Премини към съдържанието
bager

Как да си инсталирам Мак ОС на оикновен компютър?

Препоръчан отговор

Здравейте всички ! Въпросът ми е как на тази система (2.4Ghz AMd x2 , 2GB ram , 512 Video Ram ) да инсталирам мак ? Вторият ми въпрос е как да направя боотвашта флашка която е голяма 3.7 ГБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като си изхвърлиш компютъра и си купиш Mac.

Спри с тези тъпизми ,знеш ли колко стува един Мас с тези параметри поне от 7 000 нагоре трябвад ае ,но няма проблем дай ми пари и ще си купя! Редактирано от bager (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спри с тези тъпизми ,знеш ли колко стува един Мас с тези параметри поне от 7 000 нагоре трябвад ае ,но няма проблем дай ми пари и ще си купя!

глупости ...

http://www.apple.com/macmini/ струва 700 Долара.

Не бива да крадеш софтуер, заради теб хора ще гладуват. Ако може да живееш с това ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

700 но не става за игри пич

Ами ако искаш игри трябва да платиш повече.

Но той и твоят не става за игри така че няма да има голяма разлика :P

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да инсталираш мак на обикновенно ПЦ ти трябва кракнат Леопард или Снежния леопард на Kalyway или iPC,iDneb,Leo4all и др. Второ и най-важното виж дали ти се поддържа дъното от кракнатите леопардове. По време на Буут на карнелите ако ти изпише Still Waiting for root Device значи дъното ти не се поддържа виж темата ми под тази и ще разбереш как става работа но ако с с P45 чипсетовете на Интел не се и надявай да инсталираш Мак на ПЦ... Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с АМД. Абе човек като не пишеш по темата каква ти е работата защо да не става играя най-новите игри без проблем!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема ми са софтуерни пирати като теб, които не уважават труда на другите. С твоята стара щайга не можеш да играеш всички игри на максимални настройки! Ако искаш OSX, си купи Mac!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема ми са софтуерни пирати като теб, които не уважават труда на другите.

С твоята стара щайга не можеш да играеш всички игри на максимални настройки!

Ако искаш OSX, си купи Mac!

хаха, ти като искаш бензин да не би да купуваш Лукойл ? Като искам OSX ще си купя...OSX !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хаха, ти като искаш бензин да не би да купуваш Лукойл ? Като искам OSX ще си купя...OSX !

Сръвнението просто не пасва на примера :rolleyes:

Прочети лицензчето с което се съгласяващ и тогава говори! ОК?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

идеално е сравнението. много добре съм го чел. както и създателите на Хамелеона и ФейкСМЦ също са го чели и най-интересното е, че нито едно от двете не му противоречи, хехе. Отделно, ако Стив Джобс толкова го бъркаше мислиш ли, че хакинтош форумите все още щяха да са активни ? След като той явно няма проблем с това, значи няма проблем по принцип. P.S. По въпроса за уважението - напротив, уважил съм труда на хората от Епъл като съм си купил ОСХ, както и труда на някои автори на софтуер за тях. Така също съм уважил и Интел и АМД като съм купил техният хардуер, защото Епъл няма пръст в разработката нито на процесора, нито на чипсета, нито дънната платка, нито на харддиска, нито на видеокартата, за да ми ги продава на двойни цени. ОК ?

Редактирано от rvp (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че ти е ясно, че операционната система не струва 29 Долара, а цената се покрива и от цената на хардуера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че ти е ясно, че операционната система не струва 29 Долара, а цената се покрива и от цената на хардуера!

Искаш да кажеш, че операционната система струва $1500 ? Защото толкова е разликата между Mac Pro и PC с еднакви параметри ! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се занимавайте с глупости. Има си Windows и Linux дистрибуции - предостатъчно за едно РС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че операционната система струва $1500 ? Защото толкова е разликата между Mac Pro и PC с еднакви параметри ! :speak:

Да точно това искам да кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да точно това искам да кажа, кретен!

ти си страшно забавен, хехе....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятеля дето се нерви, искам да го питам къф му е проблема? Да не работиш за Майкрософт или Епъл, че си позволяваш такива остри думи? Ти си бил имал проблем, а знаеш ли че на около 99% от потребителите в България им е напълно безразлично за тоя твой проблем? Хората ще пиратстват защото нямат пари да си купят комп, пък какво остава за софтуер. Само че, нали се сещаш че потреблението ще се свие рязко и цялата държава ще изостане от световните стандарти. И всички дружно, барабар с умници като теб ще се окажем в африканския съюз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има предостатъчно свободен софтуер, за да не изостанеш от световните стандарти. Ако за теб решението е пиратството - значи вече си изостанал. Не че защитавам колегата за тона му, но все пак (ако не се лъжа), той си вади насъщния с интелектуален труд, а вие обсъждате как да го лишите от приходи. Така че, да кажем, че реакцията му е оправдана. То това е и главния проблем тук - на 99% им е безразлично за другите :nono: И тъй като сме почнали с примери - Бай Иван решава да си купи кола. Харесва си Мерцедес от БалканСтар, но няма 100 000 лв да си го купи. Отива и си взима една Корса 99 година за някоя друга хилядарка. След като неможеш/неискаш/не смяташ че си струва парите, да си закупиш Windows/MacOS/whatever ОС, защо не инсталираш нещо, което си струва парите или нещо безплатно. Има огромен избор от ОС в днешно време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен ядове с хардуер и тромава ОС друго няма да получите от пиратките на OSX .. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има предостатъчно свободен софтуер, за да не изостанеш от световните стандарти. Ако за теб решението е пиратството - значи вече си изостанал. Не че защитавам колегата за тона му, но все пак (ако не се лъжа), той си вади насъщния с интелектуален труд, а вие обсъждате как да го лишите от приходи. Така че, да кажем, че реакцията му е оправдана. То това е и главния проблем тук - на 99% им е безразлично за другите :rolleyes: И тъй като сме почнали с примери -

Бай Иван решава да си купи кола. Харесва си Мерцедес от БалканСтар, но няма 100 000 лв да си го купи. Отива и си взима една Корса 99 година за някоя друга хилядарка.

След като неможеш/неискаш/не смяташ че си струва парите, да си закупиш Windows/MacOS/whatever ОС, защо не инсталираш нещо, което си струва парите или нещо безплатно. Има огромен избор от ОС в днешно време.

Единственият човек който ме разбра.

Освен ядове с хардуер и тромава ОС друго няма да получите от пиратките на OSX .. ;)

Ето още някой, който да ви го каже.

------------------------

Изживяването Apple, е множество от няколко неща, подмножество от него е Компютъра (hardware), ако имаш машина за 1000 Лева, няма как да очакваш да е толкова добра колкото Компютър за 2000 Лева (Mac mini)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ядове с хардуера ? да, могат да имат притежателите на АМД и Пентиум 4. Останалите, особено тези, чиито конфигурации са близки или еднакви с Мак Про/МакБоок Про/иМак, нямаме проблеми нито със стабилността, нито с производителността...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, един приятел, компютърен специалист ми обясняваше, че уиндоус на запад все повече губи позиции за сметка на МАК. Това се получавало именно заради подобни софтуерни простотий, обикновените хора предпочитали да си купуват всичко накуп, хардуер със софтуер и да не се занимават с глупости. Според него, уиндоус все повече се превръща в корпоративна ос, а обикновенните потребители предпочитат МАК. А в източна европа майкрософт толерират пиратството, за да не убият пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, един приятел, компютърен специалист ми обясняваше, че уиндоус на запад все повече губи позиции за сметка на МАК. Това се получавало именно заради подобни софтуерни простотий, обикновените хора предпочитали да си купуват всичко накуп, хардуер със софтуер и да не се занимават с глупости. Според него, уиндоус все повече се превръща в корпоративна ос, а обикновенните потребители предпочитат МАК. А в източна европа майкрософт толерират пиратството, за да не убият пазара.

Няма никаква логика да е така. И РС можеш да си купиш с предварително инсталиран Уиндоус и то напълно законно, че и доста по-евтино от МАК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.