Премини към съдържанието
leo_i

При зареждане на ДОС от дискета

Препоръчан отговор

Как стои технически:

Ако има грешка в някой от файловете при зареждането на ДОС от FDD или CD после при инсталирането на 95, 98, МЕ ще се отрази ли по някакъв начин т.е. ползвт ли се файловете от този ДОС при инсталацията - било от HDD или CD???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен няма да се отрази ако успееш да стигнеш до инсталация ...dos се зарежда в ram-а ... /ако успее в твоя случай :clap: /

намери си 'нормалана ' boot-ваща дискетка или диск ...

Редактирано от yasya2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
според мен няма да се отрази ако успееш да стигнеш до инсталация ...dos се зарежда в ram-а ... /ако успее в твоя случай :) /

намери си 'нормалана ' boot-ваща дискетка или диск ...

<{POST_SNAPBACK}>

Инсталацията на 95 и МЕ не стана, но 98 се инсталира.

Проблема е, че след рестарта пише, че има грешка и някакъв файл e повреден/липсва/ поради което са възможни проблеми.

Хубавото пък е, че след съобщението 98SE се зарежда и работи/за сега/ :clap: .

Пробвал съм само с една бутваща дискета и за това ми е интересно може ли това да е причината. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

leo_i здравей,

Много по-лесно би могло да се коментира ако бе записал точно съобщението за грешка.За в бъдеще да знаеш или вземи нова форматирана дискета и иди на приведения адрес:

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Изтегли и разтвори на дискетата.За 95 имаше една особеност.Версии OSR2 могат да се инсталират на предполагаемия ти FAT32 дял.По-стари 95 версии си искат FAT12/16.Kaто цяло с бутваща дискета на 98 успешно се инсталира МЕ.Предполагаемото съобщение за грешка мисля, че идва от дискетата.Все пак е магнитен носител.Разгледай опциите в неро как се прави бутващ сд диск.Хем е по-удобно, хем заметно бързо.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye:

Причината наистина е била в скапаната бутваща дискета. С друг бутващ носител нямаше проблем.

Явно все пак операционните системи ползват някаква част от този ДОС за инсталацията.

Благодарности на всички :bye: :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че е най-добре да си се вземе един boot-ващ диск с който да се форматира или с Partition Magic и след това да се инсталира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.