Премини към съдържанието
@ com

прегрява ли захранването

Препоръчан отговор

здравейте всички.Напоследък вентилатора на захранването ми включва на максимум през около минута,(захранването е фортрон 400вата и си регулира само вентилатора http://www.sm-electronics.tk/online-store-shop/details/1055/60/%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F---%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%B8/psu-fortron-saga-400-/400w.html ) това нормално ли е да не би да прегрява? В стаята където е сега компа ,няма климатик и е около 30-31 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В тези жеги е нормално вентилаторите да са на макс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип всички занхранвания модел Фортрон греят много.Имам един приятел с такова захранване и след 30 мин работа компютъра започва да му бучи яко.Като го пипна за захранването и направо ми пари ръката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и го отстраних. Първо изчистих добре захранването, защото беше претъпкано с прах, след което смазах и вентилатора. За по-сигурно и тихо поставих на изхода на захранването 80мм вентилатор, който изкарва топлия въздух и помага на основния вентилатор на захранването така . От както направих това (г.д 3-4 месеца) компютъра ми е по-тих и не се притеснявам за захранването. Ако нямате добър въздушен потох не очаквайте хладни компоненти в кутията!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип всички занхранвания модел Фортрон греят много.Имам един приятел с такова захранване и след 30 мин работа компютъра започва да му бучи яко.Като го пипна за захранването и направо ми пари ръката.

е моето чак толкова не пари ,леко топло е ,но в рамките на нормалното(за бученето,не бих го определил като "бучи яко" напротив ,но се чува как вента включва на по бързи обороти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е моето чак толкова не пари ,леко топло е ,но в рамките на нормалното(за бученето,не бих го определил като "бучи яко" напротив ,но се чува как вента включва на по бързи обороти

Обикновено се получава "Яко бучене" при хората със слаб въздушен поток. И при мен беше така, но още при поставянето на 2х80мм вентилатора в кутията нещата се промениха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и го отстраних. Първо изчистих добре захранването, защото беше претъпкано с прах, след което смазах и вентилатора. За по-сигурно и тихо поставих на изхода на захранването 80мм вентилатор, който изкарва топлия въздух и помага на основния вентилатор на захранването така . От както направих това (г.д 3-4 месеца) компютъра ми е по-тих и не се притеснявам за захранването. Ако нямате добър въздушен потох не очаквайте хладни компоненти в кутията!

захранването ми е чисто има филтри на вентилаторите който вкарват въздух(един отпред и един на страничния капак) и като цяло цялата кутия е доста чиста няма прахоляци.вентилатора на захранването е тих http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=34126 ,няма нужда от смазване (по принцип аз процедирам- станели за смазване го заменям с нов)И аз мислих такъв вариант да му помогна с допълнителен вентилатор,но в момента нямам 80мм вент трябва да си взема един и да пробвам.Аз имах предвид във въпроса си дали като включва на макс вентилатора това означава ,че захранването прегрява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти виждаш ли отнякъде дали се качват оборотите на вентилатора на захранването или просто започва да бучи компютъра,пипаш по захранването и си мислиш,че е от него?

Редактирано от FD GOD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти виждаш ли отнякъде дали се качват оборотите на вентилатора на захранването или просто започва да бучи компютъра,пипаш по захранването и си мислиш,че е от него?

ееееееее моля те ,не съм от най-простите. Когато сменях вентилатора (защото това не му е оригиналния вентилатор ,но е със същите параметри) щях да закачам жълтата жичка на вентилатора за дъното ,за да му виждам оборотите ,но не го направих и въпреки ,че не му виждам оборотите съм сигурен че е от вентилатора на захранването :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ееееееее моля те ,не съм от най-простите. Когато сменях вентилатора (защото това не му е оригиналния вентилатор ,но е със същите параметри) щях да закачам жълтата жичка на вентилатора за дъното ,за да му виждам оборотите ,но не го направих и въпреки ,че не му виждам оборотите съм сигурен че е от вентилатора на захранването :eek:

В най-евтиният случай датчикът е терморезистор, закачен за радиатора на транзисторите. Сещаш се, щом се вдигат оборотите, при всеки случай температурата се е повишила. Захранването се отваря и чисти(включително всички радиатори, много внимателно!) а вентилатора-заменя с нов, ако вече е износен и трака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Авторът каза,че е чистил захранването и нямало прах.Освен това и вентилатора му е хубав.Аз не съм много сигурен,че е от захранването.Я виж колко са ти оборотите на процесора,като почне да бучи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето е Forton 400PNF и много шумеше вентилатора. Беше много задръстен и го почистих и смазах. От тогава нямам ядове. При натоварване усилвам всички перки в компютъра на макс- така нищо не загравя значително дори и под товар, за сметка на шума. Когато не е натоварен компютъра е много тих и нямам ядове. Захранването ми е на прага на хардуера в компютъра и мисля че е натоварено постоянно, но не духа топъл въздух и рядко се развърта на максимални обороти, заради помощния вентилатор, който му монтирах. Преди да монтирам допълнителния вентилатор, обаче дори и не натоварено захранването доста шумеше и загряваше (след основна профилактика) и именно за това се принудих да му сложа втори вентилатор, което се оказа добър ход. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Авторът каза,че е чистил захранването и нямало прах.Освен това и вентилатора му е хубав.Аз не съм много сигурен,че е от захранването.Я виж колко са ти оборотите на процесора,като почне да бучи.

не бе хора,как по друг начин да кажа че е сигурно,че е вентилатора на захранването.НЕ е от вентилатора на процесора тои си варира между 800-1100 оборота от максимални 2500 (при включена функцията QFAN kontrol) това е охлаждането http://www.dekada.com/catalog/freezer-7-pro-rev2-pwm-lga77511561366am3-p-610.html и е тихо дори и на максимални 2500 оборота. На видеото е това охладителя http://www.dekada.com/catalog/accelero-l2-pro-vga-cooler-p-615.html ,които също не се чува (все още) отпред отстрани и отзад на кутията са ето такива вентилаторите http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=34127 (като на захранването само че съм ги пуснал на 7 волта ) компа не е първа младост , но аз съм фен на тишината и за това леко ме изнервя това захранване.Още не съм пробвал метода на kichuka с допълнителен вентилатор ,но ще си купя и ще пробвам само че къде ще намеря тих 80мм вентилатор и идея си нямам , по принцип 80мм са си щумни. ето и температурите в момента при ненатоварено състояние (в стаята е 32 градуса -много жега ,аз се разхлаждам със студена биричка,но на компа трябва да му измисля друг метод :P )

Прави ми впечатление ,че на дали на бавни дали на максимални обороти въздуха който излиза от захранването не е горещ дори си е доста хладен.Може и захранването вече да не знае какво прави :)

Редактирано от @com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Допълнителния ми вентилатор на захранването е този. Имам 2 такива и съм много доволен. Свързал съм го към дъното - така че според температурата в компютъра да си регулира оборотите и се справя отлично. Може би ще намериш и по-добър за повечко пари, но аз имах този и сложих него. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми брат щом обичаш тишината,тогава извади от кутията дъното с процесора,видеокартата,РАМ паметта и захранването и го сложи в един аквариум.После го пълни с бебешко олио и ще усетш тишината :whist:.Само да не топнеш и хард диска :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми брат щом обичаш тишината,тогава извади от кутията дъното с процесора,видеокартата,РАМ паметта и захранването и го сложи в един аквариум.После го пълни с бебешко олио и ще усетш тишината :whist:.Само да не топнеш и хард диска :baby:

хахаха не съм чак такъв авантюрист , макар че обичам да си правя сам разни неша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Срещу известна сума всеки може да си осигури тих компютър с въздушно охлаждане :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Срещу известна сума всеки може да си осигури тих компютър с въздушно охлаждане :speak:

да прав си, и сумата не излиза чак толкова голяма ,но все пак всеки според възможностите си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми струваше. Кутия - 40лв, вентилатори 3х120 - 40лв, 2х80мм - 25лв,фен контролер - 10лв, охлаждане за процесора -30лв, ластици (за мод на хардовете) и меки крачета за компютъра общо около 150лв. Зависи и от видеокартата, защото старата ми беше доста шумна. Сега компютъра ми е много тих, освен при натоварване ( защото увеличавам перките на 100%), но тогава звуците от игрите или усилената музика "надвикват" дори телевизора на комшийката :P . Обмислям още малко инвестиция по-скоро за охлаждане, отколкото за тишина и малко модинг на кутията, но като ги осъществя ще видим дали ще има ефект :speak: П.С. При 100% товар температурите в компютъра не надхвърлят 45C сега в жегите (с изключение на видеото, което стига до 55С). Ако въпроса е само да се обезшуми, а не толкова да се охлади компютъра излиза доста по-евтино, особено при кутиите с възможности за по-големи вентилатори.

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Миналото лято си подарих http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Utgard/ Xigmatek Utgard цената беше приемлива 150-160лв като се има в предвид че кутията идва с 3-4 вентилатора и фан контролер. Компютъра е напълно безшумен и мноооого студен. Преди това бях правил опити с евтина кутия и допълнителни вентилатори и резултатите бяха не много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Миналото лято си подарих http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Utgard/ Xigmatek Utgard цената беше приемлива 150-160лв като се има в предвид че кутията идва с 3-4 вентилатора и фан контролер.

Компютъра е напълно безшумен и мноооого студен.

Преди това бях правил опити с евтина кутия и допълнителни вентилатори и резултатите бяха не много добри.

При мен се получи с евтината кутия. Иска ми се и на мен да си купя хубава кутия, но мястото ми е ограничено откъм височина, а кутиите които си харесвам са все височки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ми струваше. Кутия - 40лв, вентилатори 3х120 - 40лв, 2х80мм - 25лв,фен контролер - 10лв, охлаждане за процесора -30лв, ластици (за мод на хардовете) и меки крачета за компютъра общо около 150лв. Зависи и от видеокартата, защото старата ми беше доста шумна. Сега компютъра ми е много тих, освен при натоварване ( защото увеличавам перките на 100%), но тогава звуците от игрите или усилената музика "надвикват" дори телевизора на комшийката :rolleyes: . Обмислям още малко инвестиция по-скоро за охлаждане, отколкото за тишина и малко модинг на кутията, но като ги осъществя ще видим дали ще има ефект :)

П.С. При 100% товар температурите в компютъра не надхвърлят 45C сега в жегите (с изключение на видеото, което стига до 55С). Ако въпроса е само да се обезшуми, а не толкова да се охлади компютъра излиза доста по-евтино, особено при кутиите с възможности за по-големи вентилатори.

да на първо място доброто охлаждане за нормалната и безопасна работа после тишината.Аз се опитвам някакси да балансирам между двете,хем да са тихи вентилаторите хем да си вършат ефективно работата,но аз не съм манияк на игрите много рядко поигравам някоя разтоварваща игрица когато имам време ,така че не го товаря много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз обичам тишината, за това си взех охлаждане на процесора за 40 лв и за 30лв на видеото - в подписа ми са... перките на фортроните се разбръмчават откакто минаха на фтулкови лагери (имам един стар фортрон дето е със сачмени лагери) за това като си купих захранването го разглобих и смазах веднага (много икономично бяха сложили смазка), вече трета година не се е раздрънкал и само чистя захранването от прах (същата манипулация направих и с перката на процесора) тоест всочко на всичко имам 3 бавни перки - видео, процесо и захранване и са предостатъчни ако кутията е голяма... http://www.google.bg/search?q=modecom%20debut&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=bg&tab=wi&biw=1360&bih=685 това ми е кутията, взех я за 70лв със захранване и понеже си бях купил фортрон, това от кутията го шитнах за 15 лв...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да на първо място доброто охлаждане за нормалната и безопасна работа после тишината.Аз се опитвам някакси да балансирам между двете,хем да са тихи вентилаторите хем да си вършат ефективно работата,но аз не съм манияк на игрите много рядко поигравам някоя разтоварваща игрица когато имам време ,така че не го товаря много

И аз това исках и мога да кажа, че успях. Просто си купих високооборотни вентилатори и фен контролер. При товар ги увеличаваш и дебита на въздух се покачва, а при нормално положение и намалени перки компютъра е хладен и тих. Ако имаш място за голяма кутия с гнезда за 200мм вентилатори, е най-добре, но опира и до повечко пари :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.