Премини към съдържанието
killuminati

Sony DVD-ROM DUU1621 не чете дискове

Препоръчан отговор

Зрасти първо на всички :P, на dvd нещо му е станало, не го ползвам много и вчера пуснах едно dvd и не зацепи. Мига замалко и после нищо, като дам open- пише че нямало диск. Не е от диска или двайрите.

sony dvd-rom ddu1621

Не се сещам за друга полезна информация sad.gif

Редактирано от Conroe
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зрасти първо на всички :P , на dvd нещо му е станало, не го ползвам много и вчера пуснах едно dvd и не зацепи.

Здравей, по принцип какво точно трябваше да "зацепи" - басма ли цепиш, дърва ли...? Искаш да кажеш, че устройството не завърта диска или нещо друго (което явно само ти си знаеш)?

Мига за|малко и после нищо, като дам open- пише че нямало диск.

От къде му "даваш" open - от инструментите на операционната система (която явно трябва да отгатнем) или от някоя приложна програма?

Не е от диска или двайрите.

Не ти знам дисковете, а и тези "двайри" не ги познавам - кажи кои са, може сме ги виждали някъде.

Обикновено подобни проблеми се причиняват от софтуер за създаване на виртуални устройства; добре ще е да кажеш дали ползваш такива програми. Ако устройството се открива от BIOS и от него може да се стартира (операционна система или boot CD), проблемът явно е в инсталирания софтуер.

Питам от любопитство: какво наложи да си редактираш мнението, явно не е било за отстраняване на правописни грешки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей, по принцип какво точно трябваше да "зацепи" - басма ли цепиш, дърва ли...? Искаш да кажеш, че устройството не завърта диска или нещо друго (което явно само ти си знаеш)?

От къде му "даваш" open - от инструментите на операционната система (която явно трябва да отгатнем) или от някоя приложна програма?

Не ти знам дисковете, а и тези "двайри" не ги познавам - кажи кои са, може сме ги виждали някъде.

Обикновено подобни проблеми се причиняват от софтуер за създаване на виртуални устройства; добре ще е да кажеш дали ползваш такива програми. Ако устройството се открива от BIOS и от него може да се стартира (операционна система или boot CD), проблемът явно е в инсталирания софтуер.

Питам от любопитство: какво наложи да си редактираш мнението, явно не е било за отстраняване на правописни грешки?

малко съм се огелпил, sorry!

diska не се завърта, правилно. open от инструментите на ос.

не ползвам такива програми и в bios си го открива...

Редактирано от killuminati (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква операционна система ползваш - така ще можем да препоръчаме софтуер за диагностика на устройството. Друг вариант е да поставиш bootable диск и да опиташ да стартираш нещо от него. Ако имаш инсталационен диск на операционната си система, например, ще ти свърши работа в този случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи двд-то на друг комп , ако и там е същия проблем , - в коша и смяна с ново , ако там чете двд дискове , търсиш си проблема в твоя комп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows xp имам. Сега изкочи и друго, няма икона в my computer. Случвало и да заяжда, не иска да се отвори за да вземеш диска примерно. Тези програми за които каза, може ли някои пример, да не е нещо от рода на демон тулс. Няма инсталационен диск... sad.gif

Добавено: иконата се появи като рестартирах, но искам и друго да попитам като дам на иконата да се отваря или разглежда по принсип би трябвало да се появи празен прозорец, а не да ми казва че няма диск, така ли е ?

Редактирано от Conroe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Закачи двд-то на друг комп , ако и там е същия проблем , - в коша и смяна с ново , ако там чете двд дискове , търсиш си проблема в твоя комп .

за в коша е найстина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.