Премини към съдържанието
adXok

Как да поставяме ударения?

Препоръчан отговор

Здравейте,

От около година се чудя дали има нянаква възможност под Windows XP Pro, и по-специално за кирилицата, да се слагат ударения на гласните букви и как става това.

Желанието ми, е когато искам да напиша например ударено "и" да натисна Ctrl + клавиша на съответната буква (без значение дали съм под фонетична, под БДС или под някаква собствена клавиатурна подредба).

Дайте идея как да стане това. Дали самия Windows XP Pro си поддържа ударения или не!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BG Real Phonetic Plus by B.Jоtev 1.5

Това е нова фoнетична подредба плюс допълнително: с нея ще слагате УДАРЕНИЯ на коя и да е буква от кирилицата и ще пишете едновременно на латиница думи, без да превключвате всеки път за кратка дума на латиница (това става с държане на десния ALT- прочетете readme файла за повече помощ).

Мнението ми е: Щом някъв пильо го е направил... значи може. Само че не искам да става с различни места за кодовете на шрифта от Unicode системата, а просто да си слага ударения някак на системно ниво. Да не стане така, че като пиша аз на тоя шрифт, който си е с допълнителни знаци, на друг компютър или по форумите да излизат кракацили или още по-зле - нищо. В най-добрия случай ще е добре, ако излиза същата азбука но без ударения.

Искам ударения по дяволите... както искам и въвеждане в Българската азбука на отпадналите букви за звуците "дж" "дз".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако обичаш дай линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема е, че на мен такъв род програми не ме кефят...

Искам да си изведа начина за поставяне на ударения върху гласните за кирилицата! Другите азбуки не ме вълнуват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако обичаш дай линк.

<{POST_SNAPBACK}>

BG Real Phonetic Plus 98, ME, XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.