Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте,изтеглих си програмата -Ashampoo Burning studio 6-записах си филм.Когато го пусна на лаптопа има субтитри а когато го сложа да го гледам във DVD не се получава няма никакви субтитри.Ако може някой да ми каже защо се получава така,не съм много наясно с тези неща или ако има някоя програмка на БГ език да ми прати.Благодаря ви!

Редактирано от capnemo
    заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте,изтеглих си програмата -Ashampoo Burning studio 6-записах си филм.Когато го пусна на лаптопа има субтитри а когато го сложа да го гледам във DVD не се получава няма никакви субтитри.Ако може някой да ми каже защо се получава така,не съм много наясно с тези неща или ако има някоя програмка на БГ език да ми прати.Благодаря ви!

Че то си има Български.Само трябва да влезнеш в настройките,"лангуаже" и там да го намериш.Но ще ти тръгне на БГ след рестарт на програмата.

Публикувано изображение

Явно допускаш една грешка-записваш го филма така,както си е.А трябва да го конвертираш в ДВД формат и тогава,както е на снимката:

Публикувано изображение

Има такива конвертиращи програми.Аз използвам WinAvi,но тя пък ги вгражда субтитрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама целта не е да се конвертира.Ако файла със субтитрите все пак е записан на диска,то ДВД-то на което ще гледате сигурно може да се избере файл със субтитри.А за да не ги зареди автоматично,значи не са със еднакво име (например рамбо2009.xvid.avi и рамбо.xvid.avi няма да си ги намери сам). --------------------- Аз съм записвал Сиди с филм с три различни субтитри и през менюто си избирам кои точно да зареди.Трябва да са в същата директория.Иначе съм случвал на зле направени субтитри,които са били качени без редакция(но са означени като такива) и тогава дори заглавието на филма и на субтитрите да съвпада,то субтитрите пак в един момент изчезват.

Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама целта не е да се конвертира.Ако файла със субтитрите все пак е записан на диска,то ДВД-то на което ще гледате сигурно може да се избере файл със субтитри.А за да не ги зареди автоматично,значи не са със еднакво име (например рамбо2009.xvid.avi и рамбо.xvid.avi няма да си ги намери сам).

---------------------

Аз съм записвал Сиди с филм с три различни субтитри и през менюто си избирам кои точно да зареди.Трябва да са в същата директория.Иначе съм случвал на зле направени субтитри,които са били качени без редакция(но са означени като такива) и тогава дори заглавието на филма и на субтитрите да съвпада,то субтитрите пак в един момент изчезват.

Съгласен!Брат ми ми е демонтрирал как на един диск,могат да се поберат 6 филма (и субтирите да си вървят нормално,без да се конвертира в ДВД формат),но ... самото устройство (ДВД-то) трябва да може да чете всички формати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вярно е! Аз дори си преименувам филмите на български - т.е на кирилица! Да правилно сте разбрали - файловото име е изписано на кирилица и то се чете много добре от кадърни ДВД устройства, което за радост е и моето. п.п. Между другото проблема е в самото име на файловете, а не в записващата програма!

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте. Аз имам друг проблем. Когато запиша диска с музика, да речем Аудио сд или мп3, после самия звук е много слаб на песните, както на уредбата така и като го пусна на компютъра. Другия ми проблем е когато правя МП3, добавям песните и след като натисна "Напред" ми излиза следния надпис :CD/DVD етикет съдържа повече от 16 знака, ако продължите,той ще бъде съкратен до 16 знака ! Ако някой може да ми даде някакъв съвет за двата проблема, ще съм му благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.