Премини към съдържанието
Mitov

Вирус за FlexType

Препоръчан отговор

Забелязах, че до 10 дена след като съм инсталирал нечии компютър се намира едно съседско момчене, което ще прецака работата инсталирайки FlexType. При това, без дори да опита да го активира и FlexType всеки път ще пита за активация и няма да работи. Зачудух се как мога изтрия дистрибутива на FlexType от всички достъпни места. Никаква кампания, инициатива и пр. не би била ефективна. Хрумна ми че въпросът може да бъде решен от вирус или антивирусен софтуер. Такъв има на всеки компютър и той работи непрекъснато. Според мен има 2 възможни решения: 1. Вирус който изтрива всеки открит дистрибутив на FlexType 2. Добавяне в антивирусните дефиниции на запис за FlexType, така че антивирусната да не позволява стартиране на инсталатора му Не се занимавам със системно програмиране и не бих могъл да реализирам тези идей. Ще се радвам някой да свърши тази работа ! PS: Аз в действителност харесвам FlexType, но за Windows 3.11 !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забелязах, че до 10 дена след като съм инсталирал нечии компютър се намира едно съседско момчене, което ще прецака работата инсталирайки FlexType. При това, без дори да опита да го активира и FlexType всеки път ще пита за активация и няма да работи.

Зачудух се как мога изтрия дистрибутива на FlexType от всички достъпни места. Никаква кампания, инициатива и пр. не би била ефективна. Хрумна ми че въпросът може да бъде решен от вирус или антивирусен софтуер. Такъв има на всеки компютър и той работи непрекъснато.

Според мен има 2 възможни решения:

1. Вирус който изтрива всеки открит дистрибутив на FlexType

2. Добавяне в антивирусните дефиниции на запис за FlexType, така че антивирусната да не позволява стартиране на инсталатора му

Не се занимавам със системно програмиране и не бих могъл да реализирам тези идей.

Ще се радвам някой да свърши тази работа !

PS: Аз в действителност харесвам FlexType, но за Windows 3.11 !

Това искане е незаконно, прочетете правилата на форума, особено точка 2.10

П.П. Аз също не харесвам тази програма, но не това е начина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такива дето си слагат FlexType и после реват ги лекувам само по един начин - format c: Има и по-лесни начини ама просто не мога да се сдържа да не изтрия диска на глупака барабар с всички данни които не се е сетил да им направи бекъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това искане е незаконно, прочетете правилата на форума, особено точка 2.10

П.П. Аз също не харесвам тази програма, но не това е начина!

Capnemo , възможно ли е да се добави като рестрикция в group polices предварително, или трябва да бъде наличен exe файла, за да бъде забранен за изпълнение?

Или е поредното ми тъпо предложение :)

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Capnemo , възможно ли е да се добави като рестрикция в group polices предварително, или трябва да бъде наличен exe файла, за да бъде забранен за изпълнение?

Или е поредното ми тъпо предложение :)

не, това е интересна идея, за съжаление знанията ми за GP не са толкова големи, но мисля че може да се измисли нещо така че да се забрани изпълнението на конкретен файл. Но за да се ползват GP се иска версията на ОС да не е home edition

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не, това е интересна идея, за съжаление знанията ми за GP не са толкова големи, но мисля че може да се измисли нещо така че да се забрани изпълнението на конкретен файл. Но за да се ползват GP се иска версията на ОС да не е home edition

Мен ме интересува, защото уж поддържам/тоест чистя от праха и рестартирам модемите :P / на няколко компютъра в магазини, блокирал съм достъпа до почти всичко съдържание в нета, освен web версията, на която се работи/шефа иска така/, досега момичетата са се държали прилично, но все някоя някога ще разбере, че ако свали firefox или chrome на флашка, ще си осигури достъп до целия WWW. Но компютрите са Windows XP Home :) :) :mad: Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мен ме интересува, защото уж поддържам/тоест чистя от праха и рестартирам модемите :P / на няколко компютъра в магазини, блокирал съм достъпа до почти всичко съдържание в нета, освен web версията, на която се работи/шефа иска така/, досега момичетата са се държали прилично, но все някоя някога ще разбере, че ако свали firefox или chrome на флашка, ще си осигури достъп до целия WWW. Но компютрите са Windows XP Home :) :) :mad:

мярна ми се преди време софтуер, който служи като защитна стена за USB портовете и допуска само предварително дефинирани флашки. Може би това ще е от помощ
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това успях да направя:

ОС WINDOWS 7 Ultimate

старт бутон и търсиш - edit group polices

post-21843-0-42130400-1311407315_thumb.j

post-21843-0-07028400-1311407341_thumb.j

рестарт - преименувах си едно exe на flextype.exe и

post-21843-0-77587400-1311407390_thumb.j

Не съм сигурен дали работи за стартиращи с ОС файлове, може да пробваш.

Ако момченцето просто се занимава с инсталация на flextype, едва ли ще се сети да преименува exe-то, за да тръгне, но ако се сети, трябва да промени и стартиращите редове, ще му е по трудничко. Просто го провери дали работи за стартиращи с ОС файлове :cool:

източник

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.