Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да ви помоля, ако е възможно да ми дадете някой друг сайт, където мога да си направя нова конфигурация на лаптоп. Не съм запознат дали си струва и може да се сглобява всичко или да си купя готова машинка. За това и искам малко съвети. Също така, ако мога да получа малко просветление относно процесорите intel i5 2500k и intel i7 2600k, така де, кой си струва да търся и закупя. Интересува ме също AMD или nVidia се държат по добре откъм гейминг и обработка с Photoshop, Corel и подобие. Ако можете да ми препоръчате нещо с цена до 1500-1600 лв. с опция за лизинг, ще съм ви много благодарен.

Редактирано от Skillzee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така. Отговарям на въпросите:

Лаптоп не се сглобява. Поръчва се готов модел от тези на пазара. Това не е настолен компютър.

Ми i7 е по-добър от i5. Естествено. Въпроса е в бюджета, но ако се сравняват чисто i7 е по-добрият избор. Само дето, точно тези двата са за настолен компютър. Така че, не си се ориентирал правилно.

AMD са били винаги за предпочитане за в лаптопите, но новите nVidia комбинирани със новите Intel имат "опцията" Optimus за изключване на видеокартата и ползване на вградената в процесора при слабо натоварване, което удължава времето за работа на батерия.

И последно- бюджет 1600 лв.- Dell Inspiron N5110. Но е с гланцов дисплей и е малко малък за работа с Фотошоп и Корел, но пък е с хубав процесор и 4 години гаранция. Сигурен съм, че колегите ще предложат и нещо различно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптоп не се сглобява. Поръчва се готов модел от тези на пазара. Това не е настолен компютър.

Сглобява се :) Е, не за България, но може да се конфигурира. Справка: Dell Online Store: Build Your System

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То и в Плесио имаше преди време конфигуратор някакъв, ама не мисля, че си е работа това...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Но е с гланцов дисплей и е малко малък за работа с Фотошоп и Корел, но пък е с хубав процесор и 4 години гаранция. Сигурен съм, че колегите ще предложат и нещо различно.

Понеже и аз обмислям да си купя въпросния лаптоп, какво имаш предвид с това "малък екран" за Фотошоп? Малка е резолюцията ли? Редактирано от vorgin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че за професионална обработка на изображения се иска дисплей с голяма площ и качествени цветове. Нещо от рода на монитор над 21 инча. просто размера е малък и не е комфортна работата. не значи, че не може. Говоря за удобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така. Отговарям на въпросите:

Ми i7 е по-добър от i5. Естествено. Въпроса е в бюджета, но ако се сравняват чисто i7 е по-добрият избор. Само дето, точно тези двата са за настолен компютър. Така че, не си се ориентирал правилно.

AMD са били винаги за предпочитане за в лаптопите, но новите nVidia комбинирани със новите Intel имат "опцията" Optimus за изключване на видеокартата и ползване на вградената в процесора при слабо натоварване, което удължава времето за работа на батерия.

И последно- бюджет 1600 лв.- Dell Inspiron N5110. Но е с гланцов дисплей и е малко малък за работа с Фотошоп и Корел, но пък е с хубав процесор и 4 години гаранция. Сигурен съм, че колегите ще предложат и нещо различно.

AMD в лаптоп? Разтопена пластмаса... Ако става дума за процесор, разбира се. Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

AMD в лаптоп? Разтопена пластмаса... Ако става дума за процесор, разбира се.

Най вероятно става дума за Видео карта............

Аз се чудя на какво ми мирише то било на разтопената пластмаса от мобилният ми AMD процесор .........

И да не е съвсем спам доколкото знам в България не се предлагат подобни екстри

Barebone

Barebone е термин, който се използва, за означаване на непълни настолни или мобилни компютърни конфигурации. При мобилните компютри, barebone системите се състоят от кутия(корпуса на лаптопа), дънна платка, екран и клавиатура (понякога е включено и оптично устройство). Всички останали компоненти, като: процесор, памет, твърд диск, оптично устройство, безжична мрежа, bluetooth и т.н. е възможно да бъдат поставени спрямо нуждите и изискванията на потребителя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Новото наименование на ATI е AMD. На практика се обединиха и по име. Говоря за видеото, не за процесора разбира се. Intel е за предпочитане за CPU/APU в лаптоп, но да се надяваме, че скоро това ще се промени (визирам Булдозера). Относно AMD процесор в лаптоп- да, старите грееха, новите са по-нормални и почти достигат Intel като температури. За в бъдеще нещата ще са различни. Разполагам с лаптоп с AMD Turion и може и да грее, но не е "разтопяване" и проблеми не съм имал, макар да го мъча повече от 2 години. Не е редно чак така да се отхвърлят марки, защото за 1 година много неща се променят в света на IT индустрията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.