Премини към съдържанието
machado

Проблем с DirectX?!

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем инсталирам последния DirectX9.0c от март месец за Windows XP Proffesional всичко си е ОК с инсталацията, но като пусна dxdiag ми дава че съм с версия 8.1. Пробвах няколко пъти, но резултата е същия. Някой да има идея?!

P.S.Не съм сигурен дали е за тук темата или за windows секцията за това моля за извинение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махна ли старата верси преди инсталация на новата?

Ако не си пробвай Uninstall на старата версия, после рестартни и инсталирай новата. Пиши да видим дали има промяна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем. Използвах DirectXUninstaller за да се върна към базовата версия 8.1, която си върви с Windowsa и след това да инсталирам последната DirectX 9.0с от март 2008. Махането беше ОК върна ме на базовата версия 8.1, след това се опитах да инсталирам новата дада ми че инсталацията е успешна само, че когато отидох в dxdiag ми показва че съм все още с 8.1. Направих пак същото и същия резултат, странното е че много бързо инсталира DirectX направо за секунди по време на сетъпа. Погледнах в dhdiag в tab DirectX files и там има файлове dll който са от март 2008 следователно би следвало да е инсталирало новата версия само, че не я показва в dxdiag. А и явно е инсталирана защото по нови игри които искат по висока версия от 8.1 си ми вървят, само една ми даде съобщение , че е нужна по нова версия от 8.1 която аз имам но въпреки това съобщение и тя си вървеше. Проблема е, че Skype май не иска да ми върви точно поради тази причина защото не разпознава, че всъщност имам по нова версия на DirectX. Някой ако има идея как да оправя този проблем така че да ми показва с коя версия съм или пък ако проблема се корени другаде давайте идей, че ми изяде нервите 2-ри месец вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Teглиш тази програма: DirectX Happy Uninstall 4.1...Стартираш я, чакаш да ти се появи прозорче с подкана за рестарт... Рестартираш. След рестарта, сваляш последния directX Redistributable... Инсталираш, рестартираш и си пееш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма е платена и няма да можеш да преинсталираш , освен ако не си я купиш.

За това ти предлагам безплатен вариант.

1. Сваляш от тук инструмента.

http://tranz.it/load.php?id=3Nt1pvYyUg06691C86683

2. Пускаш системата под Safe Mod.

3. Слагаш диск на Windows XP

4. Екстрактваш архива в C:\DXTEMP и стартираш от него UnDx9.bat.

Ако не си ме разбрал вътре в архива има и обяснение на английски.

След това си инсталираш последният DirectX и проблема е решен.

Аз съм виждал толкова омазани DirectX и само тази програма ми е помагала да разреша проблемите.

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Махна ли старата верси преди инсталация на новата?

Ако не си пробвай Uninstall на старата версия, после рестартни и инсталирай новата. Пиши да видим дали има промяна!

Ами да махнах старата версия май пак беше 9.0с с DirectXuninstaller тоест върнах системата на 8.1 и тогава инсталирах новата 9.0с от март, но ми показва че пак съм с 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ралтата е ясна biggrin.gif

Използвал си програтама "DirectX Happy Uninstall" която след като се инсталира и върне "DirectX" към версия 8.1, нещо "шитва" по регистъра или ддз и след това не може да се инсталира др "DirectX"( ламерска и работа ;) ) Единствения начин е като пуснеш пак тази програма и дадеш на "Install DX9.0c to your Windows SP2", тя слага новия "DirectX" и си свиркаш cool.gif

1676731-holder-6b33422ecf0a73ca6d003c2a3eba30d2.jpg

1676732-holder-bb4e93ad07534441998bb7aa4ed5a48e.jpg

Редактирано от FearBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Teглиш тази програма: DirectX Happy Uninstall 4.1...Стартираш я, чакаш да ти се появи прозорче с подкана за рестарт... Рестартираш. След рестарта, сваляш последния directX Redistributable... Инсталираш, рестартираш и си пееш!

Мм да програмката е платена и за rollback функцията е достъпна само за регистрирани потребители, а пък за инсталиране дава че първо трябва да се направи връщане към старата версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мм да програмката е платена и за rollback функцията е достъпна само за регистрирани потребители, а пък за инсталиране дава че първо трябва да се направи връщане към старата версия

Опитай да отидеш в директорията, където е инсталацията и да я стартираш в команден промпт като:

setup /q

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ралтата е ясна biggrin.gif

Използвал си програтама "DirectX Happy Uninstall" която след като се инсталира и върне "DirectX" към версия 8.1, нещо "шитва" по регистъра или ддз и след това не може да се инсталира др "DirectX"( ламерска и работа ;) ) Единствения начин е като пуснеш пак тази програма и дадеш на "Install DX9.0c to your Windows SP2", тя слага новия "DirectX" и си свиркаш cool.gif

1676731-holder-6b33422ecf0a73ca6d003c2a3eba30d2.jpg

1676732-holder-bb4e93ad07534441998bb7aa4ed5a48e.jpg

Как да регистрирам DirectX Happy Uninstall, защото не си спомням може и с нея да съм омазал нещата но сега не мога да си намеря регистрирана версия или дай линк към по-стара версия гледам , че на скрийншота е някаква друга аз се мъча с версия 4.1

Опитай да отидеш в директорията, където е инсталацията и да я стартираш в команден промпт като:

setup /q

Същия резултат sad.gif пак иска регистрация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Същия резултат sad.gif пак иска регистрация

Неее, аз говоря за инсталацията на DirectX :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Неее, аз говоря за инсталацията на DirectX :-)

Не съм на ясно с тази команда така че дай да изясним. Значи в command prompt в папката съм където съм екстрактнал setup файловете на DirectX примерно c:\dx и когато съм там в командния ред какво пиша само setup /q или

dxsetup.exe setup /q или нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм на ясно с тази команда така че дай да изясним. Значи в command prompt в папката съм където съм екстрактнал setup файловете на DirectX примерно c:\dx и когато съм там в командния ред какво пиша само setup /q или

dxsetup.exe setup /q или нещо друго?

само setup /q

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само setup /q

Дава ми диалогов прозорец "Please go to the Control Panel to install and configure system components" и ОК и нищо не се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дава ми диалогов прозорец "Please go to the Control Panel to install and configure system components" и ОК и нищо не се случва.

Пробвай setup /? и пробвай комбинация от ключовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай setup /? и пробвай комбинация от ключовете

Същия резултат, а да нямаш преджид dxsetup /q защото setup file за Driectx се казва именно така. При този вариант ми дава "Invalid command line switch"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Същия резултат, а да нямаш преджид dxsetup /q защото setup file за Driectx се казва именно така. При този вариант ми дава "Invalid command line switch"

Ами пробвай с него: dxsetup /? и някаква комбинация от ключове :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами пробвай с него: dxsetup /? и някаква комбинация от ключове :-)

А какво точно имаш предвид под комбинация от ключове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А какво точно имаш предвид под комбинация от ключове?

Кажи ми какво ти връща командата, защото аз не знам. Но имам спомени че преди време така инсталирах нова версия на ИЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи ми какво ти връща командата, защото аз не знам. Но имам спомени че преди време така инсталирах нова версия на ИЕ

Ами командата dxsetup /q и dxsetup /? ми дават "Invalid command line switch". Само setup /q писах по-горе какво дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами командата dxsetup /q и dxsetup /? ми дават "Invalid command line switch". Само setup /q писах по-горе какво дава.

Пробвай dxsetup /h

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пак дава същото "Invalid command line switch".

За съжаление идеите ми се изчерпаха :-(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тази програма е платена и няма да можеш да преинсталираш , освен ако не си я купиш.

За това ти предлагам безплатен вариант.

1. Сваляш от тук инструмента.

http://tranz.it/load.php?id=3Nt1pvYyUg06691C86683

2. Пускаш системата под Safe Mod.

3. Слагаш диск на Windows XP

4. Екстрактваш архива в C:\DXTEMP и стартираш от него UnDx9.bat.

Ако не си ме разбрал вътре в архива има и обяснение на английски.

След това си инсталираш последният DirectX и проблема е решен.

Аз съм виждал толкова омазани DirectX и само тази програма ми е помагала да разреша проблемите.

Мерси за програмата, изтеглих я и всичко мина ОК деинсталацията ме върна към 8.1, само че проблема е че след това не мога да инсталирам новата версия тръгвам да инсталирам процеса на инсталиране трае само 2-3 секунди дава че DirectX е инсталиран успешно рестартирам, но като отида на dxdiag пак ми дава че съм с версия 8.1, въпреки , че в таба DirectX files гледам има файлове от 03.2008 следователно го е инсталирало донякъде, но просто не показва версията. Някакви идей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.