Премини към съдържанието
zone

Проблем с инсталация на Win XP

Препоръчан отговор

Здравейте всички. Имам един проблем с един компютър и то главно с инсталацията на Win XP. Проблема е следния.. Първо да тръгна от самото начало. Почнах преинсталация на WinXP но проблемът беше че СД устройството е било леко развалено и нечетеше всички файлове и следователно някой от файловете неуспяха да се копират от диска. Смених СД устройството с друго но при опит да форматирам C: и да сложа Win XP там ми излезе следния проблем . "Setup was unable to format the partition. The disk may be damaged. Make sure the drive is switched on and properly connected to your computer. If the disk is a SCSI disk, make sure your SCSI devices are properly terminated. Consult your compurter manual or SCSI adapter documentation for more information. и т.н" Можели да ми кажете някакви алтернативни идей как да го оправя. Проблемът може ли да е в новото СД ? Имам предвид самото захранване да не е достатачно за новото СД ? И отделно ако сменя Твърдия диск и го сложа на друг компютър дали ще успея да го инсталирам ? Проблемът е и че трябва да запазя D: неформатиран ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери ли, както изискват, дали всички кабели към дисковите устройства са включени правилно ? Какъв е твърдия диск ? SATA, IDE ? Няма как да ти отговори някой, дали захранването е достатъчно, преди да посочиш параметрите на конфигурацията. С марки и модели на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можели да ми кажете някакви алтернативни идей как да го оправя. Проблемът може ли да е в новото СД ? Имам предвид самото захранване да не е достатачно за новото СД ? И отделно ако сменя Твърдия диск и го сложа на друг компютър дали ще успея да го инсталирам ? Проблемът е и че трябва да запазя D: неформатиран ?

Е ако знаехме какво е това CD и захранването и всички други елементи, които харчат ток, като, де да знам: процесор, дъно, рам, хард и разни такива, то тогава някой можеше и да изчисли колко ватове ти трябват... Ако го разкачиш харда и го сложиш на друг компютър може и да стане, но трябва да е изключена някаква проверка за хардуер (не съм наясно каква точно), иначе Windows-a няма да се стартира на твоят компютър.

Алтернативни предложения: Пробвай със друга операционна система (да кажем Windows 7), пробвай да форматираш посредством друг инструмент, трябва да има във Hiren Boot CD, защо не пуснеш някой Live CD и не тестваш хард-а примерно с някой Linux или отново Hiren Boot CD?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно се касае за проблемен партишън и за да се оправи мазалото пробвай с GParted. Доста добър инструмент. Има го и Hiren`s-а, така че успех... Ако и така не се получи формата, проблема сигурно ще е хардуерен...

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.