Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблеми с Excel. Трябва да сметна сума от няколко последователни полета в колона, в които има числа с две цифри след десетичната запетая, но не ми излиза нищо. Каква формула да напиша?

Редактирано от .elitooo. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам проблеми с Excel. Трябва да сметна сума от няколко последователни полета в колона, в които има числа с две цифри след десетичната запетая, но не ми излиза нищо. Каква формула да напиша?

Позиционираш се с курсора в долния десен ъгъл на първата клетка и като се промени на кръст дърпаш надолу.Горе в лентата имаш икона сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми смята сумата. Излиза ми в клетката, в която трябва да излезне сумата : =SUM(ЕД-ИКВО-СИ,ЕДИ-КВО-СИ). Защо не се показва крайното число от сумирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми смята сумата. Излиза ми в клетката, в която трябва да излезне сумата : =SUM(ЕД-ИКВО-СИ,ЕДИ-КВО-СИ). Защо не се показва крайното число от сумирането?

Трябва да сложиш "+" между отделните стойности. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да сложиш "+" между отделните стойности. :wors:

не, това е функция за сумиране, иначе трябва да има + ако е примерно така :

=А1+А2+А3

клетките с чиската трябва да са дефинирани като такива с число, а не стринг, или нещо друго проверете го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не, това е функция за сумиране, иначе трябва да има + ако е примерно така :

=А1+А2+А3

клетките с чиската трябва да са дефинирани като такива с число, а не стринг, или нещо друго проверете го

С примера, който е даден, го пробвах на Excel 2007 и ми ги смята по този начин.

Между другото, открих, че ако се сложи точка "." вместо запетая "," като десетичен знак, не излиза сумата. ;)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С примера, който е даден, го пробвах на Excel 2007 и ми ги смята по този начин.

Между другото, открих, че ако се сложи точка "." вместо запетая "," като десетичен знак, не излиза сумата. ;)

Ползва се точката на numpad ли как се казваше отделението с цифрите на английски.
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползва се точката на numpad ли как се казваше отделението с цифрите на английски.

Да, това го има и при други програми, които работят с данни. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не става, дори със запетая. Но все пак истината е някъде там.

Там откъдето почваш да смяташ демек първата клетка започваш с =

Кликаш първо число + второ число и дърпаш надолу.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не става, дори със запетая. Но все пак истината е някъде там.

Дали ще трябва да е десетична точка или десетична запетая зависи не от Excel-а, а от регионалните настройки на Windows-a.

Ако са зададени български настройки се пише запетая, ако са английски - точка. Ако се сменят от Control Panel -> Region and Language (За XP май му някако друго името, но иконата му е подобна - едно земно кълбо) трябва да се рестартира компютъра и тогава Excel-a ще работи с новите настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Позиционираш се с курсора в долния десен ъгъл на първата клетка и като се промени на кръст дърпаш надолу.Горе в лентата имаш икона сума.

Що за глупости? Когато една клетка се пренесе с "+" това е пренаписване на всички други клетки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що за глупости? Когато една клетка се пренесе с "+" това е пренаписване на всички други клетки.

Дали от март 2011 питащият не е направил сбора на клетките?

П.П.

И още нещо полезно, особено когато се копират клетки или таблици от друг продукт, най-вече Word. За да видите дали вссички клетки (редове, колони) се възприемат от Excel като цифри им задайте за проба да бъдат с 3 или повече знака след десетичната запетая. Веднага си личи кое е цифра и кое е текст.

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.