Премини към съдържанието
kristiqno

Проблеми с камерата на лаптоп

Препоръчан отговор

Колеги когато си купих лаптопа беше с XP, но веднага след това си го смених с Windowa 7. Може ли някой да ми обясни как да си пусна камерата. Лаптопа е Toshiba satellite pro A300 1e7, а камерата е Chiconi CNA7137. Диск такова нещо с драйвери за камерата нямам. Предполагах че самоят windows 7 си имам драйвери за нея. Като за анчало нека някой обясни как да си я пусна,или ако трябват драйвери да каже откаде да ги изтегла. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В сайта на Toshiba в графата Downloads, потърсете драйвър за камерата. Трябва разбира се да изберете накрая ОС, която използвате.

В официалния сайт няма драйвъри за A300 1e7. След A300 има още символи, за да се получи точния модел.

Ако не сте инсталирали други драйвъри е необходимо да ги сложите, за да нямате проблеми занапред (пак от сайта)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз това не го разбира как може да няма нищо за моя лаптоп в сайта на тошиба. А иначе като вляза във Facebook и му задам да направи сника за портрета се включва камерата и снима без проблем. Мен ме интересува как точно да си направя снимки от самия Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз това не го разбира как може да няма нищо за моя лаптоп в сайта на тошиба. А иначе като вляза във Facebook и му задам да направи сника за портрета се включва камерата и снима без проблем. Мен ме интересува как точно да си направя снимки от самия Windows 7.

Предполагам има, но трябва да кажете точния модел, след A300 , трябва да има още символи за модела (изглеждат като A300-192)

Ако незнаете точния модел можете да използвате бутона Auto Detect, за да ви засече автоматично модела на лаптопа.

Или да използвате програмата Aida64 (старото и име е Еverest). за да ви покаже точния модел. След което да търсите драйвъри в сайта.

За програма за webcamera погледнете тази тема.

П.П.Като намерите точния модел е наложително да сложите драйвъри за всички устройства, ако нямате инсталирани такива!

Едит: може да погледнете дали пише модел на гърба на лаптопа (отдолу).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси колега, доста изчерпателно си го написал и съм ти благодарен за това. Значи от следващата секция "Or select your product" си го открих точно какъв е лаптопа- Toshiba Satellite Pro A300- 1E7. Интересното , че пише в техническите характеристики е с XP или Vista , а аз съм сложил 7. КАзвали са ми че самия Windows 7 си има драйвери и не е нужно да инсталирам.Даже в първите няколко минути след като инсталирах 7, започнаха да ми се показват прозорчета че самоя Windows 7 инсталира сам драйвери. Така че ако инсталирам някакви това няма ли да навреди и убърка системата, не знам и не смея да правя нещо. Горе-долу стой същия проблема с Bluetooth-то. Може би и аз не разбирам толкова, може и да има и за 2-те настройки но аз да не ги откривам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако споменете колко бита е ОС , ще Ви помогна със свалянето на драйвърите. Или Вие да си ги свалите, след като ви засече (или намерите от списъка) модела на лаптопа. В следващият прозорец избирате ОС (дали е 32bit или 64bit) и сваляте съответния драйвър. Това с намирането на драйвъри от самата (Windows 7), не е за препоръчване тъй, като не всеки път работят коректно вградените драйвъри. За вградения блутут, трябва а инстлирате Bluetooth Monitor, Bluetooth Stack ( 8.00.02). - за 32bit ОС Ако е необходимо и Microsoft Windows Hotfix (KB978258) , за Windows 7. - за 32bit ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи всичките тези: "Bluetooth Monitor, Bluetooth Stack ( 8.00.02). - за 32bit ОС

Ако е необходимо и Microsoft Windows Hotfix (KB978258) , за Windows 7. - за 32bit ОС"- едновременно ли да ги има на компютъра ? Аз намирам само с сайта "Bluetooth Stack" за 32-бита.

ОС е 32-бита. Ако може да си кажете и мнението за това:

- Intel® Centrino® Processor Technology featuring Intel® Core™ 2 Duo Processor- Genuine Windows® Vista® Business Edition with Genuine Windows® XP Professional Recovery Media- DVD-RW SuperMulti drive (Double Layer)- 3072 MB (2048+ 1024) DDR RAM (800MHz)- 15.4" Widescreen TruBrite® XGA (1280 x 800) High Brightness.

Вписани да 2 ОС- XP и Vista.

А за Bluetooth-о е интересното, че 1 на 10 пъти когато се опитам да изпратя нещо от GSM-a на него се изпраща, в следващите пъти отказва (отхвърля изпращането). Но когато изпращам нещо от компютъра на GSM-a винаги става.

Може би аз правя грешка , но когато пита дали да го добави към устройствата (GSM), започва да търси някакви драйвери. Данеби да го мисли за прериферно устройство и да му търси драйвери за това.---> след това долу при часовника се показват "балони" на които пише че търси и инсталира драивети, и изведнъж изписва че драъверите не са инстлиранит.е. "не са инсталирани успе;но".---> пита ме дали да не потърси в интернет или др. , аз отказвам.

След това ми се показва телефона в "Контролен панел"-> Устройства и принтери- показва ми се като GSM , пише името на блутуто, но има трийгълник с удивителен. Има "птстраняване на неизправности" но нощо не се променя. Пак изписва че липсват драйвери.

Редактирано от kristiqno (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирахте ли драйвърите за блутута за Windows 7 32bit, които ви написах по-горе? Можете да се наложи да сложите fix-a, преди да инсталирате Bluetooth Monitor, Bluetooth Stack. След като инсталирате драйвърите би трябвало да нямате проблеми със блутута. Едит; Относно драйвър за камерата, няма такъв.Предполагам ОС сами си намира драйвъра в този случай. Ако искате програма за снимане с помощта на камерата погледнете линка от вторият ми пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колега в тоя сайт има само "Bluetooth Stack" другите въобще ги няма за 32-бита 7-ца. А може ли проблема да е от това че ми изписва, че липсват "Base System Devise"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колега в тоя сайт има само "Bluetooth Stack" другите въобще ги няма за 32-бита 7-ца. А може ли проблема да е от това че ми изписва, че липсват "Base System Devise"

За Bluetooth Monitor, съм сагласен, но за Microsoft Windows Hotfix (KB978258), не.

Инсталирайте го, линк. И след това опитайте да инсталирате Bluetooth Stack.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.