Премини към съдържанието
NemeziS

Въпрос относно DDR RAM

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не знам за тука ли е темата и ако модераторите преценят да е преместят.

Та моя въпрос е ще бъдe ли съвместима платка от 256MB DDR RAM на 333MHZ с платка от 512MB DDR RAM на 400MHZ, също така ще има ли значение колко RAM слагам при ословие, че видео картата ми е слаба и намя ли да ограничава бързината на PC-то в игрите?

И искам да попитам има ли особенна ралика дали ще въде платка от 512MB DDR RAM на 333MHZ ili 512MB DDR RAMна 4000MHZ?

Въпросите ми може и да ви звучат тъпо, ама като не знам нещо питам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат - при различни платки рам те работят на честотата на по-слабата. С други думи рамта на 400MHZ ще работи на херците на другата, тоест на 333MHZ.

има ли особенна ралика дали ще въде платка от 512MB DDR RAM на 333MHZ ili 512MB DDR RAMна 4000MHZ?

Разлика между 333MHZ и 400MHZ има но не е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ще има ли значение колко RAM слагам при ословие, че видео картата ми е слаба и намя ли да ограничава бързината на PC-то в игрите?

<{POST_SNAPBACK}>

Разбира се че няма смисъл да слагаш "тонове" рам при положение че ти е слаба видеокартата:down: /ако те интересува производителността само при игрите!/ Но има и една поговорка, че повече РАМ никога не е излишна:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какжо това не е пролем и аз сам така,една ми е 256ддр на 333 а другата е 512 на 400 и си работи на по ниската ,но в биоса сам задал на автомати4но и си работат прекрасно и двете. :bye: cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.