Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

USB портовете не работят при спряно ПЦ!

Препоръчан отговор

Гост

Евала с JP1 всичко вече работи.Дори и мишока с клавиатурата.А да попитам и още нещо докато сме на тая вълна.

Защо при спрян компютър вградената лан карта свети отзад,както и на захранването имам един зелен диод,който заедно с лан картата си светят постоянно?

Защото има 5V StandBy напрежение, което е постоянно активно и ролята му е да може компютъра да бъде включен/събуден с мишка/клавиатура ако е включена функцията в BIOS, чрез бутона за включване/soft on/ или през мрежата с изпращането на подходящ пакет по нея, aко се поддържа Wakeup on LAN и функцията е активна.

Лично аз бих предпочел да взема от 5V Standby захранване и да не включвам функцията за будене/включване с клавиатурата, понеже тази функция не ми трябва и не обичам нещо да ми свети през нощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз не обичам да имам светулки нощем,ако може бих им спрял лампичките на клавиатурата и мишката и лан картата .Даже обмислям да отворя захранването и да разкача диода,както и на клавиатурата също.Но пък да не им стане нещо така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То и аз не обичам да имам светулки нощем,ако може бих им спрял лампичките на клавиатурата и мишката и лан картата .Даже обмислям да отворя захранването и да разкача диода,както и на клавиатурата също.Но пък да не им стане нещо така?

Като не искаш да светят, вземи си напрежението което ти трябва вместо от USB от 5V Standby на ATX конектора.

Ще ти кажа да не пишаш мишката и клавиатурата. Светодиод в захранването няма, всички са по дънната платка.

На мишката и клавиатурата едва ли ще им стане нещо, освен че ще работят по-дълго време всеки ден и освен това, че ще ти светкат през нощта. И така ще е, докато има напрежение на USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често се налага да местя компа и за това не съм вързал лампата директно към захранването а за юсб,за да мога да я откачам.Ето и снимка на захранването,на която се вижда зеленият диод,който много тъпо свето постоянно . http://www.ordikaz.com/images/annonces/359248.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване