Премини към съдържанието
niksan123

Проблем с видео карта относно игри

Препоръчан отговор

Здравейте, преди месец си купих лаптоп който уж по описание може да се играе и работи на него, но когато инсталирам по-нова игра не иска да тръгне заради видео картата. Тя е: Intel®HD Graphics, RAM 2GB, Pixel and shader version 4.0. Лаптоп - SONY VAIO - VPCEB4L1E. OS : Windows 7 Home Premium 64-bit. Processor: Intel®Corei3 CPU M380 @ 2.53GHz. Memmory RAM - 4GB. Ще прикача и файл за да видите от един сайт какво ми казва.Ако нещо съм пропуснал да спомена за компютъра моля кажете. Благодаря предварително.post-297199-0-46253500-1301063149_thumb.

Редактирано от niksan123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, преди месец си купих лаптоп за да мога да работч

Да ти е честит...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото ти е вградено и е доста слабичко. Не става за игри. Вероятно инсталираш по-тежки игри, които въпросното видео не може да подкара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, преди месец си купих лаптоп който уж по описание може да се играе и работи на него, но когато инсталирам по-нова игра не иска да тръгне заради видео картата. Тя е: Intel®HD Graphics, RAM 2GB, Pixel and shader version 4.0. Лаптоп - SONY VAIO - VPCEB4L1E. OS : Windows 7 Home Premium 64-bit. Processor: Intel®Corei3 CPU M380 @ 2.53GHz. Memmory RAM - 4GB. Ще прикача и файл за да видите от един сайт какво ми казва.Ако нещо съм пропуснал да спомена за компютъра моля кажете. Благодаря предварително.post-297199-0-46253500-1301063149_thumb.

Когато си взимате компютър викнете някой, който поне малко разбира за да ви помогне в избора. Иначе ставате лесна жертва на продавачите, особено на тези на комисионна. Видеото е вградено и няма да подкара най-новите игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От данните които ще покажа означава ли, че мога да наглася видео картата от 128 на повече? post-297199-0-90176100-1301069408_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От данните които ще покажа означава ли, че мога да наглася видео картата от 128 на повече? post-297199-0-90176100-1301069408_thumb.

Видеокартата ти е със 128мб собствена памет , а тази голяма цифра 1751мб е споделената.Тоест простичко обяснено , видеокартата ти е 128мб и когато тази памет бива изчерпана , видеокартата започва да черпи о системната така наречена RAM памет.Тази технология се наричаше http://en.wikipedia.org/wiki/HyperMemory
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Картата си дърпа от системната, когато и трябва. Няма обаче да помогне за кой знае какво повишение в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси много за съветите. Дали ще е добра идея ако след време ре6а да си сменя картата като е вградена и дали излиза много скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да беше настолен компютър, смяната щеше да стане без усилия. Но виж, на лаптоп е друго, обикновено трябва да смениш целия лаптоп заради един компонент (с малки изключения, разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок мерси много за информациьяата. Едни игри ще ги преглътна, но за в бъдеще ще взимам някой с мен за съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.