Премини към съдържанието
kekc

ATI RADEON IGP 345M TV OUT

Препоръчан отговор

Значи имам лаптоп HP Compaq nx9010 със гореспоменатата карта (ATI RADEON IGP 345M) с изход за TV OUT но поради някъква причина не мога да го подкарам. На първо време неможах да намеря S-Video > чинч кабел за ATI (със 7 пина) но намерих преходник но изобщо не тръгва дори още преди XP-to не изкарва образ на ТV-то. Драйверите са най-новите и единствените възможни от сайта на HP (Тези от ATI.com не стават както и не могат да бъдат инсталирани никакви каталисти - няма подръжка за HP). Все пак и със тези си имам контрол панел всичко но просто пише, че е not connected TV.

Каква може да е причината трябва ми оригинален кабел за ATI или някакъв друг пиниз има? :wors: Ако е така откъде мога да го намеря в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А разпознава ли ти въобще телевизора? Разгледай този контрол панел и виж дали няма едно бутонче "force" - за да опиташ да го накараш да си намери телевизора. Изключи и кабела на кабелната ако има, защото в някои случай той прави проблем. Провери пак чинча дали е на правилния вход на ТВ-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
А разпознава ли ти въобще телевизора? Разгледай този контрол панел и виж дали няма едно бутонче "force" - за да опиташ да го накараш да си намери телевизора. Изключи и кабела на кабелната ако има, защото в някои случай той прави проблем. Провери пак чинча дали е на правилния вход на ТВ-то.

<{POST_SNAPBACK}>

В какъв смисал дали го разпознава? И при boot-ването не изкарва образ както казах. Да четох на едно друго място за "force" но го няма при мен. Иначе пробвам на 3 различни ТВ-та във всички дупки що има съм ръгал но нищо... :wors: и на антената изключвам да.

Изключвам ТВ, антената , изключвам PC-то. Свързвам. Включвам ТВ, включвам PC-то. Сменям измежду различните AV канали... но никъде нищо не излиза.

Редактирано от kekc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може проблемът ти да идва от самият преходник.Пробвай да си намериш друг кабел или друг преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш входно омическо съпротивление от 75 Ома на телевизора и с "ядрен удар" няма да го подкараш ( BIOS разчита на този ток).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами как да го постигна

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам, че това е въпрос към мен.

Много просто, аз съм го казал-омическо съпротивление от 75 Ома под формата на резистор в първия магазин за радиодетайли.Купуваш и запояваш преди входния разделителен (електролитен-предполагаем) кондензатор на видео входа по ниска честота.Това е "проблем" на модели телевизори Funai, LG.След тази интервенция протича детектиращ ток и BIOS съответно Windows разбират за наличието на прикачено хардуерно устройство.Съответно вторият монитор се осветява (в опциите на видеокартата) при клониране на тв изхода и играта заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване