Премини към съдържанието
fahrenheitt

Коя от изброените видео карти е най-добра

Препоръчан отговор

Здравейте,

реших да си купя нова видео карта...

Ориентирах се"горе-долу" каква да бъде,

но искам да чуя и вашето мнение

като разчитам на богатата Ви еродираност

в тази област!

БЛАГОДАРЯ! :)

1.Sapphire ATI Radeon HD2600Pro 512MB DDR2 128bit AGP TV out &DualDVI-I

2.Sapphire ATI Radeon HD2600XT 256MB DDR3 128bit AGP TV out &DVI-I

3.PCI-E 16X Gigabyte NX86T256H GF8600GT 256MB DDR3 128bit TV&HDTV

4.PCI-E 16X Gigabyte NX86Т256H-ZL GF8600GT 256MB GDDR3 128bit TV&DVI

5.PCI-E 16X ASUS EN8500GT SILENT/HTD GF8500GT 512DDR2 128bit TV DVI-I

6.PCI-E 16X ASUS EN8500GT TOP/HTP GF8500GT 256DDR3 128bit HDTV DVI

7.PCI-E 16X ASUS EN8600GT/HTDP GF8600GT 256DDR3 128bit DVI-I HDTV

8.PCI-E 16X ASUS EAH2600XT/HTDP/ RadHD26000XT 256DDR3 128bit HDTV

9.PCI-E 16X Sapphire HD2600XT 512MB GDDR3 128bit Dual DVI &TV HDMI

10.PCI-E 16X Sapphire Ultimate HD2600XT 256MB GDDR3 128bit Dual DVI &TV

11.PCI-E 16X Sapphire HD2600XT 256MB GDDR4 128bit Dual DVI &TV HDMI

12.PCI-E 16X Sapphire HD3650 512MB GDDR3 128bit Dual DVI &TV HDMI

:)

И още нещо...

Ще ми обясните ли

какво е DVI и HDMI?

Редактирано от fahrenheitt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези карти бих избрал точно нито една. Първите две са AGP, а следващите PCI-E ... следователно и ти не знаеш какво ти трябва. Какво ти е дъното? Какви са останалите компоненти - процесор, памет ... В крайна сметка най-добрият избор е нефигуриращата в списъка ASUS EAH3650 256MB/128bit, но ... първо си кажи конфигурацията за по-нататъчни размисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пърово кажи кави са ти другите компоненти

второ колко пари даваш за карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вземай HD3850 или 9600GT. Нищо от това което си изброил не си струва.

И как точно реши да предложиш карти за над 250 лева, като всички останали са около 150 ... Не знам какво точно имаш впредвид, че не си струват, но с ATI 3650 Assassin' s Creed например върви на висока резолюция, ~Medium, с доволен фреймрейт. Не може всеки да налива пари за геймърски карти ...

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А най добрата и най ефтината за тва време =)

тази която е предложил xactor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

дънна платка: Abit NF-M2S / Acer EM61PM/EM61SM / ECS GeForce6100SM-M / Packard Bell MCP61SM-AM

чипсет на дънната платка: nVIDIA nForce 6100-405, AMD Hammer

видео карта (вградена): NVIDIA GeForce 6100 nForce 405

Системна памет: 2GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

Изброените 12 видео карти

ги намерих чисто нови с гаранция

за скромната цена от

около 100 $ (без ДДС) за всяка!

Не се шегувам!

Не ми трябват за игри!Ограничението е цена до 150 лв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за скромната цена от

около 100 $ (без ДДС) за всяка!

ако имаш впредвид 100 долара не ми се струва толкова скромно (то и лева да е пак е много за тия дърва)

Не ми трябват за игри

ако не ти трябва за игри карай с вградената ,ако пък ще ползваш програми като AUTOCAD,...... взимай тази

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако имаш впредвид 100 долара не ми се струва толкова скромно (то и лева да е пак е много за тия дърва)

ако не ти трябва за игри карай с вградената ,ако пък ще ползваш програми като AUTOCAD,...... взимай тази

Вградената ми карта няма TV out и DVI,а искам да си гледам филмите на плазмата в хола....

PCI-E 16X ASUS EAH3650/HTDI RadHD3650/ 256DDR3 128bit DualDVI & HDTV - 87,36 $ (без ДДС)

другите 12 "дървета" ~100 $ (без ДДС)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакво странно усещане, че ни се караш и не ни вярваш. Оправяй се тогава! Писнало ми е от такива, дето гледат само цената, а като получат компетнтен отговор се отварят!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам някакво странно усещане, че ни се караш и не ни вярваш. Оправяй се тогава! Писнало ми е от такива, дето гледат само цената, а като получат компетнтен отговор се отварят!!!!

Благодаря за ценните съвети!

Много съм Ви благодарен за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам тука има разбирачи, които класифицират карти като 8600GT и 3650 за дървета.

Та въпроса ми е следният:

На базата на какво твърдите това? Защото с твърдение от този род и давайки абсолютно никакво обяснение, пораждате в мен, бурен смях и съжаление.

No hard feelings :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като гледам тука има разбирачи, които класифицират карти като 8600GT и 3650 за дървета.

Та въпроса ми е следният:

На базата на какво твърдите това? Защото с твърдение от този род и давайки абсолютно никакво обяснение, пораждате в мен, бурен смях и съжаление.

No hard feelings :P

Ами в интерес на истаната в тоя форум всяка негеймъмърска карта с по-малко от 256bit-ова шина се счита за дърво. Разправям им аз, че Crysis върви на GeForce 6600 и то достатъчно добре за да се насладиш на играта, ама не ...

А щом се дава лимит в бюджета е нормално да се предложи най-доброто. Въпроса е, че има хора които ако не играят всичко на макс, едва ли не изтрещяват и им идва да се хвърлят от някой блок. И като добавиш в това число и хората, които нито са ползвали карти от настоящия среден клас, нито тези от високия, ама дават акъл ...

От 12-те изброени само тези са дръвца:

5.PCI-E 16X ASUS EN8500GT SILENT/HTD GF8500GT 512DDR2 128bit TV DVI-I

6.PCI-E 16X ASUS EN8500GT TOP/HTP GF8500GT 256DDR3 128bit HDTV DVI

... но и с тях може да се играе и да се гледат филми. Само че не си струват на фона на HD2600 Pro с DDR3 например. Обаче за 10 лева отгоре може да вземе по-добра, а за още 10 лева - още по-добра, и така се стига до избор между 8600GT и 2600XT (така беше допреди 2 месеца). Тогава излезнаха различните 3650, от които тази на Асус е с много добро охлаждане, а и е по-евтина от застоялите 2600XT по фирмите ...

Само дето има хора, глезащи само цената!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен,задължително отивай и грабвай ASUS EAH 3650,без да се замисляш и минута повече.Аз я имам от седмица горе-долу,и я взех по препоръка на xactoR /за което съм му безкрайно благодарен cool.gif /,и съм много доволен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с DDR3 добре, но охлаждането и е калпаво (като на всички карти от 3ххх серия) и .. от тия 512МВ не можеш да се възползваш в оптимална степен. И все пак картата е МНОГО по-удачен избор пред началните 12 прадложения!

@Lyudmil За 80 лева с подръжка на HDMI, може да направи всичко, от което се нуждае копувача ... Но не се вписва покрай останалите предложения в бюджета ... Вече си зависи какво ще предпочете - HD карта за 80 лева, или HD карта за 120-150 лева ... Като не играе игри ... по-евтина от въпросната 2400 няма да намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tочно заради HDMI и заради това, че каза че игри не играе, според мен няма смисъл да дава 150лв, а да вземе тази и да си гледа филми с перфектно качество. Още повече че е с пасивно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не вземе HD3450, която е 65 лева (по-евтина е даже), има HDMI и поддържа навлизащите CrossfireX и т.н. глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре изглежда!Тя ще бъде! :)

PCI-E 16X ASUS EAH3650/HTDI RadHD3650/ 256DDR3 128bit DualDVI & HDTV

HD3650.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре изглежда!Тя ще бъде! :)

Това на снимката е HD3650!

Ако си се спрял на нея поне вземи ASUS заради много по-доброто охлаждане! В крайна сметка печелиш по-студена карта (не че ще осетиш, но студеното е добро, а топлото е лошо в света на компютрите), а не плащаш нищо отгоре. Дори и Сапфир да вземеш, задължително гледай за е DDR3, защото има и модели с DDR2, и тогава ще останеш с пръст в уста. И последно - вземи 256МВ версия, защото от 512МВ няма да можеш да се възползваш заради малката шина.

А ако си мислиш, че това е 3450, тогава си в грешка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това на снимката е HD3650!

Ако си се спрял на нея поне вземи ASUS заради много по-доброто охлаждане! В крайна сметка печелиш по-студена карта (не че ще осетиш, но студеното е добро, а топлото е лошо в света на компютрите), а не плащаш нищо отгоре. Дори и Сапфир да вземеш, задължително гледай за е DDR3, защото има и модели с DDR2, и тогава ще останеш с пръст в уста. И последно - вземи 256МВ версия, защото от 512МВ няма да можеш да се възползваш заради малката шина.

А ако си мислиш, че това е 3450, тогава си в грешка ...

За 16-годишен си доста компетентен на тема компютри! ;)

По български обаче не ти върви! :)

Мога да ти препоръчам литература...

Нали за това са приятелите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина ... пише се "усетиш", и тук-таме ми липсват запетайки, но:

1 - това не е литературен форум!

2 - може би още не си виждал как пишат една голяма част от потребителите, които освен, че не слагат запетай, объркват букви като А и Ъ, О и У, и всичките възможни съгласни по някакви нечовешки начини.

3 - не си ти човека, който да ми прави забележки за правописа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''В крайна сметка печелиш по-студена карта''.....с което може да има и известен клок :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.