Премини към съдържанието
Fifa

Човек, който никога нищо не забравя?

Препоръчан отговор

Учени от университета в Ъруин, Калифорния, откриха и описаха първия в историята случай на нов вид разстройство на паметта. Според тях той открива съвършено нов път за изучаване на паметта. Списание Neurocase пише, че повече от 5 години Елизабет Паркър, Лари Кейхил и Джеймс Макгоу наблюдавали 40-годишна жена със свръхестествената способност да помни всичко, което се е случило.

Когато й кажат произволна дата, тази удивителна жена разказва в подробности какво е правила, кой ден от седмицата е било и дали тогава се е случило нещо важно за нея. Невролозите предлагат това разстройство да бъде наречено хипертиместичен синдром (hyperthymestic syndrome – от гръцки thymesis – памет и hyper - свръх).

Жената със суперпамет за първи път писала на Джеймс Макгоу през 2000 година. Тя му разказала, че помни буквално всеки ден от 1974 година до момента и приятелите й я наричат жената календар. По думите на Макгоу случаи на аномално развита памет са регистрирани и преди, но тази жена превъзхожда всички. Почти всички регистрирани досега феномени използват различни мнемонични техники, рими, визуални образи и други прийоми, за да се справят с огромното количество ненужна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато й кажат произволна дата, тази удивителна жена разказва в подробности какво е правила, кой ден от седмицата е било и дали тогава се е случило нещо важно за нея.

<{POST_SNAPBACK}>

Лелее.. толкова много подробности и ненужна информация да се помнят завинаги. Аз ако бях, сигурно щях да се побъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се някога ша са побърка от толкоз глупости в главата и!Аз че не помня ко съм ял снощи пак са здухвам пък ко остаа за т'ва(въпреки че няаа да е лошо да моа теи да си уча уроците)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна работа. ;)

По моите изчисления тя помни всичко от десетата си годишнина до сега.Не е хубаво защото помниш не само хубавото,но и лошото което ти се е случвало. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая дарба си е чисто наказание, според мен. Сигурно жената се чуди за какво да се тревожи по-напред ohmy.gif А като си помисля, че се оплаквах от скромния капацитет на паметта ми :sobbing:biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината това е възможно при всеки, само че под хипноза. Не съм 100% сигурен, но съм 99%. Това, което тя прави, според мен, е че има достъп до подсъзнателната част на мозъка си, която записва абсолютно всичко, което се случва. Част, която при останалите хора е недостъпна. Може да се нарече като бъг.

Иначе съм съгласен, това не е дарба, а наказание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да използва способностите си за нещо полезно,да стане професор или учен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Oh, според мен тази новина е за скрап. Пак авторът е гледал или чел фантастика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Oh, според мен тази новина е за скрап. Пак авторът е гледал или чел фантастика.

<{POST_SNAPBACK}>

Като е за там защо я коментираш?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye: Наистина интересно явление. Според мен това е феноменално , но и недоказуемо.

Знам ,че има услужлива и избирателна памет , но нейната 100%-ва възвращаемост на спомените- не го вярвам напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah
Като е за там защо я коментираш?!

<{POST_SNAPBACK}>

А защо не? Не мисля, че е необходимо да се лъжат повече хората, които четат темата и недай си боже вярват, че имало такъв "човек".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото за което се сетих е "Не бягайте, няма смисъл. Това е момчето с феноменалната памет..." - хихи за жената не мисля, че е много хубаво, но си има и положителни страни. Поне не може да изпусне любимият си сериал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.