Премини към съдържанието
plioko

въпрос за скенерите

Препоръчан отговор

мога ли като сканирам например някакъв текст и после да редактирам част от него.ако може кажете как се прави и с коя програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мога ли като сканирам например някакъв текст и после да редактирам част от него.ако може кажете как се прави и с коя програма

<{POST_SNAPBACK}>

Може с подходящ софтуер за OCR - ABBY Fine Reader например.

Софтуерът ти е нужен за да извлечеш буквите от картинката и да ги направи на текстов файл.Друг е въпроса че винаги стават грешки.Освен това да сканираш ръкопис е просто немислимо.Става само за качествено сниман печатен текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Пробвай с програмата FineReader

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

устройството ми е от тези 3 в 1 принтер/скенер/копир и имам два диска със софтуер искам да попитам за какво служи тази програма OmniPageSE2.0

omni1ns.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

дайте ми линковете за програмите който ми трябват защото там се обърках кое ми трябва да изтегля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OmniPage е програма за разпознаване на текст (най - общо казано). Не съм работил с нея и не зная как работи с кирилица. По горе ти препоръчват FineReader. Ако ще ползваш такава функция - разпознаване на текст, то това е ПРОГРАМАТА.

Ако няма да ползваш разпознаване , то не ти трябва.

:bye:

Редактирано от lordjohn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
OmniPage е програма за разпознаване на текст (най - общо казано). Не съм работил с нея и не зная как работи с кирилица. По горе ти препоръчват FineReader. Ако ще ползваш такава функция - разпознаване на текст, то това е ПРОГРАМАТА.

Ако няма да ползваш разпознаване , то не ти трябва.

<{POST_SNAPBACK}>

рябва ми такава програма че като сканирам текст и реша нещо да променя да го отворя с тази програма която ще ми свърше работа и после ако ми трябва да го принтирам ако можете дайте линк направо

Редактирано от plioko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да ти се потрети...

Аби файн рийдър - тази програма прочита текста и ако има затруднения се спира на съответната дума и ти предлага алтернативи от речник, работи с много шрифтове и най-вече, накрая те пита да ли искаш да запамети файла в уърд или ексел.. - какво повече искаш.??? за нормална работа с български текстове 6-та версия ти е предостатъчна.. 7 се лекува по трудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте един сериен код за тази версия ABBYY FineReader Professional 8.0 Build 706 (Part 4602)_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
устройството ми е от тези 3 в 1 принтер/скенер/копир и имам два диска със софтуер искам да попитам за какво служи тази програма OmniPageSE2.0

omni1ns.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

:speak: Виж сега програмата,която си показал по-горе е точно това,което ти трябва-имаш на нея бутон "OCR Wizard"-след това просто следвай инструкциите.За да работи добре-винаги сканирай на по-голяма резолюция.

Аз работя с тази програма от две години и не ти трябват други-от FineReader само ще се объркаш (има много функции,които не ти трябват)

2)Другият ти начин е с вградения софтуер на MicroSoft Office-"Microsoft Office Document Scaning"-той е с доста добър OCR,но трябва да настроиш самият офис пакет да има български (през станицата на Microsoft)

Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2)Другият ти начин е с вградения софтуер на MicroSoft Office-"Microsoft Office Document Scaning"-той е с доста добър OCR,но трябва да настроиш самият офис пакет да има български (през станицата на Microsoft)

Успех! :bye:

Нещо не ми стана ясно ? Би ли уточнил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
дайте един сериен код за тази версия ABBYY FineReader Professional 8.0 Build 706 (Part 4602)_

<{POST_SNAPBACK}>

Явно няма кой да чете.За втори път давам линк:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=2616&hl=ABBYY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

друг въпрос защо като сейфна и като отворя документа там няма нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
друг въпрос защо като сейфна и като отворя документа там няма нищо

<{POST_SNAPBACK}>

някой може ли да каже какво да направя за да се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.