Премини към съдържанието
R.FEDERER

Температура на харда

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес забелязах,че температура на харда беше 52°C.Към лаптопа имам и подложка за охлаждане,но явно тя не върши никаква работа.Като я включа работят и трите вентилатора,но в последствие са само 2.Да не би да не съм поставил подложката както трябва? Ето малко инфо за лаптопа: Марка:Asus K51AC-SX037D ОС:Windows 7 Ultimate Видео карта:ATI Radeon HD3200-ВГРАДЕНА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това си е доста висока температура за хард диск. С какво го натоварваш? Каква точно е подложката? Аз лично смятам, че 1 голям вентилатор е за предпочитане пред 2 или повече, но по-малки... На капачката за отделението на харда има ли решетка за проветряване? Ако няма, тази подложка няма и как да го обдухва. И защо не го откачиш от лаптопа и не го сложиш на някой настолен компютър и да видиш там какви температури ще държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при мен на настолния и на лаптопа ми се наблюдават доста височки температури напоследък ... 10 градуса отгоре идват от задушното време :mad: На настолния под 50 не слиза, а допреди дни бяха около 45 градуса, на лаптопа 60 си ги джитка в idle като преди седмица някъде да са били с 10-тина градуса надолу :eek: То не че лптопът ми е цвете за мирисане, но 100% е от жегата :down: Говоря за процесорите, но специално за хард дискът ти и високите му температури е от цялостното охлаждане на лаптопа - и моя отдолу пече, че си топли направо :cool:

Редактирано от mar7o7o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като беше 52 градуса свалях един филм и се ровичках из нета.А лаптопа има няколко решетки.2,3 отдолу и 1 в задната част.Подложката е:http://www.technomarket.bg/products/09078824/neo-cooling-pad-na-509 . В момента пак си работят само 2 от общо 3 вентилатора(не работи средния,който е малко по-голям от другите два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя тази подложка толко и ще охлажда... Вярно, че на вън е горещо, но пак ми се вижда висока температурата. Пробвай да махнеш пластмасовото капаче, което покрива харда и виж какви температури ще държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И на моя лаптоп държи доста високи температури по тези жеги около 45-50 градуса, подложка си имам, но явно файда никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам опция да махна решетката.Иначе днес почистих с прахосмукачката всички отвори.Сега температурата на харда е около 45 градуса.Само не мога да разбера защо като включа подложката работят и трите вентилатора,а след време само два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.