Премини към съдържанието
ACCESS DENIED

Леки токови удари

Препоръчан отговор

Нормално ли е при допир до електроуреди човек постоянно да го хваща ток(дори и леко)? Например пускаш си лап - топа и те хваща или пък си пускаш сешоара и те хваща и да не е единичен случай. Ясно, че е нормално понякога, но ако стане постоянно, проблем ли е? Малко сложно го обясних, но проблемът не е мой и затова ми е малко трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално ли е при допир до електроуреди човек постоянно да го хваща ток(дори и леко)? Например пускаш си лап - топа и те хваща или пък си пускаш сешоара и те хваща и да не е единичен случай. Ясно, че е нормално понякога, но ако стане постоянно, проблем ли е? Малко сложно го обясних, но проблемът не е мой и затова ми е малко трудно.

Щом и от лаптопа се получава, би следвало да не са токови удари а по-скоро статично електричество. Може да е от килима... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом и от лаптопа се получава, би следвало да не са токови удари а по-скоро статично електричество. Може да е от килима... :)

Благодаря за светкавичния отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип това не е нормално.Питай го приятела ти контактите дали са занулени и дали скоро е идвал ел. техник у тях щото ако е идвал и без да иска е убъркал заземяващия проводник с фазата ще го хваща ток.По принцип не би трябвало на пласмасата да те хваща ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип това не е нормално.Питай го приятела ти контактите дали са занулени и дали скоро е идвал ел. техник у тях щото ако е идвал и без да иска е убъркал заземяващия проводник с фазата ще го хваща ток.По принцип не би трябвало на пласмасата да те хваща ток.

Каза, че никой не е идвал скоро, но ти благодарим за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каза, че никой не е идвал скоро, но ти благодарим за отговора.

Съжалявам,че не ти помогнах особено Редактирано от gogo19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По наситен го направи този лилав шрифт, че се напрягам като чета, може и от годините да е!

Ако приятелят ти носи постоянно вълнени пуловери ще се случва често да подскача. А най-добре да провери занулени ли са контактите които ползва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....

Контактите заземени/занулени ли са? Ако не са, офазената кутия на компютъра ще ти е най-малкият проблем...
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това мисля е "здраве и медицина', а не "бисери от форума"! Като разясняваш, даваш ли си сметка какво си написал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Твърде веротно виновник за тези "токови удари" да е статичното електричество.

Статично електричество се нарича натрупването на електрически заряди на повърхността на предметите. Те остават там докато по някакъв начин не се прехвърлят към „земя“ или „маса“ (виж Заземяване) или не се неутрализират чрез разряд. Макар обмен на заряди да протича при всеки контакт между две повълхности, статичното електричество се натрупва, когато поне една от тях има високо съпротивление (електрически изолатор). Ефектът от разряд на статично електричество е познат на повечето хора, защото усещат, чуват и дори виждат искра, когато излишният заряд се неутрализира при приближаването му към голям проводник (например земя), или към област с противоположен заряд.

изт.

ВИЖ какво прави статичното електричество. :cool:

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре е да се измери потенциала на"нулата" спрямо някакъв естествен заземител -арматура,водопровод,гръмоотвод и т.н.Така измерено U не бива да е по-голямо от 3-4 волта.Случва се "нулата" да не е добра поради прегряване на връзките в контакти,разклонителни кутии,апартаментно табло,електромер,лошо заземяване в главното разпределително табло и .... до трафопоста.Ако напрежението пада с 1-2 волта при включване на по-голям консуматор ( 2-3 киловата) няма място за притеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми прави впечатление, че темата няма нищо общо с медицината? Тя е по-скоро за някой технически раздел, мисля!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми прави впечатление, че темата няма нищо общо с медицината? Тя е по-скоро за някой технически раздел, мисля!

Точно така , но явно някой бъркат медицината с статично електричество ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Статичното електричество оказва влияние върху здравето. Може би по тази причина авторът на темата я е пуснал в този раздел? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Статичното електричество оказва влияние върху здравето.

Може би по тази причина авторът на темата я е пуснал в този раздел? :angry:

То и политиката влияе на здравето, да не говорим за лошите новини :cool: .
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко влияе върху здравето,а най-вече това,да не се интересуваш от света,в който живееш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Статичното електричество оказва влияние върху здравето.

Може би по тази причина авторът на темата я е пуснал в този раздел? :cool:

Да.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

РОЛЯТА НА СТАТИЧНОТО ЕЛЕКТРИЧЕСТВО

Водата е удивителен източник на здраве, но не само когато се пие. Тя притежава качеството бързо да възстановява електрическия потенциал на тялото. Всички можем да се уверим, че съществува такъв потенциал, когато извикаме от неочакван токов удар, докосвайки се до водопроводния кран, до металната закачалка или до ръката на друг човек. В този момент се случва разреждане на статичното електричество, което се е натрупало в кожата ни в резултат на триенето с дрехите и по много други причини.

Статичното електричество променя баланса в обменните процеси в организма.

Казано по-просто, нашата вътрешна “електростанция” се оказва нерегулирана (разконцентрирана). А именно тя контролира почти всички обменни процеси в организма.

Ако тази “електростанция” излезе от строя, състоянието ни без всякакви видими причини рязко се влошава. Затова пък вземането на душ, на вана или обикновено обливане с вода, премахва статичното електричество и балансът веднага се възстановява – човек започва да усеща прилив на енергия.

Такъв е ефектът, ако си вземем душ или баня след неприятна среща, след някакъв спор, след получени обиди. Водата отмива всички негативни емоции, и тогава всички събития изглеждат по друг начин.

изт.

Метода действа прекрасно - винаги взимам душ,когато се чувствам напрегната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.