Премини към съдържанието
Филипов

Необяснимо забавяне трансфера на файлове

Препоръчан отговор

Спретнах си една машинка за сървър Celeron 900/256/250GB Един приятел му качи линукс. Свързах го в мрежа с моя компютър да си преточа информацията. При копиране на файлове по FTP се получава необяснимо поне за мен изчакване между файловете. С Explorer около 15 сек, с Total Commander около 7 сек. Мрежата е 100Mbit, файловете се прехвърлят и в двете посоки с над 10 MB (AVI или ISO CD за малко над минута). Само че между файловете чака не знам какво. Така че познайте колко време се мотае с MP3 или една купчина по - малки файлове. Това става с вградената LAN карта, както и с друга. Компютъра ми е свързан през друга LAN карта с градската мрежа и интернет. Подобен обмен с други сървъри в мрежата е без проблем - описаното изчакване го няма.

Занесох сървърчето при моя приятел и в неговата мрежа работи нормално (с LAN кабела който аз използвам).

Компютъра ми е с WinXPSP2. Имам и Win98SE, но не можах да подкарам мрежата да се видят, май работни групи трябва да се гласят.

Някакви идеи как да тръгне нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз се сещам в момента само да провериш в Passive Mode ли е клиентът ти, защото при този режим съм имал големи забавяния при стартиране на трансфер. Порбвай с по-умен клиент: FileZilla client, Cute FTP, където може да се каже изрично да не е Passive Mode и да се пипат други настройки. Нали сървърът ти е под Линукс, правилно съм разбрал? Малко вероятно е проблемът ти да е от страна на сървъра. Все пак, каква е FTP сървърната програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, на passive съм го сложил заради някои сървъри в мрежата, но с тях си работи без проблем и без такова изчакване, но и да не е все тая. Следобяд като дойде приятеля ще проверим защо не върви мрежата под Win98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.