heopss

Почистване на LCD монитори

14 мнения в тази тема

Помогнете-как се почиства LCD монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Помогнете-как се почиства LCD монитор?

<{POST_SNAPBACK}>

Ако е само от прах - с много мека суха кърпа -напр. тензух,който се използва за бебешки пелени. Или с много фин бархет и не се натиска екрана, защото течните кристали са много чувствителни, а трябва да се гали.... :),като катеричка... :yanim:

Ако има отлагания - налага се да му духаш... :hush:cool.gif , т.е. отблизо да духнеш, да стане малко конденз от дъха ти на мястото, където трябва, и после - пак с кърпата.

Продават се и препарати, но го препоръчвам единствено и само, ако по горните начини не стане, аз лично съм използвал специални кърпички - английско производство на фирма AF - виж тук и само тях препоръчвам при необходимост.

Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще добавя единственно,че аз използвам и препарат за почистване на стъкла,защото отлаганията (например от цигарен дим) само със суха кърпа неможеш да почистиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ще добавя единственно,че аз използвам и препарат за почистване на стъкла,защото отлаганията само със суха кърпа неможеш да почистиш.

<{POST_SNAPBACK}>

Моите почитания, chichomitko,

Препарата за стъкла - само в най-краен случай. Но винаги трябва да се има едно наум като възможност за повреждане на покритието, ако мониторът не е със защитно стъкло. Срещал съм такива случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би трябваше да направя едно уточнение > препаратът,който можем да използваме НЕ трябва да съдържа алкохол.Алкохолът е този,който може да повреди монитора,както и посоченото от теб "натиск върху екрана".

А иначе не виждам защо да не се използват препарати,като има такива специално създадени за целта,например на 3М.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и специални четки, които привличат праха. По Discovery тече една реклама на подобна четка. Мисля че могат да се намерят и в България. Става въпрос само екрана, разбира се. Останалата част от монитора може да се почисти като при стандартен CRT монитор.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:offtopic_s::offtopic_s:

Аз ползувам един препарат за моят crt монитор, казва се Лебед и е производство на някаква бг фирма, може и да ви свърши работа. Ако някой има др идеи за crt монитори и почистването им да помага. Клавиатурите събират яко прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На моето ТФТ само му духам засега, защото е новинко и не се е налагало да ползвам другите методи! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чрез Google прочетох следните указания за почистване на LCD монитор:

-Със суха много мека кърпа ,но никога със салфетка, без да се натиска се избърсва праха.Бършем еднопосочно,от горе на долу.

-Ако имате по трайни петна,навлажнете меката кърпа.Сложете няколко капки-

внимание-isopropyl alcohol.Изписвам термина на английски защото не зная значението му на български.Този алкохол може да бъде заменен с капки оцет.

-Никога не почиствайте с препарати които са на амонячна основа.Екрана може да пожълтее и става трошлив.

-Никога не впръсквайте препарата директно на екрана.

За повече в google-clean lcd monitor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този проблем не е само с LCD монинорите,но и със по-новите модели CRT монитори.Например ако си вълнуващт се геймър,и без да искаш плювнеш върху екрана,чистенето се ослужнява.Препоръчвам ти препарат за специални повърхности. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Чрез Google прочетох следните указания за почистване на LCD монитор:

-Със суха много мека кърпа ,но никога със салфетка, без да се натиска се избърсва праха.Бършем еднопосочно,от горе на долу.

-Ако имате по трайни петна,навлажнете меката кърпа.Сложете няколко капки-

внимание-isopropyl alcohol.Изписвам термина на английски защото не зная значението му на български.Този алкохол може да бъде заменен с капки оцет.

-Никога не почиствайте с препарати които са на амонячна основа.Екрана може да пожълтее и става трошлив.

-Никога не впръсквайте препарата директно на екрана.

За повече в google-clean lcd monitor

<{POST_SNAPBACK}>

Изопропиловият алкохол е този,който се използва в течността за чистачките на предното стъкло на колите.Така,че купувайте и бършете! cool.gif Отделен въпрос е,че никой не препоръчва да се използва алкохол за почистване,за да не се повредят (т.е. да не се разтворят) пластмасите... :P Вече не знам кой какво препоръчва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам дали може да се чисти LCD монитор с мокри кърпички(които не съдържат алкохол)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има специални кърпички по магазините за офис консумативи: по 100 броя ги продават и съдържат алкохол, но чистят прекрасно. Просто, когато търкаш матрицата, го прави все едно я галиш, без натиск и най-добре на изключен монитор за да се вижда на черната повърхност, къде остават петънца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък моя го бърша с навлажнен с вода ПАРЦАЛ(от стара тениска ,потник или друго biggrin.gif) Мокря парцала,изтисквам го много добре и почвам да бърша,а подсушаването става със сух парцал :)

Резултатите са много добри при моя LCD!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение