Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам големи проблеми с моята щайга. Компа ми е следният: Процесор: Амд дуал нещо си 2.2 гх. Рам: 2 гб. Видео карта: нвидиа 512 мг. ХДД: 320 гб. Дънната платка не знам каква е. Купих го 2009 година от техномаркет Монтана. Добре помня, че това беше най-доброто, което хората можаха да ми предложат. Тогава беше около 400 лв., но помня също така, че монитора (21 инча с тунер) излезе по скъп. Та, в момента се намирам в Германия. Другата седмица се прибирам. Тук съм от 3 месеца, нашите бачкат, пък аз дойдох на почивка. Набавих се с някакъв лаптоп, не е кой знае какво, но определено върши страхотна работа. Самсинг q35 е. Той е: интел 1.66 гх. 2.46 рам. ХДД: 65 гб. Видео карта: интел 128 мг. Компютъра вкъщи е постоянно с отворена кутия. Има проблеми с охлаждането ли с кво. Постоянно го чистех, когато бях вкъщи, ако не е през седмица, то всяка седмица. Оставен е на бюрото, а не отдолу. Чистех го с сешуар, а за перките на процесора и захранването използвах клечки за уши. Никаква полза. Винаги му има нещо. Един диск с неро не мога да направя, щото прегрява. С еверест ми показва, че при много натоварване прегрява прочесора, стигне ли 105-110 се изключва само, и копчето за вкючване на пц-то свети, тоест мига. Какво да правя. Помогнете ми с прости неща, като се прибера кво да го правя тва пц. Аз лесно ще го преинстална, уин хп или 7, няма проблем. Проблема е, че нещо му куца и не ми върши работа. Занимавам се любителски с видео монтаж. С програмите и нещата съм доста навътре, но нямам добър комп. Дайте някаква конфигурация възможно най-евтината и добрата за тая работа. Или дайте друг съвет.. Плсс. хелп!

CPU ядро 1 или 2 преграваше и се изключваше. Сега си спомних....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се четат и спазват правилата на форума!!!

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от zonaxxx1
      Намерих тази обява в нета и не съм много сигурен дали си заслужава  парите. Освен това мисля че лаптопа е имал двама собственици вече и аз може би ще съм третият. Причината за това съмнение е че няма оригиналните драйвери за лаптопа. А и ме уверява че при преинсталация лаптопа щял да си ги дръпни  чрез Windows Update, което не ми е ясно как ще стане без драйвери за интернет?

• от Теодора Трендафилова
      Търся една песен. В нея певицата е с рижава коса, син костюм и играе шах. От преди 7,8 години е поне песента. Моля за помощ! 
    • от CitySL
      Здравейте,
      Лаптопа е  Asus VivoBook15 X540UB-GQ041,
      Inter Core i3-6006U (2.0GHz,3MB)
      4096GB DDR4 2133Mhz
      1TB HDD
      NVIDIA GeFirce MZ110 2GB GDDR5

Лаптопа е закупен преди 6 месеца, като се използва предимно на бюро. Въпреки това не се използва само на ток, а се използва батерията и след като даде индикация за намалял заряд се включва да се зареди. Така го правя 3-4 пъти на ден, да не е само на ток. Батерията издържа 3-4 часа в зависимост от натоварването. Иползва се за браузване, филми, музика и единствената игра, която играя е cs 1.6. 
      Вчера след като се използваше на батерия и нейният заряд намаля, включих зарядното и се появи странен проблем. Лаптопа започва да зарежда батерията и след около 10-20 секунди (различно е всеки път) процеса прекъсва. След това отново захапва да зарежда и пак прекъсва като отчита, че няма поставено зарядно устройство. Пробвах да рестартирам компютъра, актуализирах драйверите за батерията, но резултата бе все същия.  Даже иконата за състоянието на батерията ми изчезна (вижда се на едното клипче). Изключвам да е проблем с буксата на лаптопа, защото тя е махана 2-3 пъти досега. Винаги си стои кабела на зарядното в буксата, а когато приключи зареждането на батерията премахвам зареждането от контакта. Накрая батерията ми падна до 1% и изключих лаптопа. Лаптопа е с вградена батерия.
      Днес реших да звънна на фирмата, от която съм го закупил, за да може да се сервизира, защото има още  18 месеца гаранция. След цял ден ходене по мъките, защото е закупуван онлайн и ме препращат от една фирма на друга, защото нямали оторизирън сервиз, а трябвало само в София. От оторизирания сервиз искали пък само чрез специална куриерска фирма да им се прати, иначе транспорта е за сметка на купувача. Както и да е, примирих се със всичко и бях готов да го изпращам, но реших като за последно да видя дали ще тръгне лаптопа... (защото имам опит с един GSM  не вървеше, отивам в сервиз и взе, че тръгна и ми се скараха, че няма проблем, а им го нося). И след като е престоял цяла вечер, включвам и сега го няма този проблем. Лаптопа се зареди напълно и даже сега пиша от него.

Знаете ли какъв може да е проблемът и признак на какво може да е този временен "бъг"?  Не ми е проблем да го пратя в София, но като знам, че винаги има някакви забавяния и ще отнеме 2-3 седмици, а и лаптопа в момента не издава признаци на проблем. Главно пиша за информация, защото смятам да заминавам в чужбина и да използвам лаптопа там, а ако се случи да направи проблема там ще е доста неприятно. 
      Успях да направя клипчета, за да може да се разбере по-добре проблемът.
      https://www.youtube.com/watch?v=_rGeOu_KPPw&feature=youtu.be
      https://www.youtube.com/watch?v=3FqWT7Q7g9w
      Поздрави

• от миро антонов
      Добър ден! Налага ми се да си сложа контакт в мазата . Идеята ми е да се върже към електромера на моя апартамент. Говорих с един познат ел.техник, той се нави да прокара кабел, мабел, контакт, но до там, щото не му се разправя с енергото, т.е. каза ми за вързването на кабела към електромера аз  да се оправям с енергото. Звъннах на ерпсевер, егати мотните!😡 Няколко пъти ми се вкючва телефонен секретар и ми казва "За връзка с оператор натиснете 9 ", натискам 9 и после ми затварят. 😡Писах им имейл, пишат , че щели да ми отговорят след 30 дни, мерси! 🤬Отворих им списъка с цените на услугите на първо време за отключване на ел. таблото имам 23 лв. С майстора ще се разберем, а за  тия от  енергото, бихте ли ми казали каква сума да подготвя горе-долу(ОСВЕН ТЕЗИ 23 ЛВ, ЗА ДА ОТВОРЯТ ТАБЛОТО)?  Благодаря ви предварително!
  • Дарение

• Добави ново...