Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Има ли някаква версия на въпросната програма след инсталация да има нещо като шпионин или такова че да ти разбере всички пароли защото днес получих едно скайп съобщение и от контакт и той ми каза че имало проблем в сайта ми... та той ми прати един team viewer 6 май беше и след като го инсталирах той ми написа я си влез в paypal за да видиш промяната аз си влезнах но от друг компютър и видях че няма нищо ново... след това той ми каза че ме е излъгал и че няма нищо в сайта ми аз леко се притесних и заради това искам да питам има ли някакво такова нещо (деинсталирах програмата и сега търся вируси)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали докато е бил в компютъра ти чрез teamviewer-a не е видял logging детайлите на акаунта в paypal. Ако това е възможно ,по много ламерски начин са те хакнали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се чудя на хората, които си инсталират програми, пратени по Skype от някой си... TeamViewer си има официален сайт, не беше ли по-лесно от там да си я дръпнеш, че дори и портативна версия имат. А изобщо не става ясно защо си ползвал TeamViewer? За да те хакнат ли?

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компа ми е хакнат... не приемайте файлове с .exe по скайп :) жалко че се излъгал но нали има поговорка живей и се учи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компа ми е хакнат... не приемайте файлове с .exe по скайп :) жалко че се излъгал но нали има поговорка живей и се учи :help:

Самото приемане на файлове не е опасно.

Опасно е стартирането им. Затова преди да стартирате съмнителен файл, пратен по Skype или друг чат-клиент го проверете. Има сайтове за такава проверка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали? Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е възможно. Например ти не знаеш за гравитацията и някой ти каже под тоя 1500 метров мост има злато, литни до долу и го вземи, ще литнеш и ще го вземеш... незнанието е блаженство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали?

Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Не мисля, че е възможно, защото при този тип програми се споделя десктопа. И двете страни виждат, какво се прави.

Ако по време на сеанса домакинът е оставил компютъра си без надзор, и осен това не е имал парола за достъп до запаметените пароли в браузъра, гостът може да ги е видял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали?

Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Да човека от среща вижда почти всичко което и собственика без някое пуснато видео - остава черен екран. В този смисъл, ако по време на писане на паролата се виждат точки или звезди, той няма да ги види, но ако проверява запаметените пароли в браузъра, то и собственика на компютъра ще види това. С една дума и двамата виждате какво правите на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво МОЖЕ БИ е станало според мен:

След като си инсталирал TeamViewer (който сам по себе си е съмнителен, защото не се знае дали е бил в оригиналното си състояние) и си отишъл да провериш PayPal от друг компютър, той ти е видял или с някоя програма направо "извадил" запаметените пароли в браузъра (като предполагам, че нямаш главна парола (Master Password), с която да са били защитени).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.