Премини към съдържанието
_^^Rambo^^_

Overclock на слаба машина

Препоръчан отговор

Здравейте как мога да си overclockna един процесор без да му стане нищо?

Pentium 1 на 200 Mhz. преди беше на 166 но намерих едни копченца на дъното и го направих на 200.Мога ли да го вдигна още повече без да му навредя?За охлаждане на процесора има само един радиатор, който е бая по-голям от този на "мощния" ми компютър.Ако има как да направя някоя "магия" и с видеото, което е 1MB cirrus logic вградено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей Рамбо, едвали ще можеш да му повишиш тактовата честота повече от това.То ще може но не си заслужава щото почти няма да усетиш разлика в производителността , а и ще ти трабва по стабилно охлаждане за да не го стопиш.Интел процесорите по трудно се овърклокват от АМД еквивалентите им, така ,че мисля че това си му е максимума.А за видеото с този 1 МБ.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И според мен няма смисъл да си играеш да го клокваш. Ползвай го за пишеща машина и си земи някое ново PC. Втора ръка ще намериш за 250/300 лв. къде, къде по добро. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ново PC си имам.Просто ме интересуваше дали това може да стане малко по-добро.

Това същото PC има някакав проблем.Като поработи малко и започва да забива постоянно.Пише че липсват файлове, не може да отвори нищо дори My computer.Може ли това да е от хард диска защото е много изтъркан и скърца много.Или е от нещо друго.Отначало мислех че е от ОС.Пробвах с XP, win2000, winME,win98Se и на всички прави така.Ако е от нещо друго кажете как мога да го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще съм обективен и те съветвам да не си губиш времето в търсене под вола теле, няма да стане по добро! Ако си ентусиаст може да пробваш това онова, така за спорта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.