Премини към съдържанието
maxim4o

Мишката ми "засяда"

Препоръчан отговор

Когато си мърдам мишката, доста често тя отказва, а компютъра бумка. Проверих връзката, мисля че е добра.

Мишката ми е:

Hama

Optical

Scroll button

USB Interface

Някой да ми помогне, ако може!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си мърдам мишката, доста често тя отказва, а компютъра бумка. Проверих връзката, мисля че е добра.

Мишката ми е:

Hama

Optical

Scroll button

USB Interface

<{POST_SNAPBACK}>

Пробвай как е на друг USB порт,ако имаш maxim4o.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката ми е:

Hama

Optical

Scroll button

USB Interface

<{POST_SNAPBACK}>

какво ще рече "...а компютъра бумка..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бумка... ето така...

ту-дум

ту-дам

ту-ду-ду-дум

Пробвах на друг порт - все си е същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато си мърдам мишката, доста често тя отказва...

<{POST_SNAPBACK}>

Знам, че ще прозвучи странно, ама обърни мишката и духни в нея. biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif ... само като го чета и ме напушва на смях. Наистина пробвай, не се майтапя. Не разбирам кой знае колко, но няколко пъти на оптичната мишка в офиса бяха се закачили някакви прашинки, боклучета и така се оправи. После работи като стрела. laugh.gif Успех... в духането! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробваш някой драйвер(software ако си качвал) и аз не се сещам от какво точно може да е пък и това ту-дум немога да си го представя. Разгледай си опцийте на мишката, ако не пробвай с преинсталче на win-а нищо друго не ми идва като идея sad.gif Успех и се обади ако има някакво развитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах един BenQ, работеше докато една вечер си цъках из сайтове и се чу, това "ту-дум". biggrin.gif

Та човека иска да каже, че все едно постоянно включва/изключва мишката (абе все едно бъзикате USB пръчица). Онези звукове "Device Connect/Disconnect".

При мене мишката замина, кво ли не беше. Накрая дори я блъсках като обезумял в бюрото и се поораправяше за няколко секунди, ама нейсе. :P

Сега съм доволен взех си един Logitech за ~40лв.

Edit: Това за звуците нали:

C:\WINDOWS\Media\Windows XP Hardware Insert.wav

C:\WINDOWS\Media\Windows XP Hardware Remove.wav

Edit2: Виж кабела да не е пречупил някъде. Или пък да си го застъпал с нещо, я монитор, я хладилник (това е шега). :Р

Редактирано от steliyan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле ако имаш познат с USB мишка, да ти даде да опиташ и да видиш дали ще има проблеми с неговата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мишката е нова - от има-няма 1 месец.

Духах в нея, нищо не става.

Кабела ще го проверя.

Да, звуците са тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз ти казах какъв беше моя случай. Дано при теб да се оправи работата..

Все пак може и USB'то да е сдало багажа. Изтървал ли си я?

А звуците колко често се появяват? И кажи дали се увеличават прогресивно (при мен беше така) с времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих кабела - да, леко огънат е, но той си беше така като си купихме мишката - и си работеше...

Съжалявам за кратките отговори, но наистина нямам представа какво е станало.

Ако може проблема да се реши без закупуване на нова мишка. (не може всеки месец - по нове мишка)...

Компютъра бумка горе-долу през 30 секунди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли USB->PS2 "джаджа" (преходник, май му се викаше), пробвай с нея.

Разбирам, че и ти си нямаш представа какво е станало. Лично аз мойта мишка съм я бутал доста брутално от бюрото, но след това нямаше признаци за "дефекти". Всичко стана изжеднъж. Все пак е техника и нищо не е вечно..

Виж върви при съсед/приятел и пробвай при него как ще е, ако и там е така, отиваш в магазина и даваш още пари за нова..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, нямам преходник.

Мишката вече е направо неизползваема, почти не се мърда - само бумка...

Явно ще сложа обратно старата - тя поне работи, въпреки, че е повредена и тя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен самата мишка не е наред, а не USB-o на компютъра.

Наистина е най-добре да си вземеш нова мишка, поне според мен. Или да смениш тази, ако е още в гаранция.

Тук ще си позволя да споделя личния си мишков опит. За 20 години пред PC и около 15-16 с мишка съм сменил какво ли не. То не бяха Genius-и в началото, no name модели (защото тогава в България друго почти и не се намираше...). В крайна сметка, стигнах до логичния на всеки купувач извод, че е по-добре да дадеш повечко пари за нещо качествено веднъж, отколкото по-малко на често (че и загуба на време и допълнителни проблеми). 2 години бях с един от първите модели на Logitech тогава, без никакви забележки. В последните 5 години съм само и единствено на Microsoft мишки. 3 години и нещо с Intelli Explorer 5 button и около 2 години с Intelli Explorer Optical (Tilt Wheel & Ergonomic) последната версия. За 5 години не съм имал проблеми с нито една от двете мишки, работят перфектно, втората все още е в гаранция (3 години).

Не приемай това за реклама. Просто се опитвам да ти покажа какви са предимствата на това да си купиш веднъж нещо качествено и да забравиш да го смениш през месец и т.н.

PS. Всеки сам си решава какво му харесва като марка, дизайн и така нататък, но аз лично те съветвам да си купиш мишка поне около 40лв.. до към 60. Все пак... 3 години гаранция са си 3 години гаранция.

Редактирано от mechtateliat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем, само че с фотоапарат, който използвах за web камера през usb порт. Започна така да се самоизключва и включва. Понеже я използвах за ICQ, деинсталирах ICQ, почистих реджистрито и наново инсталирах ICQ. Оттогава да чукна на дърво не се почвявал проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво почисти регистрите? За жалост съм съгласен с mechtateliat, че мишката е заминала.. Мойта я "търкалях" 3 години и сдаде багажа, твоята ще е 1 месец явно. И едно допълнение: "Не съм богат за да си купувам евтини неща". Аз ти препоръчвам тази (аз съм с нея в момента):

http://www.logitech.com/index.cfm/products...CONTENTID=10953

Батериите не съм ги сменял около месец (тя е на толкова), а я ползвам по 5-6 часа на ден, дори не я изключвам като си лягам. Трябва да я намериш на цена от 40-45лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

steliyan, имам рожден ден на 2 май. Имаш ли желание да ми я подариш? :ph34r:

Шегата настрана, мисля, че мишката не се изключва, защото има светещо колелце...

Ако изключваше, то щеше да примигва...

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е от кабела.На мен ми насичаше по същия начин.Измерих си кабела .Указа се ,че е прекъснат.Одрязах малко и си го споих наново.Тогава мишката се оправи,но след време пак накъса(явно кабела беше гаден).Тогава си взех една евтина мишка на която и взех кабела и си го запоих на мойта мишка.Сега всичко е наред и съм доволен.Та искам да ти кажа че най-вероятно е от кабела ти.Провери си го пак .Ако не е от кабела по добре си купи нова.Това ми е съвета :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maxim4o така като гледам два дена пишем за тая мишка.Надали друга мишка е била на такава почит. Предложение-хайде всеки да ти предложи по един вариант на нова мишка и ти просто си избери.В крайна сметка става въпрос за малко пари. моето предложение:

Logitech RX300 .мишката е ОЕМ продукт, цена около 22 лв(ще те излъжа за точната цена). В работата ми съм сложил 15 мишки Logitech малко по-стар вариант, работят вече 2 години без проблем, а трябва да ти кажа доста работят(денонощно). за да не си помислиш че става въпрос за клуб- не е. Медицински център с 24 дежурства е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами COCOМEN се оказа прав...

В кабела е проблема...

Снощи открихме с мама...

Днеска ще го резнеме и запоим отново...

P. S.

Мишката е 12 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.