Премини към съдържанието
Don_Tony

Проблем със зареждане на Убунто

Препоръчан отговор

Днес ми пристигнаха дисковете с Убунто 5.10 едно лайв ЦД и едно ЦД за инсталация, на десктопа ми тръгват и инсталирвам без проблем, но на лаптопа и двата диска след като започнат да зареждат под ДОС буквите на екрана са супер размазани и нищо не се чете. Не мога да си го обясня на какво се дължи това, да не би да трябва да се направят някакви настройки на БИОСа. Ако някой има идея защо не мога да подкарам Убунто на лаптопа моля да сподели, параметрите са ми в границите на нормалното(предполагам) 512 РАМ , 1,8 гхц Атлон, 30 гб хард, 64мб видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай долу да напишеш срещу BOOT: linux vga=791 така инсталацията ще се пусне на 1024х768.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе и аз имам същия проблем ама не е на лаптоп ами си ми е на домашния комп. Направих това, което си написал zeit X обаче работата стана наполовина?!?!?!? Появи ми се некъв екран адски размазан и почти нищо не се вижда и резолюцията е супер скапана!!! Мишката не ми се вижда но като цъкна с десния бутон излиза менюто но е много размазано и почти не се чете?!?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, пиша ви от операционната система, която може би ще ми замести win-a : ubuntu !

Такаа, инсталирах си nvdia-та си и си пуснах нета през pptp, Дотук добре, но като се опитам да направя следното напр.

sudo apt-get install gstreamer0.8-plugins

..ми излизат съобщения от рода на:

.............

W: Couldn't stat source package list http://security.ubuntu.com hoary-security/universe Packages (/var/lib/apt/lists/security.ubuntu.com_ubuntu_dists_hoary-security_universe_binary-i386_Packages) - stat (2 No such file or directory)

...и не става. Добавих файловите хранилища във файла /etc/apt/sources.list включително и реда :

# James Cameron's PPTP GUI packaging

deb http://quozl.netrek.org/pptp/pptpconfig ./

....но ъпдейтването не се получава!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.