Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с бойлер Tesy Geyser in-line 7.0 kW [РЕШЕН]

Bily-79
 Сподели

Препоръчан отговор

Проблема е следния: малко след третата година от ползването му, при пускане на крана на топлата вода нагревателят не се включва. трябва да направиш няколко опита, докато го задействаш. След разглобяването и тестовете установих че проблема е че магнита не влючва релето(в тръбата на входа на боилера има магнит/ торпедо/което включва бобината на релето посредством магнитен контакт) . По някаква причина той вече не е магнит и според мен трябва да се смени, защото при употребата на друг(обикновен) магнит всичко си функционира нормално. Основния проблем идва от това че не мога да намеря никъде по магазините такава резервна част :)

Публикувано изображение

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, успях да си намеря споменатата част от магазина на фирма "АШ" срещу скромната сума от 13,80лв. :)

Като я монтирам и пробвам ще пиша резултата. Очевадно има разлика: новото се държи като магнит - привлича метални предмети, а старото даже няма такива идеи :no-no:

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Здравейте. Вкъщи имам същия проточен бойлер и същия проблем. Разглобих тръбата на входящата вода (лявата). При мен има първо филтърче, след филтъра има нещо като шайба, върху която ляга магнитния датчик, когато няма движение на вода и след него е самия магнитен датчик. Филтъра счупих частично при изваждането (предполагам всеки би го счупил). "Шайбата" и магнита после извадих без затруднения (внимавайте, че това са пластмаси и се чупят лесно). Магнитния поплавък се нарича "торпедо", ако решите да го търсите по магазините (виж прикачения файл). От външната страна на тръбата има рид ампула или друг вид сензор, който отчита положението на торпедото. С тапицерски нож разделих месинговата втулка от пластмасата и след голяма упоритост и с клещи успях да го извадя напълно. Под него е поставен феритен магнит и грес, които се вадят лесно. Замених ги с 3 броя идентични неодимови магнити с диаметър 8мм и дебелина 1 мм (сила на прилепване към желязо - 0,2 кг). Полюсите са от плоските страни на магнита. Бойлерът работи добре за сега. Не съм забелязал да не изключва. Внимание: не нося никаква отговорност за това направи-си-сам магнитно торпедо! Трябва да внимавате, като слагате магнити, датчика да изключва правилно! Последиците са ясни за всички (дано термозащитата работи нормално). ПС: преди да сменяте торпедото, уверете се, че то е проблемът. Използвайте уред, за да измерите дали сензора наистина не се затваря при поток на вода. След това използвайте слаб магнит, за да проверите самия сензор. Той е продълговат цилиндър, закрепен върху пластмасовата тръба. Измерването се прави при изключен бойлер от контакта! Ако не разбирате как да го измерите, по-добре си викнете майстор.

post-330169-0-91229900-1351333400_thumb.

Редактирано от trichko (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това с ремонта на торпедото - добре, но не ми се вижда добра идея точно заради това, че не знаем какво магнитно поле трябва да създава оригиналното и е опасно поради факта, че е много вероятно бойлера след това да не се изключва.

В предните си постове забравих да спомена, че торпедото което си закупих е комплект и включва и трите неща: торпедо, ограничител и филтър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Здравейте, приятели!

Относно проблемите с TESY Inline и аз имам проблеми. Завъртам кранчето на топлата вода и нагревателя не се включва. Пробвам около 3-4 пъти пак не става. Помогнете! :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, след като прочете темата как точно си представяш помощта, която очакваш?Защото аз след тези разяснения и така поставен въпроса от теб бих ти препоръчал да потърсиш сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Здравейте,

Как се развива самото торпедо и решетката преди него- на резба ли са , с някакъв специален инструмент ли е?

Аз махнах филтъра, което е елементарно и бях до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване