Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

wood

Формат на снимки за сайт....

Препоръчан отговор

Здравейте, кой формат на снимките за сайта ми е най удачен...да не товари много сайта, по бързо да зарежда и да няма проблем с оптимизацията му. В момента всички снимки са ми JPEG...удачно ли е това или да ги сменя с PNG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, кой формат на снимките за сайта ми е най удачен...да не товари много сайта, по бързо да зарежда и да няма проблем с оптимизацията му. В момента всички снимки са ми JPEG...удачно ли е това или да ги сменя с PNG.

Защо не пробваш с PNG и да видиш, каква ще е разликата в размера им ?

Не знам какви са снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ти не е еднозначен. Отговорът е проба - грешка и ти го знаеш от самото начало.

Едно и също изображение съхранено в два формата. Печели онова, което е по-малко по обем. Пробвай, защото ние не виждаме графиките ти. Тук добавям и gif формат, че дори флаш с компресия.

За бързото зареждане има също трикове. Големи по площ снимки се режат на части. Това води до относително по-бързо зареждане. От друга страна всяка част от снимката е http заявка от броузъра и еднозначен отговор дава Fireburg, като погледнеш какви резултати дава по време при различните ситуации. За да се намали броя на споменатите заявки се въведе css slices. Та някъде по средата е истината.

Този сайт е уникален. Предлага чудесен механизъм за оптимизране на снимки. Пробвай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години като ходих на един вечерен курс по правене на сайтове, младата даскаличка обясняваше нещо за  PNG че било по-добре от JPEG. Обаче вече съм го забравил какво беше. Като изкарах курса си направих сайт с около 400 снимки на него и всичките си бяха в JPEG, за да не се пулят после ония дето ще си ги свалят на компютрите какво е това животно PNG.

Иначе за различните снимки се получава различна големина според форматът в който ги записваш. В ГИФ като им намалиш цветовете и стават още по-малки. Когато ги преоразмеряваш ако първоначалното число пискели се дели на 4 и го делиш или на 4 или на 2 в фотошопа ще ги развалиш малко по-малко и съответно ще можеш да ги компресираш малко повече преди да почне да те дразни некачеството им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години като ходих на един вечерен курс по правене на сайтове, младата даскаличка обясняваше нещо за PNG че било по-добре от JPEG. Обаче вече съм го забравил какво беше. Като изкарах курса си направих сайт с около 400 снимки на него и всичките си бяха в JPEG, за да не се пулят после ония дето ще си ги свалят на компютрите какво е това животно PNG.

...

Поредната доза битовизми на белгийския бай Ганьо, която доказва какъв капацитет е. Авторът се изживява като фактор, наметнал коланче с портмоне през кръста и заминал да живее при мистериозна белгийка в далечната 1990г. Естествен прогрес на това е развитие е, че същия деби промоции и си купува обективи в Люксембург по тънката лайсна, а вие в България още садите чушки и си мислите, че PNG е животно.

...

Иначе за различните снимки се получава различна големина според форматът в който ги записваш. В ГИФ като им намалиш цветовете и стават още по-малки. Когато ги преоразмеряваш ако първоначалното число пискели се дели на 4 и го делиш или на 4 или на 2 в фотошопа ще ги развалиш малко по-малко и съответно ще можеш да ги компресираш малко повече преди да почне да те дразни некачеството им.

Тук става въпрос за секретна разработка на Adobe в единствен екземпляр на белгийски за цитирания юзер. Единственото вярно е снимката от аватара му.

Прилагам снимки от Photoshop CS3. Твърдя, че това важи за CS2 и CS4. Случая е съхраняване на снимка в формат GIF. Photoshop предлага два начина за целта.

1). От контекстното меню на File - Save As...

2). От контекстното меню на File - Save for Web

1214133a.jpg

1214136x.jpg

За никави делби, калкулатори, пиксели и т.н. не става за реч, а чиста дебилщина. Предполагам, че същия няма кон, на когото да говори на български, затова се цепи в форума от времето, когато се появи като русата Магда.

Форматите при растерните изображения съществуват не от вчера. За тях има предостатъчно техническа литература на достъпен език, включително на български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да компресираш *.jpeg изображенията още повече, но ако търсиш функционалност при рендерирането, не ги сменяй в *.png, защото Internet Explorer до ден днешен има проблем с изобразяването на този формат, като често изкарва странна дебела рамка около снимката, а нека не забравяме, че 40% от потребителите в световен мащаб ползват именно IE.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JPEG е предпочитан формат за снимки за уеб, заради добрата компресия и малки размери. Когато запазваш снимка в този формат имаш опция да избереш колко да е голяма компресията, като по-голямата компресия съответно рефлектира върху качеството. PNG се препоръчва за графики, а GIF за анимации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

PNG поддържа добри цветове и прозрачност.JPEG също е добър формат.

Който иска повече подробности тук кратко и просто са го обяснили http://www.web-building.crispen.org/formats/index.html

Разбира се jpeg за момента е по-разпостранен(малко), защото дълго време браузърите бяха без стабилна поддръжка на PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този сайт е уникален. Предлага чудесен механизъм за оптимизране на снимки. Пробвай го.

Здравей Profruit, искам да добавя още нещо простичко и повече от лесно за употреба инструментче, което върши отлична работа. Нарича се microsoft image resizer Много е удобно ако имаш 50, 100 или дори 1000 снимки за бързо преоразмеряване. И калпав нет също. Ако няма да се правят гениално сложни и трудни манипулации по снимките това е отлично решение. Липсва и ограничението в големината на посоченият от уеб сайт. За самата компресия отново М$ инструментчета от стандартната инсталация на едно тъпо ХП примерно вършат отлична работа. Повече от добра. Виждал съм толкова оплескани или развалени снимки минати през фотошоп от пишман графични мастери, че лошо ми става. jpg стандарта поддържа няколко формата на компресия и съответно големина на снимките и няма особена разлика в размера спрямо png. ИЕ7 и ИЕ8 а и ИЕ6 с последни ъпдейти нямат никакви проблеми с png снимките. Но има разлика в интерпретирането на някои css каузи, които искат минимално усилие със запитаване на гугъла. Понякога и това запитване обаче не е толкова лесна работа... huh.gif Успех на автора на темата wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей kmvasilev, здравейте всички,

microsoft image resizer е програма при мен тип - must have. Tя е задължителна част от инсталацията на свеж Windows. Редовно я ползвам за неотговорни преоразмерявания на изображения. Интегрира се в контекстното меню на експлорер и застанал над снимка с курсора си в състояние на мига, да я преоразмериш. Недостатък е, че много силно компресира и това удря по качеството на изхода. Нейн плюс - безплатна за продукт на микромеките.

1214591Y.jpg

Що се касае болката на IE6.

Toй не може да интерпретира прозрачната основа на PNG. Забравете за този браузър веднъж и завинаги. M$soft дори приканва, той да бъде погребан в историята на софтуера. И все пак за него си има файлове, фиксиращи недъга му. На снимката съм показан сайт-визитка. Виждат се въпросните фиксове оградени в червено.

1214597t.jpg

PNG или JPEG/JPG?

Вече казах, според момента е. Тази снимка е моя. Ползвам png, защото в пълно разширение е с цели 40кВ по-лека от същото съхранение в jpeg. Преобладава белия цвят и компресията му е довела до по-добри резултати в полза на png спрямо jpeg.

RokBridge1.png

пълен размер 973х617, 48.5кВ

В jpeg същата снимка излизаше 85кВ при 60% компресия. Отделно цветовете бяха забележимо размазани.

поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната доза битовизми на белгийския бай Ганьо, която доказва какъв капацитет е. Авторът се изживява като фактор, наметнал коланче с портмоне през кръста и заминал да живее при мистериозна белгийка в далечната 1990г. Естествен прогрес на това е развитие е, че същия деби промоции и си купува обективи в Люксембург по тънката лайсна, а вие в България още садите чушки и си мислите, че PNG е животно.

Тук става въпрос за секретна разработка на Adobe в единствен екземпляр на белгийски за цитирания юзер. Единственото вярно е снимката от аватара му.

За никави делби, калкулатори, пиксели и т.н. не става за реч, а чиста дебилщина. Предполагам, че същия няма кон, на когото да говори на български, затова се цепи в форума от времето, когато се появи като русата Магда.

Форматите при растерните изображения съществуват не от вчера. За тях има предостатъчно техническа литература на достъпен език, включително на български.

О, гениални дърти евреино, аз да не съм кондерзатор та ми търсиш капацитет бе ?

Май ще те наема да ми пишеш автобиографията, така усърдно четеш всичко какво съм писал за себе си и си като попивателна хартия, всякаква информация поглъщаш жадно. 

Ми да, от Люксембург, Франция, Германия си купувам редовно, тебе яд ли те е че не смееш да преминеш границите от страх да не те скалпират ония съседите ти. Това че си купувам, означава че имам с какво да плащам. На тебе пенсията колко пари ти е?

Онова за на 2 и на 4 ми го е разправяла същата даскаличка, да ти дам телефона да я питаш по-подробно ако ти е интересно, а?

Позна че нямам кон, имам само германска каруца с много конски сили вътре.

За говорене на български ползвам СИП телефон свързан към интернет за да безплатно. 

Леле, дядка ама още ли те е яд че не ти се даде Магдето да я поизлижеш ( ти друго не можеш отдавна) ?

Заседнала ти е някаква дебела кост от дунавски шаран в гърлото и не можеш да преглътнеш още поражението от едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JPEG е предпочитан формат за снимки за уеб, заради добрата компресия и малки размери.

- с това съм съгласен. Не може за снимка да се използва PNG или GIF, според мен не е професионално.

И PNG и GIF се използват за графики, а дали едното или другото - има много писано в интернет за това, кога е по подходящо да се използва PNG и какви са предимствата и кога GIF.

For the Web, PNG really has three main advantages over GIF:

alpha channels (variable transparency),

cross-platform gamma correction (control of image brightness) and color correction

two-dimensional interlacing (a method of progressive display).

PNG also compresses better than GIF in almost every case (5% to 25% in typical cases).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...