Премини към съдържанието
Vlados

Презапис на ДВД-та над 4,3 ГБ

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже как мога да презапиша ДВД, което е по-голямо от 4,3 ГБ. След като го свалих на хард диска се оказа, че размера е 7 ГБ. Трябва да си намеря по-големи празни дискове или има друг начин. ДВД, което копирам не е двустранно, но не знам дали няма двуслойни (да събират 8 ГБ от едната им страна) Ще се радвам някой да ме просветли, защото от скоро имам записвачка и още съм много бос, а преди това не съм ползвал дори домашно кино. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двуслойни едностранни DVD дискове има - 8.5 ГБ. Трябва да провериш дали записвачката ти ги поддържа. Аз лично не съм ползвал такива.

Има и друг начин, по който да се намали размера на филма. В пакета на Неро има програма ( Nero Recode 2 ), с която може да се прекодират филмите с по-нисък битрейт, както и да се изрежат излишните субтитри и аудио.

Редактирано от Boco67 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Двуслойни едностранни DVD дискове има - 8.5 ГБ. Трябва да провериш дали записвачката ти ги поддържа. Аз лично не съм ползвал такива.

Има и друг начин, по който да се намали размера на филма. В пакета на Неро има програма ( Nero Recode 2 ), с която може да се прекодират филмите с по-нисък битрейт, както и да се изрежат излишните субтитри и аудио.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря, това за Неро-то ще го пробвам, но за рязането на субтитрите и аудиото не знам как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 7ГБ са Double-layer дискове. Ако записвачката ти поддържа запис на двуслкойни двд-та, ще си купиш такъв диск и ще го запишеш. Струва 10 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези 7ГБ са Double-layer дискове. Ако записвачката ти поддържа запис на двуслкойни двд-та, ще си купиш такъв диск и ще го запишеш. Струва 10 лева.

<{POST_SNAPBACK}>

Записвачката е LG GSA-4163B и пише: 8.5 GB DVD+R Double Layer, значи би трябвало да може да записва такива дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да :clap: Но да знаеш, че като цяло на малко места се продават тези дискове. Както казах 10 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм с такава DVD записвачка.LG двуслойна multispeed.Само един такъв диск ми е попадал но успях да го копна директно на друг диск(DVD-5/4.7GB)sy]същият като от този който свалях.Информацията заемаше почти на 100% диска.Филмът беше 4.647GB.

Не знам ако го сваля в компа колко щеше да стане но така или иначе нали ти казвам пробваи с CloneDVD.Снего без да го качваш на PC-направо на празният диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също съм с такава DVD записвачка.LG двуслойна multispeed.Само един такъв диск ми е попадал но успях да го копна директно на друг диск(DVD-5/4.7GB)sy]същият като от този който свалях.Информацията заемаше почти на 100% диска.Филмът беше 4.647GB.

Не знам ако го сваля в компа колко щеше да стане но така или иначе нали ти казвам пробваи с CloneDVD.Снего без да го качваш на PC-направо на празният диск.

<{POST_SNAPBACK}>

Как да стане без да го качвам на РС-то, не трябва ли да имам освен ДВД записвачката и ДВД четец за да стане с Clone DVD.

Да :) Но да знаеш, че като цяло на малко места се продават тези дискове. Както казах 10 лева :)

<{POST_SNAPBACK}>

В техномаркета сега видях RICON 8,5 ГБ и беше 13 лв. :speak: Нормално ли е едно ДВД 4,7 ГБ да струва 50-70 ст. а 8,5 ГБ да е 10-13 лв. това е прекалено, но предполагам, че като нарасне вноса ще паднат яко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да стане без да го качвам на РС-то, не трябва ли да имам освен ДВД записвачката и ДВД четец за да стане с Clone DVD.

<{POST_SNAPBACK}>

Не не.Просто си постави диска от който ще записваш в записвачката.отвори си CloneDVD-то и той автоматично ще ти го зареди,освен ако не си и с обикновен CDrom.Тогава може да се наложи ръчно да смениш устройствата от "Target"(горе в средата).След това долу на четерите квадратчета отметката триябва да ти е на "Entire Disc".Ако всичко това е готово просто натискаш големият бутон долу в диясно започваш.След като прочете диска ще ти излезе съобщение да поставиш празният диск и писачката автоматично ще се отвори.(Тук аз лично след като си поставя празният диск триябва да го прибера ръчно,да изчакам малко да го прочете и след това да му дам OK.Иначе ми казва че ниама диск в устройството.Да знаеш де,да не бързаш.)След като дадеш OK започва да си пише вторият диск и готово.

ВЖНО е да знаеш че по подразбиране CloneDVD-то работи с локална папка в "C" и трябва да имаш свободно миясто колкото е голиям дискът който записваш(за предпочитане 5GB.Ако не можеш да си усигориш толкова миясто в "C",от настройките си създай собствена локална папка там където имаш миясто.

Еми това беше дано да съм помогнал с нещо. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не.Просто си постави диска от който ще записваш в записвачката.отвори си CloneDVD-то и той автоматично ще ти го зареди,освен ако не си и с обикновен CDrom.Тогава може да се наложи ръчно да смениш устройствата от "Target"(горе в средата).След това долу на четерите квадратчета отметката триябва да ти е на "Entire Disc".Ако всичко това е готово просто натискаш големият бутон долу в диясно започваш.След като прочете диска ще ти излезе съобщение да поставиш празният диск и писачката автоматично ще се отвори.(Тук аз лично след като си поставя празният диск триябва да го прибера ръчно,да изчакам малко да го прочете и след това да му дам OK.Иначе ми казва че ниама диск в устройството.Да знаеш де,да не бързаш.)След като дадеш OK започва да си пише вторият диск и готово.

ВЖНО е да знаеш че по подразбиране CloneDVD-то работи с локална папка в "C" и трябва да имаш свободно миясто колкото е голиям дискът който записваш(за предпочитане 5GB.Ако не можеш да си усигориш толкова миясто в "C",от настройките си създай собствена локална папка там където имаш миясто.

Еми това беше дано да съм помогнал с нещо. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Това имах в предвид, че или се прави имидж-файл или както ми го описваш програмата си прави Темп-файл и после го записва. Благодаря ти, ще го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че ще си направи файл в PC-то и след това ще го запише на новият диск.Единственият начин да прескочиш този момент,според мен,е да имаш две устройства.Но пробвай-кажи върши ли работа. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших проблема по следния начин: с DVD Decrypter качвам филма на хард-диска, после с DVD Shrink го смачквам до 4,35 ГБ (по подразбиране) и след това го записвам с Неро-то на един диск, като спестявам 10-те лева за двуслоен. Качеството на смачкания филм почти не се различава от оригинала (при филм 7,5 ГБ, а при филм ~ 6 ГБ няма разлика).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за същата записвачка нещо.Тъй като е имам същата и видях в настройките че може само 5 пъти да се сменя региона, има ли някой идея как може след тези 5 пъти да продължи да се сменя региона.Моита е външна - пиша това защото има и за вграждане в РС.

Живи и здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам за същата записвачка нещо.Тъй като е имам същата и видях в настройките че може само 5 пъти да се сменя региона, има ли някой идея как може след тези 5 пъти да продължи да се сменя региона.Моита е външна - пиша това защото има и за вграждане в РС.

Живи и здрави.

<{POST_SNAPBACK}>

Нямам и идея дали може, но за какво ти е да сменяш регионите толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото пътувам поне веднъж до България за 2 месеца на година.

Живи и здрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..... има ли някой идея как може след тези 5 пъти да продължи да се сменя региона.Моита е външна - пиша това защото има и за вграждане в РС.

Mоже...флашване със същия firmware или по-безобидното, като се използва програмата DVDIdlePro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже как мога да презапиша ДВД, което е по-голямо от 4,3 ГБ. След като го свалих на хард диска се оказа, че размера е 7 ГБ. Трябва да си намеря по-големи празни дискове или има друг начин. ДВД, което копирам не е двустранно, но не знам дали няма двуслойни (да събират 8 ГБ от едната им страна) Ще се радвам някой да ме просветли, защото от скоро имам записвачка и още съм много бос, а преди това не съм ползвал дори домашно кино.  :)

<{POST_SNAPBACK}>

dvd shrink

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dvd shrink

<{POST_SNAPBACK}>

Реших проблема по следния начин: с DVD Decrypter качвам филма на хард-диска, после с DVD Shrink го смачквам до 4,35 ГБ (по подразбиране) и след това го записвам с Неро-то на един диск, като спестявам 10-те лева за двуслоен. Качеството на смачкания филм почти не се различава от оригинала (при филм 7,5 ГБ, а при филм ~ 6 ГБ няма разлика).

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че това се отнася към по-горните коментари, с последното и предпоследното не се връзва

Редактирано от Vlados (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Profruit и на shemeta за помоща.От полза са ми отговорите и на двамата.

Живи и здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живи и здрави.

<{POST_SNAPBACK}>

Инсталирай си AnyDVD тя премахва всички кодировки на DVD

включително и region code (RPC).

AnyDVD

Features

* Works as a driver automatically in the background

* Removes encryption (CSS) and region code (RPC) from DVDs

* Removes analogue copy protection (Macrovision)

* Removes prohibited user operations like forced subtitles and other limitations

* Decrypts WITHOUT having to save the data onto the hard disk

* Decrypts "on the fly"

* Prevents launch of software from your Video DVDs (e.g., PC-Friendly)

* Allows setting of your vertical refresh rate depending on the video material

* Allows execution of programs on disc insertion and removal

* Allows speed control of your DVD drives

* Works with all DVDs

* Works with all DVD-drives, no matter what region code it has

* Works with every DVD copying and player software (e.g. CloneDVD)

* Works transparently for the operating system: DVDs can be shared

over the network, they can be copied with the command prompt or with

Windows Explorer, etc.

* Proven to be stable and fast, does not need an ASPI driver

* New Feature AnyCDDA: play, copy and rip protected Audio CDs!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.