Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, първо искам да кажа, че нищо не разбирам от рутери, безжичен интернет и т.н., така че бъдете снисходителни :) Имам настолен компютър с интернет чрез кабел (етернет кабел ако не се лъжа се нарича). Искам да пусна от настолния ми компютър безжичен интернет, за да мога да си разцъквам с таблета от всяка точка на апартамента. Разбрах, че става с някакъв WiFi рутер, който се свързва към настолния комп. Както обикновено (за мен) направих едно проучване по китайските магазини за джаджи и попаднах на това нещо: http://www.chinabuye.com/fast-fw150rm-150m-mini-wireless-router-for-tablet-pc-laptop-white Ще ми свърши ли работа и къде точно се включва. Благодаря предварително за помощта и разбирането!

Редактирано от bodyrock89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо искам да кажа, че нищо не разбирам от рутери, безжичен интернет и т.н., така че бъдете снисходителни :)

Имам настолен компютър с интернет чрез кабел (етернет кабел ако не се лъжа се нарича). Искам да пусна от настолния ми компютър безжичен интернет, за да мога да си разцъквам с таблета от всяка точка на апартамента. Разбрах, че става с някакъв WiFi рутер, който се свързва към настолния комп. Както обикновено (за мен) направих едно проучване по китайските магазини за джаджи и попаднах на това нещо:

http://www.chinabuye...pc-laptop-white

Ще ми свърши ли работа и къде точно се включва.

Благодаря предварително за помощта и разбирането!

Не каза кой е доставчика, но ако съдя по темата едва ли ще можеш сам да оправиш настройките и най вероятно ще се наложи да го занесеш в офиса за да го оправят преди да го свържеш. Схемата е следната -> кабела за интернета влиза в рутера и от там излиза друг кабел към компютъра. А антенката пръска WiFI. Тоя дето си дал линк ще свърши работа но иначе никога не бих взел него. (като гледам снимките май е само за WiFi и няма да можеш да вържеш настолния, поне без WiFI карта..а това са си разходи) Бих взел от този -> Цък На същите пари е, а е по-добър. Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо искам да кажа, че нищо не разбирам от рутери, безжичен интернет и т.н., така че бъдете снисходителни :)

Имам настолен компютър с интернет чрез кабел (етернет кабел ако не се лъжа се нарича). Искам да пусна от настолния ми компютър безжичен интернет, за да мога да си разцъквам с таблета от всяка точка на апартамента. Разбрах, че става с някакъв WiFi рутер, който се свързва към настолния комп. Както обикновено (за мен) направих едно проучване по китайските магазини за джаджи и попаднах на това нещо:

http://www.chinabuye...pc-laptop-white

Ще ми свърши ли работа и къде точно се включва.

Благодаря предварително за помощта и разбирането!

1. По-горе ви обясниха как се свързва

2. Изберете си някой по-популярен и стабилен маршрутизатор, ето ви тема за четене: http://www.kaldata.com/forums/topic/165200-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80-%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d1%83%d1%82%d0%b5%d1%80/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се ориентирал към TP-LINK TL-WR841N 300Mbps - 45.36 лв. Вече на двама приятели съм инсталирал и са много доволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каза кой е доставчика, но ако съдя по темата едва ли ще можеш сам да оправиш настройките и най вероятно ще се наложи да го занесеш в офиса за да го оправят преди да го свържеш. Схемата е следната -> кабела за интернета влиза в рутера и от там излиза друг кабел към компютъра. А антенката пръска WiFI. Тоя дето си дал линк ще свърши работа но иначе никога не бих взел него. (като гледам снимките май е само за WiFi и няма да можеш да вържеш настолния, поне без WiFI карта..а това са си разходи) Бих взел от този -> Цък На същите пари е, а е по-добър.

По принцип не съм очаквал цените в бг да са толкова ниски в сравнение с китайските, тъй като за много стоки се слагат по 100-200% надценка, но при положение че са едни и същи, определено ще взема от тук.

Доставчика ми е ultranet, като плана ми е икономичен (този от 20лв). Модема е Motorola, ето снимки:

post-292150-0-57851800-1349012718_thumb. post-292150-0-92636700-1349012828_thumb.post-292150-0-89514100-1349012856_thumb.

Това с настройката от доставчика звучи добре, но не знам дали ще са съгласни и дали въобще гледат на подобни практики с добро око. Все пак с подобен рутер предполагам, че могат няколко домакинства да имат нет с една такса вместо всеки да плаща отделно такса и това не би било изгодно за доставчика. Може и да греша разбира се.

1. По-горе ви обясниха как се свързва

2. Изберете си някой по-популярен и стабилен маршрутизатор, ето ви тема за четене: http://www.kaldata.c...избор-на-рутер/

До колкото разбрах маршрутизаторът е кабела, който свързва рутера с настолния компютър, или греша? Някъде прочетох, че с рутера трябва да са от една марка, един модел или нещо подобно, за да може да се настроят по-лесно, това така ли е? Например ако взема този рутер TP-Link TL-WR841N какъв маршрутизатор ще ми върши работа?

Аз бих се ориентирал към TP-LINK TL-WR841N 300Mbps - 45.36 лв. Вече на двама приятели съм инсталирал и са много доволни.

И в темата, която даде capnemo го предлагат този рутер, като в JAR (линка, който дадох горе) е малко по-евтин. Дали в JAR computers ще могат да ми настроят рутера ако го купя от тях, или това по принцип не е тяхна работа?

Също така тези рутери имат ли опция да им се сложи парола? И понеже знам, че паролите могат да се разбият (в youtube дори има клипчета как се прави) има ли опция да се види когато някой друг освен мен ползва интернета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е работа на доставчика- да ти го настрои така, че да получаваш техният интернет (записване на MAC адреса в тяхната листа или клониране на съществуващият, вкарване на PPPoE настройките на доставчика и тн и тн според вида на връзката и изискванията на доставчика.) Парола винаги може да се сложи. Хакват се WEP, ако ползваш WPA-PSK/WPA2-PSK то няма как да ти я разбият. Спокойно. А и трябва да имаш много добро хакерче в радиус от около 200-300 метра от рутера, че дори да има шанс да се пробва! Те и по филмите хакват централният сървър на Пентагона за 120 секунди, ама в реалност... Разбираш ме какво искаш да кажа, нали? п.с. Можеш да сложил и филтрация по MAC адрес. Номерата на физическите устройства, които могат да се свързват. Още един вид защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маршрутизатор=рутер Доставчика в никакъв случай няма да откаже да направи настройките. Кажи им че искаш парола на WiFi и каква да бъде. По принцип задължително слагат такава, но ако искаш ти да си я избереш тогава е момента да кажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ще звънна в офиса на доставчика и ще ги попитам как стоят нещата. Предполагам, че като си купувам рутер ще ми кажат и какъв кабел ми трябва, за да го свържа с компютъра. Интересува ме също така като се направи въпросната схема с безжичния интернет, скоростта на интернета на настолния комп дали ще падне? Имам предвид ако не се ползва по едно и също време интернет на няколко устройства, а само на настолния?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ще звънна в офиса на доставчика и ще ги попитам как стоят нещата. Предполагам, че като си купувам рутер ще ми кажат и какъв кабел ми трябва, за да го свържа с компютъра.

Интересува ме също така като се направи въпросната схема с безжичния интернет, скоростта на интернета на настолния комп дали ще падне? Имам предвид ако не се ползва по едно и също време интернет на няколко устройства, а само на настолния?

Кабела е само един вид - цък . Обикновено с рутера си върви и кабел. Скоростта ще бъде същата ако се ползва само на едно устройство. Ако са повече се дели между тях според това кое колко ползва в момента. Общо взето за тези пари доставчика ти праща тази скорост и ти ползваш част от нея на таблета, другата остава за настолния. Не ползваш нищо друго освен настолния - той си ползва 100% скоростта.

Най-вероятно от самия доставчик ще ти предложат техен рутер. Сравни цените и тогава се съгласявай или не. Обикновенно са с надценка.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата много точно се изрази горе. Кабел обикновено идва с рутера, но и да не дойде (или ти идва къс) ще ти дадат от доставчика. По принцип е безплатно, но може да ти вземат лев два за него. Ако ти предложат рутер виж какъв марка и модел е. Моят доставчик ми подари едно нещо, дето не бих го ползвал никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутерите са страхотни! :)  :)  :)  :)  :) 

Може ли информация за тях !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ivanivanov_4
      Когато свържа телефона с wifi-а, ми изписва, че нямам достъп до интернет. Някфи идеи какво трябва да направя?
    • от Емануил Савов
      Здравейте. От Перник пиша и имам следния проблем. Открай време (от зимата на 2005-та г.) си действам вкъщи с един и същи компютър и чат-пат съм сменявал обичайните записвачка, мишка и RAM. На инат още си кара компа (сглобен в JAR) и то със следните показатели: 1) Дънна платка:  Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN),  nForce-6A61CG0HC-00  ;  Чипсет на дъното:  nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer  ; Тип BIOS:  Award Modular (09/22/05) + версия: GA-K8NS F17  2) Процесор:  CPU AMD Sempron(tm) 2800+,  1664 MHz (8 x 208), х86   3) RAM: PC3200 DDR SD-Ram  2х512 MB  (поддържани: 200/266/333/400) 4) DVD-RW (две: с IDE и SATA връзка)  5) Видео карта:  ATI RADEON 9550 - RV350 (128 MB)  6) Звукова карта:  Realtek AC97 Audio  7) Монитор:  Samsung SyncMaster 795DF/795MB/MagicSyncMaster CD175GP  [17" CRT]  (H9LYA37347) 8) ОС: Windows XP-Home  5.1.2600 (WinXP RTM);  SPack-3, v.3311  9) Хардове:  ExcelStor Technology J8160S  (153 GB, IDE)  +  WDC WD7500AACS-00D6B1 Green (698 GB, IDE)  10) Кутия най-обикновена, със захранване 350 W (комбинирани IDE и SATA кабели) и без допълнителни вентилаторчета. Въпреки тази ретро-конфигурация си работи, макар и със над 100 преинсталации (сам се оправям). В началото за година и нещо замина първият хард Maxtor 200 GB (тогава уж най-стабилни) и едвам си спасих инфото. Взех WD Green 750 GB от доказана фирма с гаранция и благодарение на последната след година и малко спешно ми го смениха (изведнъж се срина и пак спасих всичко на магия!) с подобен модел. Оттам насетне по някакво чудо се държи вече над 10 години (горния WD 7500AACS) и ми беше постоянно основен диск - и системен и за архив. Открай време позагрява, бави нещата и с безбройните преинсталации и 7 Bad-sectors си е за смяна. В момента Excelstor-а е за C: и D:, поне не са шумни. Ограничението ми е от дъното: има само 2 Sata и така редувам хардове и записвачки както дойде. Имам нужда от поне 1 TB, по-скоро 2-3 TB нов хард, да е основен, едновременно за ОС и архив (хиляди снимки, много музика, клипове, филми, игри и други). Най-важното е да не е много шумен/скърцащ и греещ. Няма да се товари с нови/тежки игри и приложения, но пък е за всеки ден употреба по 7-8 часа. Сравних стотици оферти и мнения и мисля да изключа Toshiba и Seagate, като варианти. Моля за съвет за WD - според цветовете казват, че зеления не е за ОС и е бавен, синия става уж (а е реално пак зелен), червения е бърз, тих, но става ли и за ОС, лилавите само за видео-наблюдение, не за home PC, черните хем са скъпи и ту са шумни и горещи, ту обратното (мнения стотици различни), поне са бързи и солидни. Мисля и за Hitachi, като стабилност. Като за бюджет до към 120-140 лв. и без варианти със SSD-та. Като обороти 7200 rpm как ще се чуват в мойта "машина". Отделно има добри-варианти (но без гаранция) с употребявани WD с 2/3 TB (черни, сини), както и Хитачита със снимки от Sentinel за състоянието им или да не го мисля този вариант? Очаквам всякакви професионални съвети и линкове за коментар и благодарности предварително!
    • от leonsanchesss
      Здравейте хора проблема е следният инсталирах си  драйверите за usb-връзка (всичко точно) след което реших да ги инсталирам и за wifi-връзка при което нещо не се получи (явно съм объркал нещо) и решиш да ги деинсталирам и инсталирам наново с usb-връзка отново (принтера си работи както трябва) но лампичката за wifi не спира да свети (явно се свързва към wifi) има ли начин да се премахне това.Моделът на устройството е HL-1223WE.
    • от Bozdukov Tihomir
      Бих искал да попитам възможно ли е към старият ми рутер да свържа меш система с лан кабел и тя да работи със същото потребителско име и парола както рутера?
      Рутера ми е ASUS RT-N66U и не съм доволен от неговият WiFi но като рутер на закачените към него с кабел устройства работи безпогрешно.
      Наскоро се преместих в голяма къща на 3 етажа и се оказа, че 5 гигахерцовата мрежа изобщо не преминава през каменни стени а дори и на един метър от рутера през стената сигнала на 2.4 мрежата пада наполовина.
      Видях, че се предлагат много меш системи но дали ако си купя такава от 3 устройства ще мога да я добавя към рутера си като ги свържа с лан кабели и така да имам 3+1 Wifi точки за достъп с една парола и потребител.
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.