Премини към съдържанието
n100ev

Драйвъри за DELL Inspiron N7010

Препоръчан отговор

здравейте търся някои драйвъра за този модел на дел. Незнайно защо от сайта на Дел нищо немога да сваля, ами ми сваля някакъв си драйвър мениджър, че дори и от него немога да сваля. По конкретно ми трябват драйвъри за WiFi, блутут... ето какво ми покзва, че ми липсва в девайс мениджъра http://i56.tinypic.com/i1m9f8.jpg От няколко други места свалих такива драйвъри, но не им дава да го инсталирам, пише, че нещо хардуера е несъвместим ли нещо от сорта. А няма wifi иначе за лан картата драйвърите си станаха, но не хваща никакви безжични връзки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако беше написал и за коя ОС става въпрос нямаше грешка да имаш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако беше написал и за коя ОС става въпрос нямаше грешка да имаш !

Мисля че е с Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, но с Inspirion N5010. С Уиндолс 7 съм и след инсталация липсваха някои драйвери. Поставих за чипсета и видеото, но нямам за безжичната мрежа. Как да разбера модела на бежичната карта? Анализът от Everest ми дава само Broadcom 802.11n Wireless Network Adapter и ако това търсиш в съпорта на страницата на Делл ти излизат 12 линка с драйвери и всичките по над 50МВ. С моята бавна връзка не мога да ги тегля и пробвам наред. Как да разбера каква точно е картата за да и намеря точния драйвер. Софтуерът К-систем не ми върши работа, че е много голям за теглене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оказа се, че предлаганите драйвери на сайта на Делл са за 64-битов Уиндолс 7, а аз инсталирах 32-битов. Чудя се дали да не преинсталирам Уина, че вече се отчаях от търсенето :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ама не. И с 64-битовия същите ядове :-(. Помагайте, как да разбера какъв модел е безжичния ми адаптор, за да изтегля правилния драйвер???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Върнах се към първоначалния реалийз, който беше инсталиран на ноутбука при покупката (наличния инсталационен диск) и след инсталация на всичко което има на диска + toolkit, поддръжка на бежичната мрежа нямаше.(Да, да,да, сигурно трябваше да погледна ситуацията преди да затрия ОС, но не съм и опитат ми да инсталирам от дадения ми диск дава същия резултат - нула). Реших да се върна към една по-стара версия на 7-цата която имам, но ефектът е същия. Ако някой открие решение да ми каже, а ако аз намеря ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Върнах се към първоначалния реалийз, който беше инсталиран на ноутбука при покупката (наличния инсталационен диск) и след инсталация на всичко което има на диска + toolkit, поддръжка на бежичната мрежа нямаше.(Да, да,да, сигурно трябваше да погледна ситуацията преди да затрия ОС, но не съм и опитат ми да инсталирам от дадения ми диск дава същия резултат - нула).

Реших да се върна към една по-стара версия на 7-цата която имам, но ефектът е същия.

Ако някой открие решение да ми каже, а ако аз намеря ще пиша.

Може да се намерят драйвъри по Using Vendor ID & Device ID .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да се намерят драйвъри по Using Vendor ID & Device ID .

Безкрайно съм ти благодарен за линка. Благодарение на него се сдобих с много ценна информация и намерих производителя на картата. За жалост на сайта http://www.pcidatabase.com/ срещу моят продукт са дали два линка, но и двата предоставят грешните драйвери. Както и да е, след доста "проби-грешки" открих моя драйвер :P .

Искам да го предоставя като информация за всички с този проблем за да не си губят като мен половин ден в търсене.

Търсеният драйвер за Dell Wireless WLAN 1501 Half Mini-Card за Dell Inspiron N5010 за Windows 7 е R258276.exe. Този саморазархивиращ се изпълним файл го търсете на http://support.euro.dell.com/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.