Премини към съдържанието
XPoSe

Програма за показване на текста от песента

Препоръчан отговор

Някой знае ли някаква програма която примерно докато съм си пуснал някоя песен да и изкарва текста !!!! Благодаря ви предварително !! :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че имаш нужда от програмата "Evil Lyrics" , тя се зарежда заедно с плеара който ползваш и в реално време изтегля текста . Но имай на предвид че сърварите които ползва не поддържат текстовете на наши песни. За жалост не мога да ти предоставя линк но може и някой друг да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Самият Уиндоус Медиа Плеър 10 има тази функция! Необходимо е следното:

1-во от Play менюто (горе в ляво падащите менюта или в дясно разположената секция за достъп до опциите) се увери, че в Caption and Subtitles е позиционирано на On if avalible

2-ро необходимо е към всяка една МР3-ка да добавиш текста на песента (номера става без проблеми и с добавяне на текст на кирилица). Това става с десен бутон на песента в листата - Advanced Tag Editor след което се отива в секцията Lyrics желателно е коректно да се избере езика от падащото меню, след което в празния прозорец може да се попълни желания текст, оформен примерно на куплети и се натиска Add. От тук нататък следва по-трудното, в същия прозорец, долу в дясно има опция Sinchronized Lyrics и може всеки един ред да се синхронизира по време спрямо музиката и вокалното изпълнение в самата МР3-ка.

Не съм си правил труда чак до такава степен, че да синхронизирам текста по време и не мога да коментирам как точно ще изглежда финалния вариант, поради многото време което би отнело за всяка една песен, но дори и да не бъде направена синхронизацията, при избор без визуализация или Album Art в долната част на плеъра се появява целия въведен текст с плъзгач в десния край за превъртане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Evil lyrics е точно за тази цел. Преди я ползвах и намираше повечето текстове доколкото си спомням.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами мъчих се около 1 час със тази програма и не можах да я накарам да заработи с Winamp-а !!! Направих всичко което беше описано на сайта на програмата но не стана . Когато пуснех която и да е песен ми пишеше lyrics not faund !! А уж преди това бях изтеглил текста . Някой знае ли как точно се прави . Нека да обясни ако има такъв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми значи както бях казал "Evil Lyrics" тегли текста в реално време без значение дали той е бил свален преди това на харда. Старираш Winamp и програмката по подразбиране се стартира и тя но това си е личен избор , стартираш и дадена песен и ако текста съществува на някой от сървърите които претърсва си го получаваш .

А забравих да напомня че имаш нужда и от връзка с нета естественно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Някой знае ли някаква програма която примерно докато съм си пуснал някоя песен да и изкарва текста !!!! Благодаря ви предварително !! :bye:  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Evil Lyrics е най-добрата според мен!!

Има възможност за записване на текста в Тага!Веднуж свален текста се записва в папки по азбучен ред и бече не ти е нужен Интернет!

Има КАРАОКЕ към доста песни!

Търси в голяма база данни!

Работи с Winamp и други..

Ползвал съм и разни плъгини за Winamp-а ama не бяха толкова добри!(Имаше един ама трбваше да се плаща за ползването му :) )

scr1.png

Само погледни за какво става дума ---> Официялният сайт на Евил Лирикс

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.