Rally22

Камера - проблем

13 мнения в тази тема

Здравейте! Имам лаптоп Acer модел Aspire 5741g. Имам проблем с камерата. Понеже не съм много добре с техниката, се обръщам към вас. Когато се опитам да разговарям по skype не ми излиза, че изобщо имам камера от tools-a. Опитах се да инсталирам драйвери от диска, който върви заедно с лаптопа, но нищо не се получи. Ще съм благодарна на всякакви съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре дошла. А можеш ли да дадеш малко информация за системата ти ? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре заварила. :ohmy: Ами със windows 7 съм, ако това ме питаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери да не би на смият лаптоп да има бутон за включване и изключване на камерата хардуерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма копче. В характеристиките пише / Камера: Acer Video Conference, featuring integrated Acer Crystal Eye HD webcam supporting enhanced Acer PrimaLite™ technology 1 Mpx / Ако ще помогне с нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://www.acer.bg/a...content/drivers ето тук можеш да намериш всеки нужен драйвър за твоя лаптоп ;) Редактирано от luigi12 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, но най-вероятно е повредена..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте аз също имам проблем с камерата. Като вляза в скайп ми я изкарва с главата надолу гледах в настройките и там няма нищо съмнително. Проблема стана след като си преинсталнах уиндоса от ХР на 7.Намира ми автоматично драйвърите но проблема с обърнатия образ не се оправя.

Редактирано от Triboeca*^~ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте аз също имам проблем с камерата.

Като вляза в скайп ми я изкарва с главата надолу гледах в настройките и там няма нищо съмнително.

Проблема стана след като си преинсталнах уиндоса от ХР на 7.Намира ми автоматично драйвърите но проблема с обърнатия образ не се оправя.

Здравей, случайно компютъра ти да е Асус? Ако е трябва да си инсталираш LifeFrame това е софтуер а не драйвър и се оправя понеже и аз имам същия проблем... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, но най-вероятно е повредена..

Опитахте ли се да смените драйверите от настройките?

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, случайно компютъра ти да е Асус? Ако е трябва да си инсталираш LifeFrame това е софтуер а не драйвър и се оправя понеже и аз имам същия проблем... :idea:

Да човек Асус е и инсталирах Life Frame обаче проблема не се оправи.Някакви предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде бе хора толкова ли няма никой с моя проблем че да не казвате нищо.Ей значи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да човек Асус е и инсталирах Life Frame обаче проблема не се оправи.Някакви предложения.

Съжалявм брато но не съм получил уведомяване че си писал... та за този проблем не знам при мен като инсталирам този ЛайфФрейм и всичко си се оправя... Друго което може да пробваш е да видиш ТОЧНО кой-модел ти е камерата понеже има няколко драйвъра в сайта на асус .... ако не ти се занимава да търсиш може просто да пробваш някой от др драйвъри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от PreDaT0Rrr
        Знаете ли от къде мога да си купя зарядно за този лаптоп Toshiba Satellite L850-18U
      • от juveplu
        Пиша тук в този раздел защото не открих друг по близък за Принтиране . 
        След като копирах текст от защитена страница принтера вече не може да разпечати нищо . Някакво объркване става във формати в заложени таблици и нещо си там .
        Като е защитен този текст който копирах ( а то беше за лек за щитовидната жлеза) самия текст излезе с объркани букви . На пример к излиза като а или о излиза като к .
        Преправих текста и запазих съветите за да спазвам диетата . Но се опитах да разпечатам на жена ми какво да избягва като готви . До тук бях с радостта .
        Щом натисна да се принтира излиза браузър и там е заложено само да се зареди или да разпознае файлове завършващи на     .xps   търси   XPS Dokument.xps . Потърсих тук във форума , но не открих такава тема . 
        Потърсих в нета и там изпълних някои от съветите и пак нищо не става . Върнах бекъпа на  WIN7  за да не е вкарано нещо в него от това копиране или от страницата , но и в новия  WIN  резултата е същия . Изтрих този документ .
        Да не би да е в него това което пречи но пак не става . Край на принтирането . Ето какви 2 неща съм опитал и след тях пак същото . Не разбирам какво печели този който ми прецака компа ? Аз мога да го снимам текста като снимане на екрана и да си го чета от там . Аз мога да влезна там и да препиша в празен документ всичко на ръка . Той щом го е качил трябва да знае че ще го свалят . Гадна работа . Ако искате да пратя някаква разпечатка на моя  Win  то това ще е върнатия бекъп който и преди нямаше проблем . Не мисля че там ще се види нещо . Но оставям на Вас . Моля за помощ . Но нека не е да конвертирам файла от текст. док в  PDF  ( и такива съвети видях ) въпросът е да се поправи това , да се разбере от къде идва . Този хакер какво е объркал ? Аз съм с  BAIDU  и тя не вижда нищо . До колкото чета из нета не става въпрос за такъв вирус който търсят антивирусните .  WIN7 е на SSD ( Само за  WIN ) , но нещо като чели има във втория ми диск където качих тект. док .  , а той е 2 ТБ . 
        https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-windows_programs/need-to-reinstall-microsoft-xps-document-writer/4d83ee13-4ffb-4de3-a56b-862114941608

• от AngryChichko
        Здравейте, съфорумци! Търся си добра HD Web камера, която да бъде способна да записва качествени видео клипове (примерно live streaming, vlogging и т.н). Бюджетът ми е 40-50 лв. Какво бихте препоръчали?

• от sparc
           Здравейте, така или иначе дойде време на лаптопа да го отворя и да изчистя радиаторите и вентилаторчетата, та ми хрумна една идея: подобно на елиънуеър, предаторите и рог-четата да си сложа на моя лаптоп лед светлини, които да излизат от радиаторчетата. Лаптопа ми е модел gateway p-6831fx има два въздушни канала: следователно за процесора и за видеото. Въпросът ми е, ще стане ли ако сложа обикновена 12в лед лента ( да изрежа по 1-2 диода от нея за радиатор) или ако не предложете други и второ, идея къде мога да свържа самото захранване (директно към дъното ли, ако да къде или към някоя част, отново как) ? На настолния ми компютър съм си сложил такава лента, но там и захранването си има изведени молекси на 12в и става лесно. На първата снимка която качих, светлината на медийните бутони може да се включва и изключва с fn+f1, дали може да се навържат евентуално към тях и да се могат да се  включват и изключват?  Етко примерна снимка на това какво имам предвид: dell xps m1710 

• от velislavvasilev
        Имам въпрос за това какво представлява едно кади за лаптоп. Изгоряло ми DVD-то, а и не го бях ползвал от 5 години и не съм и разбрал кога се е случило това. Та, искам да го махна и да сложа още един SSD или HDD. Та, имам две по-конкретни питания.
        1. За HP 620 няма спецялно кади в Ebay. Та, те универсални ли са? Знам, че CD/DVD-тата не са и са различни за различните марки и модели. На моя латоп панела на DVD-то е леко извит. Дали се маха и евентуално да се сложи на кадито?
        2. Не съм запознат с шините. SATA, IDE, USB. Знам, че USB е много по-бавно, но как DVD-то и бъдещото кади ще са закачени за дъното? Питам, за да знам дали да си взема обикновен HDD (ефтин с много пространство) или още едно SSD (по-малко пространство). По принцип изобщо не ми трябва повече място на лаптопа, ама хем да имам за зор заман още един диск, хем да си поиграя и разуча евентуално софтуерен RAID.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение