Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, изтеглих си клип на песен с качество FULL HD 1080p и го пуснах през GOM playera. Но като тече клипа сякаш за чати ор секундата зацикля, т.е. застава на един кадър, ако можете да ме разберете. След това го пуснах с Windows Media Player на Windows 7. Тук си върси съпер клипа, но след 20-25 секунди спира и ми изписва, че има проблем с възпроизвеждането. А за проблем с техническите характеристики и дума да ен става- процесор Intel Core 2 Duo processor P8400, видео ATI Mobility Radeon HD 3470 supporting HyperMemory technology 256 MB , рам 3GB сигурен съм, че компютъра си е достатъчно мощен. Преди време имах същия проблем на настолния компютър. Тогава бях с BSplayer, и по погрещка си инсталирах по-стари кодеци, и ефекта при гледане на филм беше същия- със зацепване на кадъра, все едно цикли. Посъветваха ме да си инсталирам нови кодеци- направих го и проблема се реши. Само че GOM нали не му трябват кодеци. Инсталирах KMplayer, там не цикли така ,но пък картината ми е а квадратчета. Приятели ми казаха че това циклене и като е на квадратчета зависи от кодеците, т.е. как се наслагва картината и имало някаде настройки за това. Моля помогнете. Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина,опитайте с други плейъри.Препоръчани- VLC Player или Media Player Classic-Home Cinema. Даже за последният има цяла тема тук,много добре и нагледно подредена.Цък

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли линк към клипчето да се пробваме с по-старите щайги, спрямо твоята, как ще е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колега onogondur мерси много за програмката VLC Player, за пръв път научих от теб за нея. Сега клипчето 1080p си върви без проблеми. Учудващото е че след като я инсталирах и след това съвсем случайно пробвах Windows Media Player и там си вървеше без проблем, вече не ме изхвърля и не ми казва че открива грешка. Не знам зашо е така, може би инсталира и някои кодеци съвместни с Media-ta. Само ме притеснява, че хем имам GOM , хем имам и VLC, да не си пречат така 2-те. А за колегата kmvasilev ето и линк: http://www.######/details.php?id=254766&hit=1 , Zamunda-> Lady Gaga - Born this way , 171.50 MB e . Благодаря пак !

Редактирано от kristiqno (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...Само ме притеснява, че хем имам GOM , хем имам и VLC, да не си пречат така 2-те. ..

Няма проблем да си инсталираш и 20 плейъра, те няма да се конфронтират. Можеш и на всеки от тях да зададеш кои файлове да отваря по подразбиране, не че е проблем да ги възпроизвеждаш и с кой да е от останалите. Друг е въпросът дали има смисъл в това.

Любопитното е, че GOM Player не ги ги възпроизвежда, а WMP ти създава проблеми. Аз ползвам точно тия два плейъра под Windows 7, като WMP е само за ДВД филми. GOM се справя перфектно с FULL HD видео файлове (300+ МВ .vob или 4+ GB .mkv), при това той си има собствени кодеци, а ако някой му липсва, то автоматично насочва към домашния сайт за изтеглянето му. Предполагам, че GOM не е настроен правилно по време на инсталацията (в момента на избор на качеството на възпроизвеждане), но това е поправимо - виж последната картинка от 1-ва страница на превюто на програмата тук или извикай Wizard от старт менюто. Пробвай последователно режимите Normal Mode и High-Quality Mode, за да видиш ще настъпи ли промяна.

Има и друга възможност - видео картата ти да не поддържа HD възпроизвеждане, но това ми се струва слабо вероятно (не ми се търсят сега характеристиките й).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз като hlevoust се съмнявам да не би видео картата ти да не поддържа HD и въпреки че вероятността е малка, все пак съществува. Провери в сайта на производителя. Съмнявам се точно в това, защото на стария ми комп. видео картата не беше велика и 1080 клипчета ми зацикляха точно като на теб. А VLC е много удобно и за слушане на музика, защото имаш опция с която увеличваш звука на възпроизвеждане на 200% а не на 100% както WINAMP и други. Айде късмет и дано вече да не зацикля :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.