Премини към съдържанието
supervas

Доставчик на изцяло оптичен интернет?

Препоръчан отговор

Търся доставчици на интернет в София, предоставящи услугата FTTH (оптика до дома). Знам за Спектърнет. Има ли други доставчици с тази услуга. И да, знам какво представлява и за какво да го използвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не знам дали това което предлагат Спийди-НЕТ е същото , но съм сигурен , че поне при мен оптиката е до блока и там са с гигабитов суич за да може да се гледа и тяхната тв !

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да беше казал за кой квартал става дума ? нет1 и доста други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

supervas, Има малки фирми, които предлагат такива услуги. От големите са само Спектрумнет, Мегалан - /дочувам че в момента правят тестове и първи крачки в услугата., / Кажи квартал и от каква услуга се интересуваш. Ще те насочим. Общо взето всяка фирма ще ти предложи оптика до вкъщи - на съответната цена разбира се. kmvasilev, НЕТ 1 предлагат оптика до блока. haidukpikaso - Пауърнет - също.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За сега съм намерил www.arenanet.net като предлагащ оптика до дома (отделно влакно до колкото разбирам). Имат покрити доста квартали. Другата фирма е www.pronet.bg (PON варианта) но покриват малко квартали. Проучвам текущото състояние на този пазар. Като заначало ще ми трябва интернет само, но впоследствие може и телевизия, телефона не е сигурен. Мегалан сигурно ще ползват същите услуги като Спектърнет. Нали са под общо управление вече. Имате ли впечатления от оптичния интернет на горните две фирми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На арена нет ... не знам какво им е оптично и къде. Имат мрежи в моя блок и околните... нито една опитика не съм видял. /Много са зле тези хора - всички се оплакват от тях/ Спийди нет - мислех че са лан... Нямам информация. Пронет - за първи път ги чувам... използват пон. /Това използват и спектрум до колкото знам/ Аз съм на Спектрум. Не разбирам, какво не ти харесва при тях? Май им е по скъпа услугата от тази на Пронет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

.....Спийди нет - мислех че са лан... Нямам информация.......

не са лан отдавна :rolleyes: на тях съм и до блока е оптика , в блока вече е лан !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

iliev72, това не е оптична свързаност. Те и най-малките фирмички отдавна пускат оптики до всеки блок. Иначе не виждам как ще им издържат лан трасетата с тези скорости, които се предлагат на пазара в момента. ПС. Сега прочетох по-добре горния ти пост... Оптика в блока е с поне един суич, както ти споменаваш. Което означава, че е възможно да се появи латенция, да забият портовете, да изгори захранване или просто да спре тока на входа. При оптика в къщи, сам си захранваш активното устройство... а другото е на ЮПС-а на фирмата... Значи, няма други устройства които да ти правят проблем. Имаш ли ток в къщи имаш и интернет. Намалява се и възможността да ти отрежат и откраднат медния кабел, защото в изкупвателните пунктове вече е 9,00 лв./кг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

вземи разгледай сайта им и ще разбереш , че отдавна са спрели с лан извън блоковете ! тогава защо пишат оптичен интернет и т.н. ! и са пуснали и тв и телефон - малко трудно без оптична свързаност !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Нали това казвам. Ако нямат оптики - няма да имат възможност да пускат такива услуги. За това ВСИЧКИ слагат оптики на блок, или най много оптика за два блока. В зависимост от броя на клиентите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

наскоро имах проблем и идваха и бях любопитен и се каза , че активното у-во е с UPS :speak: и те си захранват всичко :speak:няма да остана без нет и съм много доволен от тях и ги ползвам вече 3г :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.