Премини към съдържанието
Jessica321

нямам достъп до папките си след инсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте ! Днес минах от XP на Win7 . Когато бях на XP имах акаун, 1 на бр. с парола. След преинсталацията отново имам акаунт /той май си е по подразбиране/. Проблема обаче е, че нямам достъп до някои стари папки и файлове, които се намират в директорията на Ц/документи/акаунт/десктоп. Иначе всичко, което е на Д, или не е обвързано с акаунта е О.К. Излиза ми това съобщение:post-180398-0-50832200-1301250271_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правилното "преминаване от Xp на Windows7" става чрез преинсталация, с формат на системния дял, при което губиш папките от десктопа. При теб явно се е случило по друг начин. Би ли обяснила как - като за начало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ... никави предварителни работи не са правени. Брат ми свали Windows, първоначално га записа на диск. Но после каза, че инсталацията е тръгнала и без диска. След разархивиране на папката , в която е Уин. ... Мисля. После си тръгна и остави процеса на мен. И само го изчаках, след което рестартирах и стана. Не съм много на ясно / даже никак, а брат ми не живее при мен и това е дотук от него/. И бтв .. когато става дума за папка : давам там continue... сменям 'owner'. и всичко е ок. Но за някакви плаващи, единични снимки, док на word. не става :speak: Пробвах самите програми да ги стартирам 'run as admin' но пак не ги отваря съответните файлове.

Редактирано от Jessica321 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ... никави предварителни работи не са правени.

Брат ми свали Windows, първоначално га записа на диск. Но после каза, че инсталацията е тръгнала и без диска. След разархивиране на папката , в която е Уин. ... Мисля.

После си тръгна и остави процеса на мен. И само го изчаках, след което рестартирах и стана. Не съм много на ясно / даже никак, а брат ми не живее при мен и това е дотук от него/. И бтв .. когато става дума за папка : давам там continue... сменям 'owner'. и всичко е ок.

Но за някакви плаващи, единични снимки, док на word. не става :cool:

Пробвах самите програми да ги стартирам 'run as admin' но пак не ги отваря съответните файлове.

Инсталиране на уиндоус БЕЗ диск/флашка на която да е уиндоуса е практически невъзможно ! Поне според мен .

Викини някой , който разбира да направи една хубава преинсталация

Редактирано от Sniper Control (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай там continue, смени 'owner' ,или каквито магии правиш, за да получиш достъп до съответните папки, и ги прехвърли на дял D . После направи чиста инсталация на Windows7 - запиши го като имидж на DVD диск, рестартирай и почни инсталацията както трябва, и в нужния момент форматирай системния дял. След като приключи всичко, върни си папките където искаш - въпреки че според мен не им е мястото на системния дял. Там трябва да има само ОС и инсталираните програми, никакви данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталиране на уиндоус БЕЗ диск/флашка на която да е уиндоуса е практически невъзможно ! Поне според мен .

Възможно е ако се разархивира Iso-to и се кликне на сетъпа.Но не е добра инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е вярно, ако имате дос дискети можете да го направите без никакъв проблем, в друга тема цитирах точната команда, която можете да стартирате през ДОС и да инсталирате ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно е ако се разархивира Iso-to и се кликне на сетъпа.Но не е добра инсталация.

да, май точно така е направено.

Защо да не е добра ? Дава ли бъгове? Задължително ли е сега да преинсталирам свястно ?

Иначе 'магиите' работят безотказно. Само, че късно се усетих да давам 'owner' и на субфайловете в папките и сега загубих малко инфо, но ще го прежаля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да, май точно така е направено.

Защо да не е добра ? Дава ли бъгове? Задължително ли е сега да преинсталирам свястно ?

Иначе 'магиите' работят безотказно. Само, че късно се усетих да давам 'owner' и на субфайловете в папките и сега загубих малко инфо, но ще го прежаля.

Хубавата инсталация е от външен носител.Това упражнение съм го правил с ХР когато мисля ми се бъгна записвачката.Просто ако имаш неро отиваш на Nero burninhg rom и горе от менютата търсиш Burn image,отваря се прозорец,посочваш Iso файла и печеш на ниска скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:cool: Да, убедих се, че е доста бъгаво всичко. И сега ще правя сама преинстал.

Проблема обаче е следният.

На диск Ц: все още имам папка на windows. / предполагам стария - XP/

На диск Д: пък е инсталиран новия. Този , с който съм в момента.

Въпросът ми е: сега, ако искам да инсталирам отново върху Д: трябва да си преместя всички файлове, иначе ще ги загубя, така ли ?

И .. пробвах да изчистя Ц: за да ми се освободят 20 ГБ, но нито мога да местя, нито да трия. Така, че остава само Д.

мда... и от Д: не мога да трия и да местя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросът ми е: сега, ако искам да инсталирам отново върху Д: трябва да си преместя всички файлове, иначе ще ги загубя, така ли ?

И .. пробвах да изчистя Ц: за да ми се освободят 20 ГБ, но нито мога да местя, нито да трия. Така, че остава само Д.

мда... и от Д: не мога да трия и да местя http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Може, но ти трябва Лайф CD от рода на ERD Commander. Тогава може да преместиш всичко от C в D и да изтриеш Windows-те, program files и My documents.

От тук нататък вече чиста инсталация с формат на С.

Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каквото ти трябва го запиши на флашка.Ако не стигне и на ДВД-та.И после правиш чиста инсталация с формат на С:.На D: не се инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може, но ти трябва Лайф CD от рода на ERD Commander. Тогава може да преместиш всичко от C в D и да изтриеш Windows-те, program files и My documents.

От тук нататък вече чиста инсталация с формат на С.

Ами.. не знам колко тъпо ще прозвучи, но не знам какво е лайф цд. Гугъл не ми помогна много.

А за ERD Commander ето какво намерих : http://forums.kaldata.com/index.php?showtopic=2377

но на мен ми е като написано на китайски. Видях, че мога да го сваля от нета. Оттам нататък как работи тази програма (ако изобщо е програма?)?

Каквото ти трябва го запиши на флашка.Ако не стигне и на ДВД-та.И после правиш чиста инсталация с формат на С:.На D: не се инсталира.

А кога да трия Windows от Д ??След като инсталирам новия ? Защото в момента работя с него ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А кога да трия Windows от Д ??След като инсталирам новия ? Защото в момента работя с него ...

Най-простия и лесен начин е този който ти казах за да не объркаш нещо.

При инсталацията, ако разбираш английски (малко е достатъчно), ще ти открие дяловете и ще маркираш и двата за формат.А за инсталация избираш С.То си е така по подразбиране.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-простия и лесен начин е този който ти казах за да не объркаш нещо.

При инсталацията, ако разбираш английски (малко е достатъчно), ще ти открие дяловете и ще маркираш и двата за формат.А за инсталация избираш С.То си е така по подразбиране.

Сигурен/а ли си, че трябва да форматирам и двата диска ?

"Форматирането води до пълна загуба на намиращата се на дяла, който ще форматирате информация" това е копирано от : http://forums.kaldata.com/index.php?showtopic=8793

пише също : "Форматирането на дял позволява неговото използване, ако той не е бил форматиране или изтрива напълно неговото съдържание ако той е бил форматиран и се форматира на ново."

Ама под "използване" аз не знам какво да разбирам ... губи ли се инфо или не се губи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Джесика, когато форматираш разбира се, че се изтриват безвъзвратно данните. Ако правиш чиста инсталация не форматирай друг дял освен С, D можеш да го форматираш по всяко време от менюто на Windows Обикновено когато се прави ъпгрейд, както си направила ,старите файлове се запазват в дял C в папка на име Windowsold

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ok , така и ще направя. Вече свалям всичко важно от C. И все пак , въпроса остава. В момента работя с Windows 7, инасталиран на D. След малко като преинсталирам, тази папка на Windows ще си остане на D. Трия ли я ? "Обикновено когато се прави ъпгрейд, както си направила ,старите файлове се запазват в дял C в папка на име Windowsold" Ето това не се случи при мен. Когато вляза на Computer всичко си е както преди / за мой ужас/ . Няма папка олд.

post-180398-0-72867400-1301328168_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко е поомазана работата Ето какво бих направил аз /това не значи че ти трябва да го правиш / Правя backup на всички файлове които ми трябват и форматирам целия хард диск После ще създам нови два дяла /C и D/ и инсталирам на чисто Ако нямаш под ръка двд или флашка за бекъпа ги качи в "облака" Ако ти трябва по голямо място за съхраняване на файлове си направи trial в някой сайт Вкарай в гугъла "online backup" После ги връщаш обратно и това е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента качвам в iDrive.com но ми дава само 5ГБ явно ще се регна и на друго място/места. Благодаря за разясненията ! И още нещо. "Поредността на инсталация на софтуер е следната: - Windows (разбира се); - сервизни пакети (service packs) - това трябва да е първото нещо, което ще инсталирате след самата операционна система. Т.е. да се инсталират възможно най-рано, за да се осигури максимално добра интеграция. Това не се отнася за инсталации, където желаният сервизен пакет е вграден в самата инсталация. " Преди не са ми инасталирани никакви пакети. Интегрирани ли са или трябва да ги сваля наистина след инсталация? Тия работи засичат ли се едно друго ? На втория "облак" ми даде грешка : "A machine is already associated with this account."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никакви поредности никакви такива глупости За бекъпа предполагам че не използваш една и съща услуга Имай предвид че 5 gb ще се качват цял ден Има платени услуги които предлагат 100-200 gb за 1 месец може да си направиш временно такъв напр. safesync.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря.

Явно ще загубя малко инфо. Дано поне преинтсалацията стане после.

"Ще ми се никога да не го бях правила" . По добре да си бях циклила със стария Windows http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Jessica, какво е разпределението на мястото на дял D ? Колко е целият му размер, колко е заето, и колко - свободно? А също така и на C дяла?

Редактирано от Mr. McPherson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Jessica, какво е разпределението на мястото на дял D ? Колко е целият му размер, колко е заето, и колко - свободно?

А също така и на C дяла?

Ами имайки в предвит, че допреди малко ТРИХ като луда... /ок. 100ГБ/

Сега на Ц: свободно : 27,6 от 48,8

на Д; свободно : 211 от 249

Това, което не знам дали се усети.. е че имам 2 Уиндоуса в момента ! Един на Ц и един на Д.

Сега мисля да форматирам Д, като изтрия последно записания Уиндоус, барабар с всичко друго на Д.

И после да инсталирам Уиндоус на Ц. Надявайки се , че този път ще имам папка .олд.

Ако бъркам някъде - казвайте, че след малко край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами имайки в предвит, че допреди малко ТРИХ като луда... /ок. 100ГБ/

Сега на Ц: свободно : 27,6 от 48,8

на Д; свободно : 211 от 249

Това, което не знам дали се усети.. е че имам 2 Уиндоуса в момента ! Един на Ц и един на Д.

Сега мисля да форматирам Д, като изтрия последно записания Уиндоус, барабар с всичко друго на Д.

И после да инсталирам Уиндоус на Ц. Надявайки се , че този път ще имам папка .олд.

Ако бъркам някъде - казвайте, че след малко край.

След като архивираш всичко важно на дискове или в облака,какъв е проблема да форматираш Д.Там има уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като архивираш всичко важно на дискове или в облака,какъв е проблема да форматираш Д.Там има уиндоус.

Не ти разбирам отговора.

Аз ще форматирам Д. Но ще инсталирам на Ц. И на двата има уиндоус /писах/.

На ц е старият ми ; Xp, на д е 7.

Редактирано от Jessica321 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.