r0ll

Субуфер + усилвател за компютър..

12 мнения в тази тема

публикувано (редактирано)

Здр. съфорумници!

Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..

ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..

Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..

Благодаря предварително!

Редактирано от r0ll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. съфорумници!

Искам да ви попитам някой може ли да ми предложи субуфер усилвател и една колона за звук (или как се казваха незнам пищялки или нещо от сорта бяха) и ако може да могат да се свържат към компютъра ми..

ако може да е нещо добро и по-качествен звук,но и цената му да е горе долу прилична..

Не съм отделил нинакви пари все още,но по коледа ще се копува колкото пари има пък по нататак ще се купи и останалото..

Благодаря предварително!

Доброто и качеството идват на съответната цена.Горе долу някакъв бюджет или постни темата около Коледа.Въпроса е не само за колонки,ако искаш качество си е и до звукова карта.
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единият вариант при теб е да си вземеш активни колонки , ако те е налегнало безпаричието.Те вадят добр и качествен звук , но нямат мощност , ако това търсиш.Примерно http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/%28xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9&cpgnum=4%29/.do?productguid=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9F830553C2882E24692437BD24F61F265&productarea=DEBA4F512DF095F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario= са добри за свястна цена.Иначе , ако мислиш за усилватели или нещо втора ръка 150-200 кинта или ново 300-400лв.Съответно и колоните за тях никак не са евтини !

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Този логитеч е много добър,дълги години съм го ползвал и няма грешка!

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК

Редактирано от П.Костадинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче,автора на темата да кажем е някой маниак и примерно даде тези 130лв и след време му омръзне звученето на системката - Какво правим??

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

И така де,заделяш си 200лв най-много за усилвател и след това започваш със тонколоните,който сравнително относително могат да ти стъпят на 100-200лв като за начало.

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение!

ЦЪК

Кои от всички предлагаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова е хубаво да се ориентира към някой домашен усилвател или ресийвър 5.1 ,7.1 нещо от сорта .. Добрите марки там са Техникс,Панасоник,Сони,Ямаха и др.

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

А относно суббуферите мога да ти предложа едно доста добро решение,което бих избрал аз.

ЦЪК

Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особено ако слушаш mp3-ки звученето гаранция ще ти омръзне,както и филми от Замунда.Скъпи системи са за оригинални дискове.Ако бюджета е 300лв. примерно, 150лв. Creative карта и 150лв. тонколони.300лв. колони и вграден звук Realtek за 10-15лв. ми се струва несериозно.

Сериозно-несериозно тук гадаем вече нали се сещаш,че след като незнаем бюджета с който разполага автора,как да му предложим точният вариант било то за него или някой друг..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..

Бюджет с който още не разполагам 400лв.

Пък по нататък ще я мислим..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като за начало искам да купя усилвател+суббуфер+ една или две колони като за начало..

Бюджет с който още не разполагам 400лв.

Пък по нататък ще я мислим..

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...

За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат :blink:

Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...

За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...

Препоръчвам ти стереоварианта :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана ясно за музика ли, за игри ли, за домашни кино ли, съраунд ли ще се прави ...

За музика (по принцип стереозвук) може би най-балансирано ще се получи с 2 Microlab SOLO 7C, 2x55W, корпус от дърво, дистанционно плюс читава звукова карта, примерно Asus Xonar DG, 5.1, Digital S/PDIF Out, Dolby® Headphone, PCI. Няма ги налични, ако се поръчат отсега до коледа може и да пристигнат ;)

Друг вариант е система за домашно кино с подходящи входове, но музиката не им е силната страна по принцип...

За маркови съраунд озвучителни системи не може да говорим в тази ценова категория (най-евтините усилватели започват от 400 лева). Китайско 5канално усилвателче с цифров вход (дори и вградената звукова карта би трябвало да има такъв изход...) е примерно Кода AV-505 5x35 W 160лв, плюс комплект от 2 (111лв плюс тенденция в бъдеще за задни съраунд колонки и център )или направо 5 (180лв) колонки и евентуално от някъде да се намери пасващ им активен суб-бас. Остава да се пита в Конрад дали може да се доставят и кога. По принцип ще свирят, но "напасването" им ще е мъка...

Препоръчвам ти стереоварианта :)

Ами основно ще е за музика и филми (като играя игри слушам музика така,че..) и този усилвател с тези петте колонки ще могат да се свържат така ли ?

Само сега едно суббуферче да ми предложите и всичко е 6+ не искам да събарям къщата,но сега съм с две колонки от 20лв. след като ми изгоря аудио системата ;)

Така,че за това съм толкова на зор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Yamaha е доста добро предложение за такава цена... Черен е и няма да пасва на другите колони като външен вид, но пък ще стои добре до телевизора :cool:

А към Yamahata да предложиш усилвател и колонки ?!

Но да не надвишим 400лв.. ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход