Премини към съдържанието
KepeHcku

Проблем с зарядно за лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Проблема ми е следния. Преди 2-3 дена бях в един магазин на познат, в нова сграда. Носих си лаптопа който до преди това си работеше и се зареждаше безотказно, без никакви проблеми и аномалии. Понеже лаптопа е на 5-6 години вече, батерията му не държи повече от 5-10 мин, но аз така или иначе го ползвам като настолен компютър. Включих зарядното в лаптопа, и пуснах компютъра. След около 10-15 мин компютъра изгасна. Често ми се случа когато не съм вкарал хубаво жака ... изхарчва си заряда от батерията и угасва ... извадих жака и го сложих отново, но не светна нито лампата за батерията нито кръгчето около самия жак за зарядното. Машината е HP. Помислих си че няма ток в контакта ... пробвах във втори, трети и тнт .. никакъв ефект. Замерих контактите с мултицет-а и имаше напрежение около 240-245 до 250 волта. Малко над горните граници на зарядното 100-240 V и си помислих, че е сработила някаква защита от пренапрежение. Уви след като се прибрах в нас и там не тръгна. Замерих края на кабела който влиза в зарядното (три жилен) всичко е перфектно ... на изхода на зарядното няма никой обаче. Ясно е че зарядното е изгоряло. Понеже имах зарядно за колата ... ми се наложи 2-3 пъти да го ползвам ... и нямаше никакви проблеми. Преди малко обаче компа стоя около 2-3 часа на зарядното в колата ... батерията заредена до край, всички лапички си светеха ок и всичко беше наред до момента в който отново не изгасна лаптопа. Тогава забелязах че свети единствено светодиода който е на самия куплунг който се включва в запалката. Диода на самото зарядно както и този на лаптопа не светеха. Замерих и това зарядно и то си е заминало. Въпроса ми е каква може да е причината да горят едно след друго зарядните. Не ми се иска утре да дам 100 лв за ново оригинално зарядно и то да изгори след 2-3 часа. Някакви идеи ?! Възможно ли е да е от батерията ... или от самата платка отговаряща за захранването вътре в лаптопа ?! Благодаря ви предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като си закараш зарядното на ремонт ще ти кажат най добре ! Тука само можем да гадаеме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като си закараш зарядното на ремонт ще ти кажат най добре ! Тука само можем да гадаеме.

На 100% подкрепям идеята на " izabel1" и няма никакъв смисъл да се гадае, а да се види зарядното в сервиза.Техниката се ремонтира точно така, а не на страниците на форума със приказки от по 5 страници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също подкрепям горните мнения. В сферата на гаданията, явно нещо в лаптопа товари повече зарядното от колкото трябва. Причини няколко, две за които се сещам са развалена батерия и късо съединение в жака на лаптопа. За второто, би трябвало да усетиш на момента, докато първото става малко по-малко и загрява постепенно захранването и то изпушва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.