Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да поправя развалена резба...или да залепя алуминий за желязо?

Jizelle

Препоръчан отговор

Здравейте! Бе имам една масичка и много ме е яд че не мога да я ползвам по предназначение ... едното краче на масичката не може да се сглоби както трябва, защото резбата, където завинтвам едно метално болтче е развалена. Иска ми се направо да залепя болта там горе в развалената резба. Пробвах с poxipol ама не стана и не знам какво да правя. Възможно ли е да се поправи тая алуминиева резба по някакъв начин достъпен за такива като мен където много много не разбират от тези неща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсерт. Това е болт-гайка с фрезенг. Разбитата резба от спомената маса едва ли е чист алуминий. По-скоро е сплав, например, 6065-t651. Разпробива се старото легло с стъпка нагоре. Пренарезва се нова здрава резба - ситна или нормална. Почистване с спирт и залепване на инсерта с подходящо лепило (на помощ марка Loctite). Ако резбата е глуха, инсерта да бъде натегнат до дъно. Полученото става монолитно и вечно. успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

локтайт 262 е за плътно контактуващи детайли - с много малка хлабина до 0.2мм (освен това здравината намаля при цветни метали и с нарастване на хлабината), ако хлабината е голяма пълниш с поксипол и навиваш леко шпилката (да не изкараш лепилото)... но трябва да е чисто и обезмаслено. не знам как си процедирал, но точно това е начина едит: безцветния поксипол е много по слаб от сивия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...