Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся дъно за Intel-ски процесор, Socket: 478

krisku
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся дъно (оригиналното е [Gigabyte]: GA-8IPE1000-G), ако някой има за продан такова дъно или дъно, ставащо за Intel-ски процесор, Socket: 478, да пише, че ми отиде дъното (южния мост на чипсета, а наблизо (Свищовско) не познавам човек, който може да ми свърши работа) да пише, че в момента пиша от на един комшия компютъра, моя стои разхвърлян на леглото. Ако някой има цяла конфигурация с подобно (или не, но горе-долу прилични параметри (примерно: 256DDR RAM, 1,9 || 2,4 GHz, 128MB видео, PCI/AGP слот(oве) ) на прилична цена, да пише лично съобщение или в темата!

Пиша темата тук, а не в раздела за обяви, защото реално искам да попитам дали някой знае, в моя край дали мога да намеря човек, който може да ми свърши работата (подмяна на чипа и евентуално нещо друго) за кратък срок от време.

Поздрави!

Редактирано от krisku (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава същия вариант със старата кошница - железният Epox лека полека си заминава. Засега се разминава със смяна на кондензатори и вероятно ще го тормозя до пълен отказ. Няма смисъл да се набутва човек 100+ лева за ново дъно с много стара технология. А втора употреба ще е на доизживяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже кратуната в офиса се мотае една стара машинка с подобен чипсет но е без видео карта, тя си е заминала вече. Собственикът и искаше около 60 лева май, нещо такова беше, за цялото компче. Това е само за ориентация, не искам да прозвучи като предложение, просто с малко търсене може да намери подобно дъно за някаква приемлива цена. Да пусне малко обяви и ще намери. Успех wink.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си направо ново :rolleyes: Втора употреба трудно ще намериш работещо.

Така и направих, поръчах си това дъно от дилърите на Most Computers в Свищов, тези дни ще отидем да го сглобят. Почти съм сигурен, че всички компоненти от стария компютър ще тръгнат, но да попитам все пак:

- видеокарта: nVIDIA GeForec FX5200 [AGP 8x]

- процесор: Intel Caleron, 2,4Ghz

- памет: 2х256, DDR, 400Mhz

- харддиск: Hitachi , IDE/ATA

- захранване: 300W, Codegen

И, което най-много ме притеснява, пише че формата на дъното е mATX, а кутията ми е АТX, захранването също - логично би било да можеш да мушнеш по-малко дъно в по-голяма кутия, но със захранването как стоят нещата - куплунга на дъната (АТX/mATX) един и същ ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, което най-много ме притеснява, пише че формата на дъното е mATX, а кутията ми е АТX, захранването също - логично би било да можеш да мушнеш по-малко дъно в по-голяма кутия, но със захранването как стоят нещата - куплунга на дъната (АТX/mATX) един и същ ли е?

не е, при теб е - 20 pin ATX power connector но няма да имаш проблем ако на захранването ти е 20+4, малко скромно като габарити дънце. А защо не погледна страницата им направо - цък :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не е, при теб е - 20 pin ATX power connector но няма да имаш проблем ако на захранването ти е 20+4, малко скромно като габарити дънце. А защо не погледна страницата им направо - цък :nono:

Не, захранването ми е с 20 pin-a, нищо ли не може да се направи та да стане на моето дъно? Не се ли продават преходници 20 -> 24 крачета?

Edit: Въобще не мисля, значи... Чак сега се огледах, че въпросното дъно е със 20pins, захранването ми също - т.е. ще си паснат идеално. Повече ме притеснява факта, дали ще успят да набутат дъното в кутията, понеже е старичка, но като гледам има различно разположение на отворите за винтове, а и всъщност mATX дъната бяха напълно съвместими с АТХ кутиите (което не важи за обратното), дори I/O панела отзад би трябвало да съвпада - ще видим. Но само информативно за тези, които са взели дъно с 24pin power connection, и имащи захранване с 20pin куплунг - няма да е проблем да го подкарате, до колкото разбрах от прочетеното в интернет, допълнителните 4 крачета са за доставянето на по-голям ток (реално, дублиращи се напрежения), и има полза от тях при използването на по ресурсоемки компоненти (пр. мощна видеокарта), повече информация: http://www.smps.us/20-to-24pin-atx.html

Но разбира се е желателно да се ползва преходник (24->20 или 20->24, цените стигат до 5лв. максимум) когато се сблъскате пред подобен проблем.

Благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...