Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Има ли някаква версия на въпросната програма след инсталация да има нещо като шпионин или такова че да ти разбере всички пароли защото днес получих едно скайп съобщение и от контакт и той ми каза че имало проблем в сайта ми... та той ми прати един team viewer 6 май беше и след като го инсталирах той ми написа я си влез в paypal за да видиш промяната аз си влезнах но от друг компютър и видях че няма нищо ново... след това той ми каза че ме е излъгал и че няма нищо в сайта ми аз леко се притесних и заради това искам да питам има ли някакво такова нещо (деинсталирах програмата и сега търся вируси)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Незнам дали докато е бил в компютъра ти чрез teamviewer-a не е видял logging детайлите на акаунта в paypal. Ако това е възможно ,по много ламерски начин са те хакнали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много се чудя на хората, които си инсталират програми, пратени по Skype от някой си... TeamViewer си има официален сайт, не беше ли по-лесно от там да си я дръпнеш, че дори и портативна версия имат. А изобщо не става ясно защо си ползвал TeamViewer? За да те хакнат ли?

Редактирано от djagi (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

компа ми е хакнат... не приемайте файлове с .exe по скайп :) жалко че се излъгал но нали има поговорка живей и се учи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

компа ми е хакнат... не приемайте файлове с .exe по скайп :) жалко че се излъгал но нали има поговорка живей и се учи :help:

Самото приемане на файлове не е опасно.

Опасно е стартирането им. Затова преди да стартирате съмнителен файл, пратен по Skype или друг чат-клиент го проверете. Има сайтове за такава проверка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали? Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всичко е възможно. Например ти не знаеш за гравитацията и някой ти каже под тоя 1500 метров мост има злато, литни до долу и го вземи, ще литнеш и ще го вземеш... незнанието е блаженство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали?

Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Не мисля, че е възможно, защото при този тип програми се споделя десктопа. И двете страни виждат, какво се прави.

Ако по време на сеанса домакинът е оставил компютъра си без надзор, и осен това не е имал парола за достъп до запаметените пароли в браузъра, гостът може да ги е видял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкот знам с teamviewer,човека "отсреща" може да вижда какво се случва на десктопа на автора на темата,нали?

Възможно ли е след като го е накарал да си провери акаунта в paypal,да му види паролата докато нашия се е логвал ? Или пък да отвори запаментите пароли от настройките на browser-а,и да си вземе каквото му трябва от там ?

Да човека от среща вижда почти всичко което и собственика без някое пуснато видео - остава черен екран. В този смисъл, ако по време на писане на паролата се виждат точки или звезди, той няма да ги види, но ако проверява запаметените пароли в браузъра, то и собственика на компютъра ще види това. С една дума и двамата виждате какво правите на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето какво МОЖЕ БИ е станало според мен:

След като си инсталирал TeamViewer (който сам по себе си е съмнителен, защото не се знае дали е бил в оригиналното си състояние) и си отишъл да провериш PayPal от друг компютър, той ти е видял или с някоя програма направо "извадил" запаметените пароли в браузъра (като предполагам, че нямаш главна парола (Master Password), с която да са били защитени).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.