Генералният директор и съосновател на Tesla постави всичко на една карта, за да може неговата компания да има по-висока пазарна цена от Ford Motor. А сега, за да спечели време, Мъск предприема доста рискована тактика за промяна на производствения процес на Model 3.
Автомобилните производители обикновено започват производството на нов модел със сглобяване на временен автомобил от евтини материали и компоненти, които постепенно се заменят със по-скъпи и окончателни модули, след като процесът на сглобяване на поточните линии е проверен и настроен. Tesla се отказва от този метод и веднага започва да използва оригиналните компоненти за да успее до месец септември.
Този подход може да се окаже рискован, понеже ако се наложат промени, те ще трябва да се извършват върху скъпите окончателни екземпляри, а не на прототипи.
Но ако рискът се оправдае, печалбата ще бъде голяма, понеже Tesla ще може съществено да съкрати разходите и времето на производство. Reuters съобщи, че наскоро подобен експеримент осъществи Audi в своя завод в Мексико, с което икономиса над 30% от времето за подготвителни работи.
Илън Мъск има големи планове за електрическия автомобил Model 3, който трябва да стане първият масов безпилотен електромобил. Но според анкетите, Model 3 се харесва преди всичко заради електрическото задвижване.