r0ll

Субуфер + усилвател за компютър..

12 мнения в тази тема

Здр. съфорумници!

Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..

ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..

Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..

Благодаря предварително!

Редактирано от r0ll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здр. съфорумници!

Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..

ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..

Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..

Благодаря предварително!

Доброто и качеството идват на съответната цена.Горе долу някакъв бюджет или постни темата около Коледа.Въпроса е не само за колонки,ако искаш качество си е и до звукова карта.
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Единият вариант при теб е да си вземеш активни колонки , ако те е налегнало безпаричието.Те вадят добр и качествен звук , но нямат мощност , ако това търсиш.Примерно http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9&cpgnum=4%29/.do?productguid=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9F830553C2882E24692437BD24F61F265&productarea=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario= са добри за свястна цена.Иначе , ако мислиш за усилватели или нещо втора ръка 150-200 кинта или ново 300-400лв.Съответно и колоните за тях никак не са евтини !

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този логитеч е много добър,дълги години съм го ползвал и няма грешка!

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК

Редактирано от П.Костадинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение!

ЦЪК

Кои от всички предлагаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК

Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.

Сериозно-несериозно тук гадаем вече нали се сещаш,че след като незнаем бюджета с който разполага автора,как да му предложим точният вариант било то за него или някой друг..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..

Бюджет с който още не разполагам 400лв.

Пък по нататък ще я мислим..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..

Бюджет с който още не разполагам 400лв.

Пък по нататък ще я мислим..

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...

За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат :blink:

Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...

За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...

Препоръчвам ти стереоварианта :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...

За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат ;)

Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...

За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...

Препоръчвам ти стереоварианта :)

Ами основно ще е за музика и филми (като играя игри слушам музика така,че..) и този усилвател с тези петте колонки ще могат да се свържат така ли ?

Само сега едно суббуферче да ми предложите и всичко е 6+ не искам да събарям къщата,но сега съм с две колонки от 20лв. след като ми изгоря аудио системата ;)

Така,че за това съм толкова на зор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора :cool:

А към Yamahata да предложиш усилвател и колонки ?!

Но да не надвишим 400лв.. ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение