Премини към съдържанието
Nightmare

Предложение за торент тракер на kaldata

Препоръчан отговор

Дали ще може да се направи торент тракер на kaldata ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дали ще може да се направи торент тракер на kaldata ?

<{POST_SNAPBACK}>

С каква цел? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С каква цел? :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Ами да си има и торенти! biggrin.gif Примерно няма да се дават линкове от дата и от други места, откъдето някои хора не могат да теглят,а ще се качват на тракера и всичко ще е 6 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен,обаче мисля,че това няма как да стане.Тей като това е сайт за новини,а не торент тракер :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз само давам предложение, а пък екипа да си прави каквото иска !

<{POST_SNAPBACK}>

Много обичаме такива сладури, които дават предложения и даже не искат да се застъпят за тях. Става лесно, само да можеш да избягаш от отговорност след това (не че се носи изобщо някаква отговорност де).

Та сега по предложението ти. От доста време може би сте забелязали, че Калдата разполага със собствено FTP на което копираме програмите, които пускаме и което се вижда еднакво добре както от БГ, така и от чужбина. За всяка новина, която пускаме, слагаме и линк към допълнителното копие, което правим и така отново всичко си е 6, че дори и 7, 8 и 9.

Ако имаш все пак някакви реални съображения можеш да ги споделиш и ще се радвам да ти отговоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някои сайтове разпространяват софтуера през торенти за да спестяват трафик. Но ако kaldata няма проблеми с трафика от/към сървъра си, това с торента е безсмислено. Все пак всеки, който може да тегли от torrent, знае и как да тегли от http, но не всеки, теглещ от сайтове, знае какво е torrent и как се ползва.

Единствен реален аргумент, който виждам, е възможността да се тегли по-бързо, тъй като скоростта вече няма да зависи от сървъра, а от хората, теглещи и сийдващи торент. Но предвид, че тук не се разпсотраняват кой знае колко големи файло (рядко са над 10 MB и още по-рядко над 100), това не от първостепено значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Много обичаме такива сладури, които дават предложения и даже не искат да се застъпят за тях. Става лесно, само да можеш да избягаш от отговорност след това (не че се носи изобщо някаква отговорност де).

Та сега по предложението ти. От доста време може би сте забелязали, че Калдата разполага със собствено FTP на което копираме програмите, които пускаме и което се вижда еднакво добре както от БГ, така и от чужбина. За всяка новина, която пускаме, слагаме и линк към допълнителното копие, което правим и така отново всичко си е 6, че дори и 7, 8 и 9.

Ако имаш все пак някакви реални съображения можеш да ги споделиш и ще се радвам да ти отговоря.

<{POST_SNAPBACK}>

значи ние (аз и един приятел) разполагаме с торент тракер само трябва одобрение от собствениците и място за тракера

Някои сайтове разпространяват софтуера през торенти за да спестяват трафик. Но ако kaldata няма проблеми с трафика от/към сървъра си, това с торента е безсмислено. Все пак всеки, който може да тегли от torrent, знае и как да тегли от http, но не всеки, теглещ от сайтове, знае какво е torrent и как се ползва.

Единствен реален аргумент, който виждам, е възможността да се тегли по-бързо, тъй като скоростта вече няма да зависи от сървъра, а от хората, теглещи и сийдващи торент. Но предвид, че тук не се разпсотраняват кой знае колко големи файло (рядко са над 10 MB и още по-рядко над 100), това не от първостепено значение

<{POST_SNAPBACK}>

съгласен съм с теб

но.... виж разликата междо теглене например Photoshop (350MB) през http

и разликата през торент ?!

през http ако прекъсне си ебава работата а през торент можеш да спреш и после да продължиш и също така колкото повече хора са го свалили и го сийдват толко по бързо ще се сваля програмата.....

Но също може да служи не само за статий или програми...

Може да се позва за филми, музика, игри и др.

Ако собствениците на сайта са съгласни пишете 1 емайл n0ks@abv.bg и ще оправим работата :snowballfight:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че сайта и така си е чудесен. Тракери има доста и не мисля, че ще е от полза още един. Така поне си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добра идея е да има тракер,особено за фаиловете над 50 MB.Някой браузери бече се ориентираха към торентите като Opera 9.

Мисля,че ако се пусне тракер и покрай него се пуснат и Българските филми със това ще допринесеме малко или много за популяризирането на българското кино по света.

Мнгого е лесно в България да се сдобиеш със филм ,но извън България си е трудно .За това предлагам ,ако се направи тракер да се опитаме да направиме една голяма колекция от български филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Добра идея е да има тракер,особено за фаиловете над 50 MB.Някой браузери бече се ориентираха към торентите като Opera 9.

Мисля,че ако се пусне тракер и покрай него се пуснат и Българските филми със това ще допринесеме малко или много за популяризирането на българското кино по света.

Мнгого е лесно в България да се сдобиеш със филм ,но извън България си е трудно .За това предлагам ,ако се направи тракер да се опитаме да направиме една голяма колекция от български филми.

Това мога ли да го приема като пряка заявка за warez съдържание или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо да е заявка за Warez аз само предложих ,ако случино се пусне тракер и се чудите кво да качваме на него да има поне Български филми.

Всеки ги разбира нещата по различен начин .

И без това само си чешеме пръстите на клавиатурите ,че няма да има тракер няма да има ,че софтуер няма да има на него е ясно .Пък Warez това вече е друга тема !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Калдата не желае да има нищо общо с не контролирани зони и места в който би могло да се разпространяват противозаконни материали.
    ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от още един торент тракер , би бил и той на калдата , т.е. да е качествен, но какво от това , като има огромни тракери , дето може да си намериш всичко , а и след като програмите, които си дърпаме от сайта , ги има и в бг сървара на калдата, още повече се губи смисъла на този торент тракер, който предлагате :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен тази идея за торрент тракера не е добра.Все пак това е новинарски сайт за IT Новини,Софтуер,Хардуер,Игри,а не за торрент тракер.Има пециални сайтове с торрент тракери или самите сайтове представляват торрент тракери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм категорично "ЗА"!!! :yanim: нека да има и торенти!!! :clap: дано стане!!!ще бъде супер!!! :clap: :clap: :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Направо всичко с линк от раздел МУЛТИМЕДИЯ да се качва там, както и програмите, както и БГ филми.

Няма как да стане, все пак КАЛДАТА е против НЕЗАКОННОТО ( поне на хартия, де )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гост
    Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.