Премини към съдържанието
danibo

Каво става с тая мрежа

Препоръчан отговор

Значи проблема се състои в това, че ту имам за 2-3 часа нет и мрежа ту нямам за толкова и отначало помислих, че Windows се е бъгнал, защото не го бях преинсталирал много дълго време, но след като го направих отново продължи проблема....Видях се в чудо. Реших, че проблема е в доставчика, но те смениха и суича и кабелните глави и проблема продължи...тогава си помислих, че може да ми е в лан картата проблема и си купих друга, но и това не помогна...Пробвах да спра на Windows вградената преградна стена, но и това не помогна...През цялото време имах пуснат пинг към сървара за да видя дали има проблем по трасето и както вече ви казах 2-3 часа имам после 1-2 примерно нямам или 5 часа имам после 20-30 минути не. И най странното е, че когато аз нямам пинг към сървара от него имат пинг към мен...Пробвах да сложа други драйвари - но същата работа, прегледах 1000000 пъти настройките на лана - не става...пробвах с дисейбъл и енейбъл няколко пъти и стана но после пак така и сега имам нет и като спре си играя пак на включи изключи...

НЕЗНАМ КАКВО СТАВА - АЗ СЕ ВИДЯХ В ЧУДО

М О Л Я............В И...........П О М О Г Н Е Т Е..........М И sad.gif

Редактирано от danibo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви допълнителни настройки на мрежата да си правил? Протоколи, ала бала?

Да ти се включва някоя защитна стена или антивирус?

На определено време ли става това нещо (смисъл... точно 2 часа) или когато си реши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой доставчик си?

С какви ИП-та и с какви протоколи/ауторизация сте (защита по MAC, PPoE)?

Пробва ли с Линукс (знам че стана клише това, но ако имаш някоя Live дистрибуция ала Slax, не е зле да пробваш)?

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lulin-bg.net ми е доставчик но не е от него почти 100% съм убеден

не съм правил допълнителни настройки на протоколи

не съм пробвал с Линукс, защото не съм се занимавал никога с него и ще трябва да си преподреждам хардовет а не ми се иска...

Опа забравих да кажа че не е на точно определено време ами когато си иска

Редактирано от danibo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали някой не ти прави arppoisoning, при което да подменя arp записа на рутера на доставчика? Опитай се да зададеш статично arp записа и виж дали след това няма да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Danibo питах за ауторизацията/защита в смисъл - как проверява доставчика ти, че примерно зад това ИП си ти?

Ако е по МАС адрес само - е възможно някой да ти краде/"подслушва" Интернета.

При следващия такъв случай си изключи просто компютъра и изчакай 10-15 мин (колкото повече - толкова по-сигурно). След това виж графиките за трафика. Ако има (макар че липсата на такава не е гарант че някой не те бъзика) - обади се във фирмата и ги питай дали не могат да те включат да минаваш през PPoE протокол. Малко е чешит и трябва да правиш допълнителни настройки, но пък така е далеч по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Danibo питах за ауторизацията/защита в смисъл - как проверява доставчика ти, че примерно зад това ИП си ти?

Ако е по МАС адрес само - е възможно някой да ти краде/"подслушва" Интернета.

При следващия такъв случай си изключи просто компютъра и изчакай 10-15 мин (колкото повече - толкова по-сигурно). След това виж графиките за трафика. Ако има (макар че липсата на такава не е гарант че някой не те бъзика) - обади се във фирмата и ги питай дали не могат да те включат да минаваш през PPoE протокол. Малко е чешит и трябва да правиш допълнителни настройки, но пък така е далеч по-сигурно.

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм си слагал допълнителни програми досега за следене на трафик и дори защитни стени, защото бях в малка мрежа и нямаше от кой в мрежата да се пазя...НОД ми вършеше супер работа и нямах вирусчета,но наскоро се преместих към друга мрежа и малко след това станаха тези проблеми...

Сложих си Зон Аларм - не се оправи...

Сложих МакФии - не се оправи...

и още 10 други и те не го оправят проблема и за това се обърнах към вас...

Това което ми каза да направя ще го направя, но имаше преди 2 дена нещо което направо ме вбеси...незнам дали е възможно или е било бъг на сайта, но след като ми беше прекъснал нета пак и нямах пинг и след 10 дисейбъл енейбъл се възтанови връзката и като влезнах в дата.бг там имаше вече въведен юзер дето не е мой нито на сестра ми абе на никой от нашия комп...

Може ли именно това здание да ми рие из връзката, защото колкото и да е странно както вече казах когато аз нямам пинг към сървър от сървър имат пинг към мен...може ли да не е към мен пинга от там а да пингват тоя дето ме рови...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви хора ако имате конкретни идейки да кажете че не съм запознат с всички детайли на мрежата...

Но още продължава идиотския проблем и ме побърквааа sad.gif

Дали някой не ти прави arppoisoning, при което да подменя arp записа на рутера на доставчика? Опитай се да зададеш статично arp записа и виж дали след това няма да се оправи.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако ми кажеш как да го направя ще го направя....

Незнам какво е това arp....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля ви хора ако имате конкретни идейки да кажете че не съм запознат с всички детайли на мрежата...

Но още продължава идиотския проблем и ме побърквааа sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Четеш ли какво съм ти написал? :ph34r:

...обади се във фирмата и ги питай дали не могат да те включат да минаваш през PPoE протокол. Малко е чешит и трябва да правиш допълнителни настройки, но пък така е далеч по-сигурно...

<{POST_SNAPBACK}>

Ако ти откажат или нямат възможност - мини на друг доставчик. Изглежда някой ти краде нета. Без намесата на провайдера - от това оправия няма, каквито и допълнителни стени да слагаш (макар че няма да навреди да сложиш примерно Sygate Personal Firewall).

Хубаво е все пак да провериш и трафика за да си напълно сигурен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш ли какво съм ти написал? :ph34r:

Ако ти откажат или нямат възможност - мини на друг доставчик. Изглежда някой ти краде нета. Хубаво е всепак да провериш и трафика за да си напълно сигурен...

<{POST_SNAPBACK}>

Ами добре ще се обадя...надявам се да могат да го направят, зсщото съм си доволен от нета...когато има.....

междодругото им казах да ми сменят АйПи-то и като го смениха пак продължи.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш ли какво съм ти написал? :)

Ако ти откажат или нямат възможност - мини на друг доставчик. Изглежда някой ти краде нета. Без намесата на провайдера - от това оправия няма, каквито и допълнителни стени да слагаш (макар че няма да навреди да сложиш примерно Sygate Personal Firewall).

Хубаво е все пак да провериш и трафика за да си напълно сигурен...

<{POST_SNAPBACK}>

Така! Значи обадих се и ги попитах на какъв принцип работят и се оказа, че са на MAC след това ги попитах дали може да мина на PPoE и ми казаха, че не може и, че това е най-добрата защита за IP адресите....тоест може да ми краднат нета като нищо...

Ако можете да препоръчате нещо - било то друго да опитам или да сменям доставчик казвайте. Освен това ако съвета е да сменям доставчик кажете към кого да се прикача, че ей го края на месеца идва....освен това сигурни ли сте, че е от доставчик или може и да е хардуерно, макар че пробвах с 3 различни лан карти и с 10 различни уиндоуса....Бе кажете си мнението какво да правя от тук нататък, че ми писна на някой анатомични части да си играя на туку има туку нема....

Предварително ви благодаря и се извинявам, че ви занимавам с моите проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пресен пример :От два дена имам проблем с итернета .

Помислих си ,че има някаква профилактика и днес се свързах с доставчика .

От там ми казаха ,че няма такова нещо и ще проверят.

Пристигнаха две момчета и от раз ,така да се каже установиха от къде идва проблема.

Тъй като съм вързан към кабелната телевизия и там получавам сигнал за мрежата, та самия сплитер прекъснал.Смениха го с нов и всичко се оправи.

Към ЕВРОКОМ съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пресен пример :От два дена имам проблем с итернета .

Помислих си ,че има някаква профилактика и днес се свързах с доставчика .

От там ми казаха ,че няма такова нещо и ще проверят.

Пристигнаха две момчета и от раз ,така да се каже установиха от къде идва проблема.

Тъй като съм вързан към  кабелната телевизия и там получавам сигнал за мрежата, та самия сплитер прекъснал.Смениха го с нов и всичко се оправи.

Към ЕВРОКОМ съм.

<{POST_SNAPBACK}>

Ама ти си с модем кабелен нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи.. отхвърляме преинсталирането на драйвърите за лан картата :) .

А иначе, това което са ти казали от доставчика за PPoE протокола не мисля, че е вярно . Това е най-сигурния начин да получиш интернет и никой друг да не може да ти го ползва, какъвто явно е случая ти . Влиза се с парола , има възможност да се следи и мак адреса и т.н. Според мен обаче, доставчика ти може да установи кой е злосторника в момента, в момента в който и-нета ти спре . Така че.. не мога да си обясня съвсем защо не са разрешили проблема ти .

Ако има покритие при теб, препоръчвам ти Спектър Нет като алтернативен доставчик :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.