Премини към съдържанието
JoR0

Проблем: Virtual memory minimum Too Low

Препоръчан отговор

По четох из темите по моя проблем но не намрих писано. Проблема е следния.Отварям Task Manager изписва че ползвам 1Г та и повече от виртуалната памет (аз съм с една плочка на 512).Разгледах програмите които работят на заден план нямаше таква която да взима толкова памет.Сепак почнах да ги изключвам една по една за всеки случаи.Нищо не стана. При рестарт всичко е нормално ползва около 350MB от виртуалната памет.След извесно време пак се качва на някви страшни размери.Имам инсталирано IIS с Windows XP Pro съм пробвах да спра IIS то някои да не влачи през web нещо и от там да има някакъв проблем. Нямаше никакъв ефект. Ако някои има някакви идеи. Иначе едно фреш инсталче на Win ще реши проблема но немисе занимава преинсталирам хави.

А winamp пеше за привличане на внимани :)

Тази статика е прочетох. Получих доста полезна информация но няма отговр на моя проблем.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...Виртуална+памет

P.S. Леко съм неграмотен които има претенции да се обърне към очителката ми по български.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По четох из темите по моя проблем но не намрих писано. Проблема е следния.Отварям Task Manager изписва че ползвам 1Г та и повече от виртуалната памет (аз съм с една плочка на 512).Разгледах програмите които работят на заден план нямаше таква която да взима толкова памет.Сепак почнах да ги изключвам една по една за всеки случаи.Нищо не стана. При рестарт всичко е нормално ползва около 350MB от виртуалната памет.След извесно време пак се качва на някви страшни размери.Имам инсталирано IIS с Windows XP Pro съм пробвах да спра IIS то някои да не влачи през web нещо и от там да има някакъв проблем. Нямаше никакъв ефект. Ако някои има някакви идеи. Иначе едно фреш инсталче на Win ще реши проблема но немисе занимава преинсталирам хави.

А winamp пеше за привличане на внимани :)

Тази статика е прочетох. Получих доста полезна информация но няма отговр на моя проблем.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...Виртуална+памет

P.S. Леко съм неграмотен които има претенции да се обърне към очителката ми по български.

Теб те притеснява, че е голям размера на виртуалната памет ли ?

Зависи колко и какви процеси работят на машината ти. Ако е необходимо направи корекции в настройките за виртуалната памет.

Нормално е при стартиране, заетата виртуална памет да е по-малко и впоследствие да се увеличи.

Каква е връзката с winamp от заглавието на темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Теб те притеснява, че е голям размера на виртуалната памет ли ?

Зависи колко и какви процеси работят на машината ти. Ако е необходимо направи корекции в настройките за виртуалната памет.

Нормално е при стартиране, заетата виртуална памет да е по-малко и впоследствие да се увеличи.

Каква е връзката с winamp от заглавието на темата ?

В момента в които ми изписва Virtual memory minimum Too Low има една пусната програма winamp.Проблема ми е че няма как тя да ползва 1 г от виртуалната памет.Може да няма никои на PCто и пак да изпише Virtual memory minimum Too Low. Просто след като поработи малко почва да полза се повече и повече от нея. Без да сепускат нови програми или програми които да ползват толкова вируалната памер

Редактирано от JoR0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента в които ми изписва Virtual memory minimum Too Low има една пусната програма winamp.Проблема ми е че няма как тя да ползва 1 г от виртуалната памет.Може да няма никои на PCто и пак да изпише Virtual memory minimum Too Low.Просто след като поработи малко почва да полза се повече и повече от нея без да има нови програми или програми които да ползват чак толкова от вируалната памер

Освен този WinAMP има сигурно още поне 20 процеса който работят.

Отвори Task manager и виж в колоната VM Size какво е положението с виртуалната памет на процесите. Ако я няма, можеш да я покажеш през View - Select columns.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Освен този WinAMP има сигурно още поне 20 процеса който работят.

Отвори Task manager и виж в колоната VM Size какво е положението с виртуалната памет на процесите. Ако я няма, можеш да я покажеш през View - Select columns.

Преди да почна да търся решение в интернет пробвах някои неща. Почнах да спирам процесите един по един първо тези които бяха стартирани от моя потребител после част от системните. Никакъв ефект.Като ги разгледах нямаше нито един процес които да надминава 30МБ. Winamp си зимаше някаде около 7МБ. Като погледна на Performance в графата PF Usage 980МБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди да почна да търся решение в интернет пробвах някои неща. Почнах да спирам процесите един по един първо тези които бяха стартирани от моя потребител после част от системните. Никакъв ефект.Като ги разгледах нямаше нито един процес които да надминава 30МБ. Winamp си зимаше някаде около 7МБ. Като погледна на Performance в графата PF Usage 980МБ

Защо мислиш, че само една програма заема повече памет ? Може да е разпределена между процесите ти.

WinAMP тези 7МБ от кое е заел ? От RAM-a или от виртуалната ? При мен например заема примерно 10МБ RAM и над 30МБ виртуална.

Не си уточнил какъв е Windows-а освен, че е XP. Да не е някоя самоделна версия ? Може проблема да е от него.

Едва ли някой може да ти каже точно коя програма ти прави проблема, без да знае колкото е възможно повече информация за инсталирания софтуер и операционната система.

Редактирано от cecov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо мислиш, че само една програма заема повече памет ? Може да е разпределена между процесите ти.

WinAMP тези 7МБ от кое е заел ? От RAM-a или от виртуалната ? При мен например заема примерно 10МБ RAM и над 30МБ виртуална.

Не си уточнил какъв е Windows-а освен, че е XP. Да не е някоя самоделна версия ? Може проблема да е от него.

Едва ли някой може да ти каже точно коя програма ти прави проблема, без да знае колкото е възможно повече информация за инсталирания софтуер и операционната система.

Winampа зима 7МБ от виртуалната памет по малко е заради скина на класик е. Но това е по между другото. iexplorera зима някаде около 30МБ от виртуалната памет. explore ра да взима още 20МБ пак от виртуалната памет и това е. Няма как да го докара до 1Г за да писне че има недостиг на виртулана памет. Да има още няколко процеса които да са към 20 30МБ виртуална памет.Нормално към 370МБ виртуална памет на машина с един Winamp да ама не 980МБ виртуална памет. Довечера като се прибера ще сложа и снимки малко. За Windows взех чиста версия от едно приятелче директно оригинален диск. Взех SP2 от саита на MS това е линка ( които иска да си свали SP2 )

http://www.microsoft.com/downloads/info.as...935-SP2-ENU.exe

от http://www.nliteos.com/ взех nLite ( за настроиките на nLite не съм ръчкал на сляпо за додеиде порблем доста допре се разбирам с тази програмка :nono: ) и го добавих на чистото CD без никви други промени все пак е замен CDто

Допреди една седмица работеше супер напоследък зе да ги прави тея хави. Не пречеха кои знае колко но ми стана интересно от какво може да се получава така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Winampа зима 7МБ от виртуалната памет по малко е заради скина на класик е. Но това е по между другото. iexplorera зима някаде около 30МБ от виртуалната памет. explore ра да взима още 20МБ пак от виртуалната памет и това е. Няма как да го докара до 1Г за да писне че има недостиг на виртулана памет. Да има още няколко процеса които да са към 20 30МБ виртуална памет.Нормално към 370МБ виртуална памет на машина с един Winamp да ама не 980МБ виртуална памет. Довечера като се прибера ще сложа и снимки малко. За Windows взех чиста версия от едно приятелче директно оригинален диск. Взех SP2 от саита на MS това е линка ( които иска да си свали SP2 )

http://www.microsoft.com/downloads/info.as...935-SP2-ENU.exe

от http://www.nliteos.com/ взех nLite ( за настроиките на nLite не съм ръчкал на сляпо за додеиде порблем доста допре се разбирам стази програмка :nono: ) и го добавих на чистото CD без никви други промени все пак е замен CDто

Допреди една седмица работеше супер напоследък зе да ги прави тея хави. Не пречеха кои знае колко но ми стана интересно от какво може да се получава така

Виж този линк : http://articles.techrepublic.com.com/5100-...11-5255099.html

Ако не си го чел вече, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж този линк : http://articles.techrepublic.com.com/5100-...11-5255099.html

Ако не си го чел вече, разбира се.

Статията е доста добра. Не бях е чел.Ще пробвам да открия коя буза прави тези хави. Само че незнам защо не покзва в Task Manager. Явно някои пак се прави на Акер. Tова са снимките

Pic 1

pic%201.JPG

Pic 2

pic%202.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Task manager-a не се вижда размера на виртуалната памет (VM Size).

Виждам, че имаш пуснат MySQL сървър, които също гълта памет, а за процеса Domino.EXE виж тук http://www.file.net/process/domino.exe.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Task manager-a не се вижда размера на виртуалната памет (VM Size).

Ок явно аз съм бил в заблуда за някои неща. Сега горе доло като допи представа за картинката :nono: можеш ли да деш някакъв акъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок явно аз съм бил в заблуда за някои неща. Сега горе доло като допи представа за картинката :nono: можеш ли да деш някакъв акъл.

Процеса DOMINO.EXE е подозрителен. Виж предния ми пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Процеса DOMINO.EXE е подозрителен. Виж предния ми пост.

Като сложих драиверите на А4Tech Cam се появи. Пандата него закача като я сложа за да чекна PCто. Утре ще постна кое е правило проблема. За virtual memory признавам че бях в лека заблуда. Но проблема пак и два от същото място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.