Премини към съдържанието
GFreeman

RQ: NTFS DOS - стартиращ инсталация на Уин

Препоръчан отговор

На bootdisk.com имаше един имеидж на дискета, от която да бутваш и да можеш да пускаш инсталацията на Уин ХП от харда, само че искаха да си платиш.

Да знаете някой линк откъдето мога да си изтегля това (или подобно нещо).

Важното е да бутна от дискетата и да си пусна инсталацията на ХП от харда.

С не всички нтфс рийдъри става.

Моля помогнете! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На bootdisk.com имаше един имеидж на дискета, от която да бутваш и да можеш да пускаш инсталацията на Уин ХП от харда, само че искаха да си платиш.

Да знаете някой линк откъдето мога да си изтегля това (или подобно нещо).

Важното е да бутна от дискетата и да си пусна инсталацията на ХП от харда.

С не всички нтфс рийдъри става.

Моля помогнете!  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

1. Можеш да вземеш някакво инсталационно boot-CD на NT, 2000 и да стартираш recovery console и от там да стартираш инсталацията на XP-то ти. Ако не стане(случвало ми се е):

2. Във инсталационните CD-та на NT, 2000 и XP има директория bootdisk.Вътре се намират файлове с които можеш да си направиш boot-дискети да си стартираш компа. Не съм го пробвал до сега, но би трябвало да работи. Ако и това не тръгне:

3. Опитай ТУК. Тая програма я намерих преди малко и не знам дали ще ти свърши работа. Нямам възможност да ги изпробвам тъй като от 2 години работя изключително само на линукс, но се надявам да съм ти полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1. Можеш да вземеш някакво инсталационно boot-CD на NT, 2000 и да стартираш recovery console и от там да стартираш инсталацията на XP-то ти. Ако не стане(случвало ми се е):

2. Във инсталационните CD-та на NT, 2000 и XP има директория bootdisk.Вътре се намират файлове с които можеш да си направиш boot-дискети да си стартираш компа. Не съм го пробвал до сега, но би трябвало да работи. Ако и това не тръгне:

3. Опитай ТУК. Тая програма я намерих преди малко и не знам дали ще ти свърши работа. Нямам възможност да ги изпробвам тъй като от 2 години работя изключително само на линукс, но се надявам да съм ти полезен.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти за вниманието

Но:

1. Не мога да си го представя как ще стане. Нали в тази конзола имаш право на достъп само до руут директорията и само това?

2. Не я открих тази папка. Би ли ми описал къде по-точно се намира?

3. Още не съм пробвал, ще я изтегля и ще видя, но ми се струва, че няма да стане, защото такива нтфс рийдъри съм теглил много, но когато пусна инсталацията от харда, ми пише, че не може да се стартира от дос режим. Трябва нещо специалн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Благодаря ти за вниманието

Но:

1. Не мога да си го представя как ще стане. Нали в тази конзола имаш право на достъп само до руут директорията и само това?

2. Не я открих тази папка. Би ли ми описал къде по-точно се намира?

3. Още не съм пробвал, ще я изтегля и ще видя, но ми се струва, че няма да стане, защото такива нтфс рийдъри съм теглил много, но когато пусна инсталацията от харда, ми пише, че не може да се стартира от дос режим. Трябва нещо специалн.

<{POST_SNAPBACK}>

1. Така е, няма да стане.

2. Зарежи, това са boot-дискети а след тях ще ти иска задължително CD.

3. Пише ти така защото се опитваш да стартираш Setup.exe. Иди в директорията i386 и стартирай WINNT.EXE ili WINNT32.EXE. Единият от двата стартираше инстала в конзола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Взимаш Startup дискетата от 98 (има разширител за памет и архиватор - все неща които ти увеличават шансовете за успех и удобство)добяваш файлчето за четене на НТФС (на теб ти трябва САМО и препоръчително единствено да се чете),което ти даде spica и би трябвало да стане.После трябва да задействаш setup файла в директорията I386.Все пак има риск да не стане,поради някои особености на дос и нтфс ридъра.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    После трябва да задействаш setup файла в директорията I386.

<{POST_SNAPBACK}>

Със setup не става. Нямаш си представа колко съм се мъчил като noob докато разбера, че инстала в конзола се стартира от друг файл. Но тогава нямах интернет още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Писах setup защото бях забравил как се казва точно.Добре че ти си го казал.

Пак ще те посъветвам да се ориентираш към NTFS Reader ,защото NTFS4DOS (който може и да пише по НТФС) гълта повече памет,която е доста ограничена в DOS и може да трябва на WINNT.EXE.Разбира се може да стане и обратното.Експериментирай и "нека силата бъде с теб".

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,

със winnt.exe стана обаче иска SMART драйвери и май не може без да се форматира и става много сложно.

Питам се, толкова ли е сложно да се направи инсталация на ХП от хард? Почти невъзможно. Аби трябвало да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да,

със winnt.exe стана обаче иска SMART драйвери и май не може без да се форматира и става много сложно.

Питам се, толкова ли е сложно да се направи инсталация на ХП от хард? Почти невъзможно. Аби трябвало да няма проблеми.

<{POST_SNAPBACK}>

При някои Биос-и имаше възможност да се активира SMART-Drive или нещо от сорта. Без него веднъж инсталацията ми продължи 3-4 часа, но накрая всичко беше ОК. Да форматираш не може, само от CD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

интал на така наречения ghost/ например в D устроиство и го сартираш под Dos дискета или cd и след това правиш каквото си искаш няма значение Fat /Ntfs/ инстал или репер на xp -то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    интал на така наречения ghost/ например в D устроиство и го сартираш под Dos дискета или cd и след това правиш каквото си искаш няма значение Fat /Ntfs/ инстал или репер на xp -то

<{POST_SNAPBACK}>

Не те разбрах много

За Norton Ghost ли става въпрос?

Да си направя някакво изображение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.