Премини към съдържанието
traykov_77

Проблем с дънна платка Гигабайт X38 DS5 - не пали

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем - реших да си сменя охлаждането на процесора и си взех Cooler Master 512 , смених си термопастата и го поставих, но след това като свързах всички кабели на захранване и компоненти въобще не тръгва да пали компютъра, когато махна захранващия кабел за процесора с 8 пина тогава тръгва и си върти вентилаторите, само на процесора спира вентилатора след няколко секунди. дъното ми е Гигабайт X38 DS5, Пробвах да махна всичко да оставя само дъно с процесор и една рам памет и се получава описаното по-горе. Дали съм окъсил нещо дънната платка и има ли решение на проблема, или трябва да си купувам нова дънна платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем - реших да си сменя охлаждането на процесора и си взех Cooler Master 512 , смених си термопастата и го поставих, но след това като свързах всички кабели на захранване и компоненти въобще не тръгва да пали компютъра, когато махна захранващия кабел за процесора с 8 пина тогава тръгва и си върти вентилаторите, само на процесора спира вентилатора след няколко секунди. дъното ми е Гигабайт X38 DS5, Пробвах да махна всичко да оставя само дъно с процесор и една рам памет и се получава описаното по-горе. Дали съм окъсил нещо дънната платка и има ли решение на проблема, или трябва да си купувам нова дънна платка?

Виж внимателно как си сложил процесора. Ако трябва вземи контактен спрей и напръскай цокъла. Провери и крачетата да няма изкривено или случпено(дано няма такова нещо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.