Премини към съдържанието
maptod

Компютъра ми забива след 1-2 минути работа

Препоръчан отговор

Еми начи проблема е че компа ми забива.При пускане след звука на Уиндоус или след 1-2 минути.В идъл режим пак същата работа! Някой да има някаква идея от какво може да е?Хардуерен или Софтуерен проблем?

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога така?

Инсталирал ли си нещо ново, правил ли си необичайни настройки скоро?

В Safe mode тръгва ли?

Някаква грешка не вади ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми може да е вирус или ако стартират много програми едновременно(Скайп и Ай Си Кю,две антивирусни)да се е пренатоварил със задачи.Пробва ли да му видиш производителността в Task Maneger?Аз не разбирам много,но съм имала подобен проблем,щот си бях позадръстила компа biggrin.gif:)

Редактирано от regiii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай така:

Ctrl+Alt+Del, джасаш EndProcess на explorer-a и го пускаш пак (NewTask , "c:\windows\explorer.exe"). Спокойно, едва ли проблема е хардуерен.

Редактирано от k0n3v3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, аз го имах същия проблем и се оправи след преинсталация на Windows -а! В последствие (след преинсталирането) ми изгоря и захранването та не можах да установя дали се оправи от преинсталирането или от смяната на захранването, но съм по-склонен да вчрвам че е от преинсталацията. А ти ако искаш да си сигурен си провери захранването, ако всичко си е наред, преинсталация му е майката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едва ли може да е в захранването,по веротяно е да се дължи на софтуерен проблем-вируси,bad сектори и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
едва ли може да е в захранването,по веротяно е да се дължи на софтуерен проблем-вируси,bad сектори и т.н.
и аз съм на това мнение но факт е че при мен а и при него не можеш да сканираш харда за вируси :hush: защото компа гасне за 2-3 мин.! за това казвам че единственното спасение е преинсталиране :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и аз съм на това мнение но факт е че при мен а и при него не можеш да сканираш харда за вируси :yanim: защото компа гасне за 2-3 мин.! за това казвам че единственното спасение е преинсталиране :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

Най лесния отговор е преинсталиране :hush:

Защо не помислите малко преди да давате мнения?

Ако на всеки бъг на Windows отговара е преинсталация не ги мисля системните администратори в клубове или фирми с повече от 30 компютъра.

П.П. Сори за офтопика ама е дразнещо.

@maptod

Кажи според теб е забиване. Пълен блокаж, син екран, или... Дай малко повече инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесния отговор е преинсталиране :hush:

Защо не помислите малко преди да давате мнения?

Ако на всеки бъг на Windows отговара е преинсталация не ги мисля системните администратори в клубове или фирми с повече от 30 компютъра.

П.П. Сори за офтопика ама е дразнещо.

@maptod

Кажи според теб е забиване. Пълен блокаж, син екран, или... Дай малко повече инфо.

<{POST_SNAPBACK}>

еми начи май се започна откакто сложих нов РАМ.и оттогава, после почна да ми грее ЦПУ-то и си мислех че е от това ма не е.и тва забиване става при сяко пускане на компа,рестарта му е майката,изгасям го вечерта сутринта кат го пусна и оппа забив, най обикновен нит син екран нит нищо

сканирал съм си целия хард и нема вируси

неска май ще го преинсталирам, и ако пак е тей ше има тупалки

Редактирано от maptod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може от рама да е, но по скоро щом казваш че ти грее процесора ... ако е АМД може да е от прегряване на процесора, ако си го пипал и не си сложил пастата или има някакъв проблем с охлаждането. пробвай с друга рам и виж дали ще го има проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз имах подобен проблем...или не точно същия но компа ми бачакше 5 минути, забива и псоле трябваше да си почине 1 час, за да го включа пак. Имах тунер и като го махнах не ми го правеше тва вече...нз съмняваме да не е нещо като моето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Maverick

Едва ли си навътре в хардуеъра толкова, че да изказваш абсурдни мнения от сорта на "ако е АМД може да е от прегряване на процесора". Е тва ще го сложа в колекциата ми от абсурдни постове.

Тва беше оф топик, за което се извинявам. А сега за проблема. Не съм сигурен, но за да си оправиш това забиване пробвай да махнеш Skype. Почти убеден съм, че това ти е проблема, макар, че просто така и Mollov не би познал от какво ти е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти прегрявя процесорът охлаждането не е наред, провери си вентилатора работи ли в нормален режим(обороти, захранване, дали е мръсен и.т.) ако си пипал процесора може да си го наранил, което води най-малкото до прегрявяне.Ако си клокнал честотата на процесора също започва да грее и пълен блокаж, ако дъното не е добро.

Софтуерен проблем може,но едва ли ще грее процесора в такъв случай.Имах такъв проблем и той беше заради клокването на процесорът.Според мен провлема е хардуерен!

Редактирано от chezet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм супер експерт за да определя проблема от инфото дадено до тук,но това ми прилича на клок и то як.Ако не е така пробвай да сложиш банката с паметта на друг слот или дали е подходящата за твоята конфигурация.При положение ,че имаш няколко банки памет разменяй местата или си пусни компа само със старата .Не е невъзможно и да е от процесора .Ако си го барал виж дали е сложен както трябва вентилатора.Трябва паста да има.

Абе с две думи според мен проблема е хардуерен.Ако дадеш повече инфо може да се постарая повече , а и за другите ще е полезно.

Редактирано от niko_n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начи пак ми стана така :whist: като си пуснах компа и ме пита дали да преименува някъкъв файл и ма дадох да и пресветна и заби! Само нерви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:wors: В никакъв случай на прави глупости да преиднсталираш да местиш памети и т.н. Проблема ти идва от вентилатора на процесора! Просто го смени и твоя компютър ще се прероди :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.