Премини към съдържанието
locdogg

Смяна на икони

Препоръчан отговор

Има ли начин да се сменят иконите на файловете с разширение jpg, а и не само на този тип, без да се използва допълнителна програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се сменят иконите на файловете с разширение jpg, а и не само на този тип, без да се използва допълнителна програма

<{POST_SNAPBACK}>

Има,трябва да хакнеш shell32.dll.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това как става? Или информацията е поверителна??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без програма не може. Какъв е проблема? Качваш качествен софт за това и готово /да не е от тия дето прецакват уиндоуса, та после трябва да се оправя с часове/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без програма имах в предвид такава програма която да стои постоянно включена. Защото аз само такава успях да си намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами изразявай се като хората де :)))ОК, ще погледна утре да видя дали ще намеря нещо за теб. Ако някой друг знае, нека каже, ще спести търсенето ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай това тогава - folder options\filetypes\change icon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма такова change icon поне при мене.

<{POST_SNAPBACK}>

На прозореца 'filetypes' най-долу има бутон 'Advanced' и после 'change icon'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си този plug-in за Photoshop, отваряш си снимката и си я обръщаш в .ico формат.До сега по-добро решение не съм намирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ми трябваше! Обаче има малък проблем. Инсталнал съм си офис 2003 и в него има една програма Microsoft Office Picture Manager която е нагласена да отваря файловете във формат jpeg. Аз нагласям този вид файлове да се отварят с Windows Picture and Fax Viewer и ми изчезва advanced на негово място се появява restore със което изчезва тази опция за иконата!

Ето и нагледно какво се получава:

11.JPG

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да "хакваш" shell32.dll може да го направиш с една безплатна програма - Reshack (Resource Hacker) с нея ти показва всички икони и може да си подмениш иконата на *.jpg завинаги с някоя друга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това ми трябваше! Обаче има малък проблем. Инсталнал съм си офис 2003 и в него има една програма Microsoft Office Picture Manager която е нагласена да отваря файловете във формат jpeg. Аз нагласям този вид файлове да се отварят с Windows Picture and Fax Viewer и ми изчезва advanced  на негово място се появява restore със което изчезва тази опция за иконата!

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо не те разбирам,какво като изчезва,нали вече си му казал с 'кво да се отваря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обаче като се натисне restore файловете се отварят с Microsoft Office Picture Manager, а целта е да се отварят с Windows Picture and Fax Viewer. А ако съм сменил вече програмата нямам advanced. Ако наглася иконата и след това сменя програмата с която се отварят иконата си става старата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай след като смениш програмата,да рестартираш и след това иконата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като рестартирах пак си стои restore и няма това за иконата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай внимателно във опциите,на въпросния -Picture Manager,дали няма възможност с отметки да указваш асоцираните файлови разширения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих по-радикално решение! Махнах офис пакета и всичко вече стана както трябва. Ще инстална пакета на ново, но вече без тази "зла" програма. Благодаря на всички отзовали се на тази тема :angry:;):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.